Autor Wątek: Jaka lekka karpiówka do 300 zł  (Przeczytany 7040 razy)

ProBono

  • Gość
Odp: Jaka lekka karpiówka do 300 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 05.08.2018, 19:29 »
Tej marki nie znam ale na pewno zapoznam się z ofertą. Ktoś wie w ogóle w które sklepy celować jeśli chodzi o szerokość asortymentu?

Mam karpiówke Sonika bo była mega przecena. Nie jestem karpiarzem ale wędka urzekła mnie swoim wykonaniem i ceną. Teraz spełnia bardziej rolę spomba do wstępnego necenia a później leci lekki feederek zaraz za nią. Mam Sonika XTR 3.0 m o 2.5 lbs

https://baitbox.pl/szukaj.html/szukaj=sonik/opis=tak/nrkat=tak/kodprod=tak

Offline erwin_f

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 3
Odp: Jaka lekka karpiówka do 300 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 06.08.2018, 06:27 »
a co sądzicie o tych wędkach
Prologic C2 NATURA TECH 3.60M 3.00LBS
Shimano TRIBAL TX-1 3.65M 2.75LB
NASH - KNX COLT RODS 12' 2,75 LBS
Daiwa Ninja X Carp 12'-3.60ft

Zastanawiam się czy do moich potrzeb
Witam,
Szukam karpiówki w długości 3,6 m w dwuskładnie. Co do parametrów - ma to być coś w miarę uniwersalnego - ma obsłużyć średniego spompa a co do zestawów to klasyka lub helikopter z ciężarkami do max 90g plus metodą esp L 56g lub XL 70g. Zależy mi na tym aby była możliwość osiągania dystansów rzutowych powyżej 80m. Mam do wydania max 300zł. Patrzyłem już na Daiwe Ninje X Carp oraz Black Widow, FOX Eos (nie ma podanej masy a nie chciałbym żeby to był kij powyżej 350g bo jestem przyzwyczajony jednak do lekkich feederow), Shimano TX1 NASH H-Gun oraz ofertę Prologic ale do niczego nie jestem przekonany, poza tym w temacie karpiówek jestem laikiem dlatego też grzecznie proszę o pomoc.
brać 3lbs czy mniej....

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 433
  • Reputacja: 817
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Jaka lekka karpiówka do 300 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 06.08.2018, 07:05 »
a co sądzicie o tych wędkach
Prologic C2 NATURA TECH 3.60M 3.00LBS
Shimano TRIBAL TX-1 3.65M 2.75LB
NASH - KNX COLT RODS 12' 2,75 LBS
Daiwa Ninja X Carp 12'-3.60ft

Zastanawiam się czy do moich potrzeb
Witam,
Szukam karpiówki w długości 3,6 m w dwuskładnie. Co do parametrów - ma to być coś w miarę uniwersalnego - ma obsłużyć średniego spompa a co do zestawów to klasyka lub helikopter z ciężarkami do max 90g plus metodą esp L 56g lub XL 70g. Zależy mi na tym aby była możliwość osiągania dystansów rzutowych powyżej 80m. Mam do wydania max 300zł. Patrzyłem już na Daiwe Ninje X Carp oraz Black Widow, FOX Eos (nie ma podanej masy a nie chciałbym żeby to był kij powyżej 350g bo jestem przyzwyczajony jednak do lekkich feederow), Shimano TX1 NASH H-Gun oraz ofertę Prologic ale do niczego nie jestem przekonany, poza tym w temacie karpiówek jestem laikiem dlatego też grzecznie proszę o pomoc.
brać 3lbs czy mniej....
Do rzutów jakich podałeś, to śmiało bierz 3lb. Mam Prologica C1 2,75lb i jest to bardzo finezyjny patyk (jest jeszcze wersja 2,5lb :o). Rybki po 1,5kg dają już frajdę z holu, ale zapomnij o dalekich rzutach i zatrzymywaniu większych ryb przed wjazdem w zaczepy. To kijki raczej na czyste miejscówki z ograniczonym zasięgiem rzutu. Nie mniej bardzo przyjemny kijek za nieduże :money:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉