Autor Wątek: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us  (Przeczytany 4984 razy)

Offline zanderro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 1
Mam parę pytań, sprzętu mam dość dużo bo przygotowywałem się całą zimę.

Jakie przynęty oprócz pływaków sprawdzają wam się do łowienia w zielsku?
Jakie serie kulek pop up + zanętowych do nich polecacie? - w rozsądnej cenie

Na rysunku zaznaczyłem dwa elementy, tak jakby 'gumkę' oraz stoperek, moje pytanie, co to za 'gumka' oraz jakim węzłem zawiązać ten stoperek? Jest to coś typu żyłka, dodam ze to zestaw helikopterowy z carp rusa.

Jakim węzłem łączycie plecionkę ze sztywnym przyponem strzałowym?

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us
« Odpowiedź #1 dnia: 08.04.2015, 17:45 »
A gdzież ten rysunek? ;)
Janusz

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us
« Odpowiedź #2 dnia: 08.04.2015, 19:38 »
Hmm co do przynęt do łowienia w zielsku możesz zastosować kukurydzę podwieszoną pianką pływającą są w różnych kolorach te pianki albo niałe robaki na maggot klipsie najmniejszym i dwie pianki wycięte w kształt białego robaka.
A z kulek to musisz powiedzieć jakie zapachy cię interesują ja na zamulone łowisko kulki parę dni moczę w dipie potem po założeniu na włos jeszcze je dopalam proszkiem parę razy i wkładam tą kulkę obtoczoną w proszku do wody po zetknięciu z wodą na kulce z tegoż proszku zrobi się galaretka.
Sprawdza mi się także Goo kordy strawbery.
A co do rysunku nigdy nie używałem takiego rozwiązania z carprussa wolę z Nasha zobacz sobie na stronce od Nasha :) :)
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us
« Odpowiedź #3 dnia: 09.04.2015, 09:22 »
Nie ma sensu komplikować sobie życia przyponami strzałowymi dobra żyłka o grubości 0.30 bez problemu wytrzyma żuty ciężarem do 120 gram skora masz muliste dno to i tak stosowanie cięższych ciężarków niema sensu. Co do zestawu helikopterowego to na żyłkę nawlekasz stoper krętlik ze sztywnym przyponem z materiału  fluorocarbon, memory zero do tego dowiązuje takiego typu haczyk jak na zdjęciu (nie pamiętam teraz firmy) do tego kółeczka używałem kiedyś dedykowanych gumek ale one parciały i łatwo się zrywały dlatego dowiązuje teraz pętelkę z żyłki, dzięki temu szybko mogę zrobić dowolnej długości włos i kolejny stoper na żyłce głównej blokujący przypon na końcu żyłki głównej dowiązuje krętlik z agrafką abym mógł szybko wymienić ciężarek i tyle zestaw ma być prosty         
Krzysztof

Offline zanderro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 1
Odp: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us
« Odpowiedź #4 dnia: 09.04.2015, 17:55 »
Żyłka to bardzo słaba sygnalizacja brań, jeśli chodzi o takie łowiska więc odpada.

Wiem jak wygąda zestaw, chciałem tylko wiedzieć jak zawiązać ten 'stoper' z żyłki oraz co to za rurka, i gdzie ją kupie.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us
« Odpowiedź #5 dnia: 09.04.2015, 22:13 »
Jakim węzłem łączycie plecionkę ze sztywnym przyponem strzałowym?
Nie wiem dokładnie o jaką konfigurację Ci chodzi. Plecionkę chciałbyś mieć jako linkę główną na kołowrotku, a przypon strzałowy z żyłki mono?

Wiem jak wygąda zestaw, chciałem tylko wiedzieć jak zawiązać ten 'stoper' z żyłki oraz co to za rurka, i gdzie ją kupie.
Przedstawiony przez Ciebie zestaw widziałem w sklepie, do kupienia jako gotowy.
Nie widziałem jednak nigdy, żeby ktoś wiązał taki ręcznie.
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich zestawów. W przypadku zestawów karpiowych stawiam na prostotę. Nie mam pojęcia po co te wszystkie koraliczki, węzełki i rureczki.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline pawel79ozo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us
« Odpowiedź #6 dnia: 09.04.2015, 23:10 »
Zestaw helikopterowy carprus tzw. bezpieczny . Koralik na górze ma duży otwór w przypadku gdy stracisz zestaw  to karp może uwolnić się z zestawu zostaje tylko przypon. Co do stoperka między 2 dolnymi koralikami możesz użyć plecionki lub żyłki, w oryginalnych zestawach helikopterowych do samodzielnego montażu masz gumkę do wiązania . Na zdjęciu gotowy helikopter + leader (fluorocarbon ) około 1m. Moim zdaniem nie warto lepiej dołożyć kilka zł i kupić zestawy do samodzielnego montażu ( 5szt) .

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Początkujący karpiarz - kulki, węzły, zestaw Carp'R'us
« Odpowiedź #7 dnia: 12.04.2015, 09:34 »


Jakim węzłem łączycie plecionkę ze sztywnym przyponem strzałowym?

Bardzo dobry jest węzeł z filmu, który pozwala na łączenie żyłek o różnych średnicach, oraz właśnie żyłki z plecionką:




Rureczka na końcu zestawu to zwykła rurka silikonowa taka jak do spławików, a ma na celu w tym zestawie osłonić węzeł.
Co do żyłkowego stoperka, to wiążesz go jak każdy stoper do spławika, ale czemu ma służyć w tym zestawie to nie wiem :-\.


edit // jeszcze co do "konfiguracji" czyli: plecionka jako główna, a żyłka strzałówka w zielsku jak najbardziej jest ok.
Ciężko dla palców oddać siłowy rzut plecionką, która potrafi zrobić kuku, do tego przypon strzałowy z żyłki 0.35 lub 0.40 jest ok, a drugi plus z plecionki w zielsku .... jest jak kosa..... :P
Paweł.