Spławik i Grunt - Forum
INNE => Hyde Park => Wątek zaczęty przez: Luk w 01.07.2015, 13:53
-
Mam pytanko do Was, odnośnie rysowania zestawów wędkarskich lub też ich prezentacji graficznej. Jaki program będzie do tego najlepszy? Jak się w ogóle do tego zabrać? Czy najlepiej jest przekształcać zdjęcia w grafikę i łączyć z sobą poszczególne elementy?
Jestem zielony w tej materii, a przyznam szczerze, że chciałbym mieć bardziej dojrzały kolor :D
-
Polecam auto cada. można wkleić zdjęcie, coś precyzyjnie dorysować i wstawić tekst. W warstwach ustawia się grubości linii, ich typ kolory. W razie pytań służę pomocą-pracowałem w auto cadzie 7 lat.
-
Hmmm, ja zawsze myślałem, że AutoCAD, to jednak program do konstruowania, a nie obróbki lub tworzenia grafiki. Poza tym jest bardzo drogi. Można oczywiście użyć tańszego ZW CAD'a (sam takiego używam) lub ukraść licencję.
Do grafiki wektorowej jest Corel (lub darmowy Inkscape), natomiast do rastrów photoshop (lub darmowy GIMP).
Zdaje mi się, że kolega s7 jest bardziej ogarnięty w grafice i pewnie on będzie umiał coś podpowiedzieć.
-
Rysowanie zestawów ... chodzi o schemat rozkład śrucin, montaż koszyczka itd ?
-
Rysowanie zestawów ... chodzi o schemat rozkład śrucin, montaż koszyczka itd ?
Dokładnie...
Dominik, na pewno nie Inkscape, ten mam i się nie nadaje do takich rzeczy...
-
Luk, to dziwne. Myślę, że to kwestia umiejętności, a nie programu. Inkscape, jako wektorowy program do grafiki powinien być optymalny. Oczywiście sam inkscape może Ci nie leżeć. Dlatego warto zainteresować się np. CorelDraw lub innymi programami do grafiki wektorowej.
Mirek w sąsiednim wątku chyba wymienił kilka propozycji softu do grafiki.
Programy do obróbki rastrów typu paint, czy photoshop nie będą raczej dobre. Zwłaszcza, gdy chodzi o nakładanie się różnych warstw i łączenie ich.
-
Wg mnie najwygodniej powycinać tło z poszczególnych elementów i zapisać je bez tła jako np .png. Do tego można użyć np Photoshopa, Corel Photopaint. Gotowe elementy możesz składać w zestawy także w tych programach, lub w Corelu, Ilustratorze. To takie najbardziej popularne programy. Z darmowych Gimp też się do tego nada. Jak się uprzesz to i w Paintcie narysujesz zestawy.
-
teq tak też można. Problem w rastrach (paint, photoshop, gimp) polega m.in. na łączeniu dwóch obrazów o różnej rozdzielczości. W przypadku wektorów (Corel, Adobe Illustrator, Inkscape) rozdzielczość nie jest istotna.
-
Luk wrzuć tu jakiś konkretny przykład grafiki a dobiorę ci program oraz opiszę jak to robić
-
Są różne schematy, ten pierwszy to już full wypas... :)
-
Zgadza się jedyna wygląda wypas ale nie warta skórka za wyprawkę nawet mi z wyszukaniem zdjęć obróbką zajęła ok godzinę myślę że powinieneś skupić się na schematach takich jak numer 3. Weźmiesz dwie lampki położysz na białym kartonie to co będziesz chciał sfotografować łatwo usuniesz tło bo najczęściej przedmioty do zestawu są ciemne będzie ci się tworzyć baza przedmiotów do budowania zestawów ja do składania użył bym CorelDraw ale zdaje sobie sprawę że jest drogi dlatego instaluje właśnie Inkscape aby zobaczyć czy wystarczy
-
Inkscape do składania elementów jest wystarczający potrzebny jeszcze darmowy program do obróbki zdjęć z dobrą różdżka.
Może ktoś zna ??
-
Dzięki Dyzma, powoli kumam jak to zrobić. Obróbkę zdjęć robię w Photoscape, to pewnie dam radę... W przyszłym tygodniu zacznę więc próby :D
-
Ja też użyłbym Corela, w nim łatwiej jest powykrzywiać linie a nawet można zawiązać supełki :)
Tak jak Dyzma pisał zamiast rysować od zera lepiej robić fotkę na białym tle, potem w dowolnym programie zwiększyć kontrast, rozjaśnić żeby różdżką łatwiej wyciąć tło. Możesz potem taki element nałożyć na dowolne zdjęcia, zrobić to co jest na rysunku nr. 1
-
Nie chcę odgrzebywać niepotrzebnie, ale może się komuś przyda. Generalnie takie rzeczy można robić w Corelu fajnie. Zdjęcia, najlepiej dobrej jakości bez tła (lub z wyciętym tłem w Photoshopie czy darmowym Gimp'ie) wrzucamy do Corela, a tam można elementy przerobić na obrazki wektorowe - funkcja trasowania. Wtedy ze zdjęcia robi się po prostu obrazek, w świetnej jakości. Takie elementy można pozapisywać i później połączyć w całość dowolnie zmieniając kształt, edytując itp. Można również zrobić taki schemat jak na zdjęciu nr 1 - nałożyć obraz a na niego wstawić odpowiednie elementy zestawu. Żeby było prościej i nie było potrzeby robienia zdjęć - odpowiednie obrazy można znaleźć na stronie producentów sprzętu - spławiki, koszyczki, krętliki, stopery, haczyki etc...
W zależności od wersji programu (bo mogą się różnić) ta opcja trasowania jest chyba w zakładce mapy bitowe można to zrobić też z opcją do tworzenia logotypów.
http://www.coreldraw.com/static/images/content/training/corel_powertrace_pl.pdf
Tutaj jest ciekawy poradnik też
https://niebanalny.wordpress.com/2010/03/26/od-bitmapy-do-wektora/
-
Luk - spróbuj programu Inkscape - jest darmowy, po polsku i całkiem rozbudowany.
-
Mam już, coś tam już kombinuję... :thumbup: