Spławik i Grunt - Forum
NAD WODĄ => Łowiska => Wątek zaczęty przez: piotro001 w 12.01.2016, 08:38
-
Mam pewien problem, łowie często w dużym jeziorze, ok 19 ha głębokość waha się od 1,5 do nawet 9 metrów. Jest cypel, który tworzy zatokę. Wiem że jezioro jest dość rybne niestety nigdy nie umiem dobrze wytypować łowiska adekwatnie do pory roku. Jakich miejsc szukać wczesna wiosną?
-
Na wiosnę należy szukać płytkich miejsc , zwłaszcza jak woda zaczyna się ogrzewać . Musisz szukać obszarów jeziora , gdzie jest coś szczególnego , tam gdzie ryby mogą się ukryć czy spokojnie zerować . chodzi o wszelakie zwalone drzewa , drzewa wiszące nad wodą .Należy zainteresować się rejonem przy wyspach , przy trzcinach . Równie ważna jest wiedza o ukształtowaniu dna .
Poszukaj zatok , najlepiej płytkich i osłoniętych od wiatru . W wiosennym słońcu taka zatoczka może Cię naprawdę hojnie obdarować w wielkie rybska .
-
Dzięki za wskazówki :-) Niektórzy twierdzą że zaraz po zejściu lodu łowimy w miejscach bardzo głębokich, jak to w końcu jest?
-
Dzięki za wskazówki :-) Niektórzy twierdzą że zaraz po zejściu lodu łowimy w miejscach bardzo głębokich, jak to w końcu jest?
Takie podejście jest złe . Tu nie ma gotowej recepty . Ryby mogą być wszędzie , to kwestia doświadczenia i wieloletnich testów . Z praktyki wiem , że należy łowić w miejscach gdzie właśnie lód schodzi , zwłaszcza jak jest tam fala . Jak już pokrywa lodowa zniknie całkiem , trzeba ryb szukać w różnych miejscach . Wtedy spławiczek albo pickerek , cienkie przypony i robaczki powinny być najlepsze .
-
Dokładnie tak jak Jędrula prawi. Nie ma recepty, może być różnie. Może się wydawać, że głębsze miejsca będą odpowiednie i może to oczywiście się sprawdzić, ale równie dobrze na przykład ryby mogą wyjść na płycizny, gdzie schodzi lód i opiera się słoneczko, które tą wodę ładnie ogrzewa. Ja, szczególnie jesienią i wiosną bardzo często właśnie szukam takich miejsc, które są nasłonecznione możliwie przez cały dzień (pod warunkiem, że świeci słońce tego dnia oczywiście).
-
Jędruś, świetnie powiedziane. Ja od siebie dodam, że "siadaj na północnej stronie zbiornika, czyli słońce w twarz".
-
Na wiosnę faktycznie, lepiej wybrać brzeg bardziej nasłonecznieniony. Latem, kiedy w wodzie jest dużo planktonu lepiej szukać fali, czyli mieć wiatr w twarz. Resztę świetnie opisał Jędrek :)
Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka
-
To jakiś punkt zaczepienia już mam :) Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi. Mam jeszcze jedno, jaki charakter dna najbardziej lubią ryby? blat, uskok, półkę?
-
To jakiś punkt zaczepienia już mam :) Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi. Mam jeszcze jedno, jaki charakter dna najbardziej lubią ryby? blat, uskok, półkę?
Ryba lubi przebywać na takim dnie , gdzie znajdzie pożywienie .
-
Ja zachęcam do obserwacji kierunku wiatru, jeżeli wiatr jest stały obrać brzeg na który wiatr nanosi pożywienie. Stawać w bocznych zatokach gdzie woda się szybciej nagrzeje.
Im woda cieplejsze tym lepsze żerowania ryby i wzmożona aktywność ofc do pewnego stopnia :)
-
Nie napisałeś jakie ryby chcesz łowić a to jest mega ważne szczególnie wiosną ;)
-
Najlepiej takich ryb jak leszcza, płoci, lina, szukać na spadkach, ale niezbyt stromych. Ryby te pływają nad dnem i pikują po przynętę. Na pochyłym dnie łatwiej im to zrobić i właśnie tam często szukają pożywienia.
Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka
-
Ja zawsze na pierwsze, wiosenne wędkowanie, miejscówkę wybieram na koniec poprzedzającego sezonu :) jak to robię? Wystarczy, że ona mi się spodoba, pod względem brzegu, jak i tego co się znajduje w wodzie :D