Spławik i Grunt - Forum
SPRZĘT i AKCESORIA => Sprzęt => Wątek zaczęty przez: Norbas w 03.02.2021, 19:03
-
Pacjent to kołowrotek ryobi ecusima 2000Vi.
Po jednym sezonie na spinningu 3-18g
Ucho wychwyciło stukanie kiedy szpula dojeżdża do skrajnym pozycji. Głośniej pod obciążeniem, ciszej na sucho.
Po zdjeciu szpuli delikatny luz góra dół na tum trzpieniu na którym osadza się szpulę. Czy można temu zaradzić?
W nowym kręciołku nie ma tego stukania.
Nie rozbierałem jeszcze tej ecusimy.
Podpowiecie?
-
Twierdzisz, że kołowrotek za 120 zł stuka po roku łowienia? Łowić ;)
-
Oddaj na gwarancję.
-
Kręciołek nie był przeciążany, max obrotówki i główki+guma 12g.
Pracuje nadal elegancko, jedynie to stukanie doszło, a że pogoda jak za oknem to dłubię.
Będę go rozbierał by sprawdzić ilość smaru, ewentualnie dać nowy i jak już będę miał rozbebeszony, a jest jakaś sztuczka która pozwala "stukanie/luz" zlikwidować to czemu nie?
Tylko czy takowa sztuczka jest?
-
Jak sciagniesz oś posuwu( trzpień na którym osadzona jest szpula) będzie małe koło napędu posuwu a na nim będzie bolec na którym ma być oring , jeśli go nie będzie to coś musisz dobrać a jak będzie to w miejsce jego pracy dasz gesty smar.
-
Czasem zdarza się w różnych młynkach , że luzuje się mocowanie na osi elementu napędu posuwu (tzw karetki). Trzeba korpus rozebrać i porządnie dokręcić wkręt , a najlepiej odtłuścić porządnie otwór i wkręt, a potem zakręcić wpuszczając w otwór kropelkę mocnego kleju do gwintów. Jeśli to zaniedbamy wkręt w końcu się wysunie i zacznie masakrować zęby przekładni. Kiedyś ten przypadek przerabiałem. Stukanie może być także skutkiem wycierania się mechanizmu posuwu co skutkuje powstaniem nadmiernych luzów. W takim przypadku pozostaje to stukanie pokochać.
-
W weekend rozbiorę i sprawdzę co w środku piszczy :-)
Dziękuję za porady. Jakby jeszcze jakieś sugestię to poproszę uprzejmie :-)
-
Norbas tu jest film o rozbieraniu Ecusimy może się przyda
-
Oooo , dzięki wielkie. Ecusim jeszcze nie rozbierałem więc na 100% się przyda :-)