Spławik i Grunt - Forum
MEDIA i MULTIMEDIA => Filmy w sieci => Wątek zaczęty przez: Morgoth13 w 22.06.2015, 12:06
-
Nie wiem czy już było, ale wstawiam: http://rybynazywo.pl/ (http://rybynazywo.pl/)
Na tej stronce można oglądać na żywo obraz z kamerki podwodnej jednego z warmiśsko-mazurskich jezior. Można też obejrzeć archiwalne filmiki - np. ten https://www.facebook.com/photo.php?v=292690157568721&set=vb.274960852674985&type=2&theater (https://www.facebook.com/photo.php?v=292690157568721&set=vb.274960852674985&type=2&theater) - prawdopodobnie, z którejś przygód Lucjana :D
-
Kaczka ładnie żeruje :)
-
Od trzech dni jestem w Szczawnicy w Pieninach. Niedaleko granicznego przejścia turystycznego ze Słowacją, każdego dnia obserwuję naprawdę duże ilości, wygrzewających się, dorodnych pstrągów. To takie pstrągi jeszcze na żywo :) MOże je jutro nagram telefonem i kiesyś zamieszczę (jak kupię sobie kabel łączący telefon z komputerem)
-
Od trzech dni jestem w Szczawnicy w Pieninach. Niedaleko granicznego przejścia turystycznego ze Słowacją, każdego dnia obserwuję naprawdę duże ilości, wygrzewających się, dorodnych pstrągów. To takie pstrągi jeszcze na żywo :)
Ale te pstrągi to pływają po Słowackiej stronie?
Ja dzisiaj byłem na rybach i też złapałem kaczkę na kuku z opadu.
Walka trwała dwie minuty. Mam nawet filmik,ale nie pokażę,bo mnie jeszcze eko dopadną za znęcanie. A ja jej życie uratowałem
m
-
Ale te pstrągi to pływają po Słowackiej stronie?
W Polsce są te pstrągi, bo to jakieś 100 m od granicy, ale w rezerwacie. Pieniński Park Narodowy kończy się jakieś 200 metrów dalej (w dół rzeki). Wędkarze dopiero tam mogą łowić. Niestety wyniki słabe (tak mówili). Widać pstrąg to mądra ryba i wie gdzie pływać :)
-
Od trzech dni jestem w Szczawnicy w Pieninach.
Czyżby jakiś zjazd? :)
Ja kiedyś często bywałem w Szczawnicy na wczasach. Ciekawe jak tam jest teraz.
-
Od trzech dni jestem w Szczawnicy w Pieninach.
Czyżby jakiś zjazd? :)
Ja kiedyś często bywałem w Szczawnicy na wczasach. Ciekawe jak tam jest teraz.
Ja pierwszy raz byłem 15 lat remu - teraz jestem po raz drugi. Zasadniczo nic się nie zmieniło. Nawet te pstrągi - jak wtedy, zbierają się w tym samym miejscu.
Co roku miałem zjazdy w tym właśnie czasie w Bukowinie Tatrzańskiej. Zabierałem rodzinę - oni sobie łazili w góry, ja ... też. W tym roku zjazu nie było. Ale pomyślałem, żeby dzieciom zrobić frajdę i wyjechać. Wypadło na Szczawnicę... Moja 6 letnia córka weszła samodzielnie na Sokolicę i Trzy Korony (rok temu wnosiłem ją na Giewont i do Doliny Pięciu Stawów na barana). Postęp ogromny!!!! O synu nie wspomnę, bo ten ma niespożyte siły. Pieniny są rewelacyjne !!!!
-
Byłem rok temu i się zgodzę, piękne góry... :) Urzekł mnie zwłaszcza Czorsztyn i zalew, to miejsce aż krzyczy żeb tam połowić. Idealne na feedera! Ech...
-
Witam.Jak wcześniej sygnalizowałem byłem w Szczawnicy w zeszłym tygodniu od 15 do 20-go.Pierwszy raz byłem w Szczawnicy służbowo w 1965r. a więc 50 lat temu.Teraz postawiłem sobie za cel odnależć willę,w której wtedy mieszkałem.Willa IWONKA przy ul.Św.Krzyża na sarmej górze,ledwie tam wlazłem ale znalazłem.Zrobiłem sobie fotkę i porozmawiałem z panią,która tam mieszka.Znalazłem też budynek gdzie był wtedy reprezentacyjny lokal z dancingiem i gdzie bawiłem się przy "Żółtych kalendarzach" Piotra Szczepanika.
Teraz o zalewie.Opłynąłem go statkiem wycieczkowym dookoła ok.70m od brzegu.Z brzegu nie ma gdzie łowić,jest tylko kilka miejsc dostępnych.Widziałem tylko kilku wędkarzy.Miejscami pionowe urwiska skalne dochodzą do samego lustra wody.Łowić można jedynie z łódki,którą można wypłynąć z przystani.
A to ja.
(http://i59.tinypic.com/2jc90yh.jpg)
Sam zalew wygląda bardzo ładnie.Piękne widoki i ryb chyba dużo.Szczawnica też bardzo ładna i większa jak 50 lat temu.
-
Urzekł mnie zwłaszcza Czorsztyn i zalew, to miejsce aż krzyczy żeb tam połowić. Idealne na feedera! Ech...
Dziś tam byłem. Cudnie. Rzeczywiście, jak widzę taką wodę, przede wszystkim czystą, piękną okolicę, to chciałoby się tam zostać dłużej. No, niestety, wędek nie zabrałem. Zresztą i tak nie miałbym czasu połowić.
Teraz o zalewie.Opłynąłem go statkiem wycieczkowym dookoła ok.70m od brzegu.Z brzegu nie ma gdzie łowić,jest tylko kilka miejsc dostępnych.Widziałem tylko kilku wędkarzy.Miejscami pionowe urwiska skalne dochodzą do samego lustra wody.Łowić można jedynie z łódki,którą można wypłynąć z przystani.
Sam zalew wygląda bardzo ładnie.Piękne widoki i ryb chyba dużo.Szczawnica też bardzo ładna i większa jak 50 lat temu.
Być może, kiedy byłeś w zeszłym tygodniu na zalewie była wyższa woda. Ja dziś przeprawiałem się gondolą z Czorsztyna do Niedzicy i z powrotem. Woda była dość niska, brzegi odkryte, piaszczyste, bardzo przyjazne wędkarsko.
Co do samych Pienin, to dla mnie jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, zaś Szczawnica ma swój niepowtarzalny klimat.
[...] byłem w Szczawnicy w zeszłym tygodniu od 15 do 20-go.
No tośmy się minęli, bo ja tam przyjechałem 19 czerwca o 23.00 - szukałem noclegu po nocy, a 20-go weszliśmy sobie na Sokolicę.
Wszystko, co dobre szybko się kończy. Jestem już w domu. Jutro do roboty.
-
W czasie mojej wycieczki po zalewie obserwowałem brzeg przez lornetkę.Są pasy gruntu szerokości ok. 1,5 może 2 metry ale za plecami zaraz las i góra.Grunt gliniasty z kamieniami,ale podpórkę chyba da się wbić.Tylko jak tam dojechać.Widziałem tylko jedną drogę gruntową przez las ale była dość stroma.No ale to nie nasze zmartwienie.Ja w każdym razie tam na ryby nie pojadę,jest za daleko.Z Częstochowy do Szczawnicy jest 250 km.
-
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=563687250469009&id=274960852674985
Rybki wracają na plan;-) Tym razem na innym, dużow większym jeziorze. Stoi za pasem trzcin na głębokości ok. 3m. Dno twarde i piaszczyste. Ryby jakie w nim występują: płoć, leszcz, okoń, wzdręga, lin, szczupak, krąp, sandacz i węgorz. Zobaczymy czy coś z tych wcześniej nie widzianych gatunków (sandacz i węgorz) zawitają przed kamerę. Jak to wcześniej bywało mogą być chwilowe przerwy w transmisji ale raczej będą rzadsze.
Na razie ryb nie widać ale mamy nadzieję, że niedługo licznie zawitają;-)
Pozdrawiamy!
http://rybynazywo.pl/
http://rybynazywo.pl/ znów nadają :)
-
Konkretną porcję kuku sypnęli, ale na razie pusto.
-
Też byłem w tym roku w Szczawnicy, nie pierwszy raz, ale żadnego zalewu tam nie widziałem. Chyba chodzi o Czorsztyn i zamek.
-
Konkretną porcję kuku sypnęli, ale na razie pusto.
I pusto będzie za to możemy pooglądać ładną pleśń za parę dni.
-
Konkretną porcję kuku sypnęli, ale na razie pusto.
I pusto będzie za to możemy pooglądać ładną pleśń za parę dni.
A to jest doskonały eksperyment! Może udałoby się z nimi nawiązać kontakt i jako forum przysponsorwać różne testy. Np. jak reagują rybki na Aller Aqua, łubin i inne rzeczy. Hmm...
-
Pojawiła się drobnica :)
-
http://rybynazywo.pl/
Fajne liny od rana pływały, jakość ekstra, kamera obrotowa. Jeszcze dźwięku brakuje ;D ;D
Jak by ktoś miał jakieś zbędne pelety to mógłby podesłać na testy na żywo :)
-
Fajnie że znowu ruszyli :)
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka