Autor Wątek: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno  (Przeczytany 19490 razy)

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #15 dnia: 09.03.2015, 12:57 »
W tym wątku wyżej jest moje zdjecie koszyka drennana załadowanego formą prestona tylko w werski xl. Myślę ze mała forma też sie sprawdzi.

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #16 dnia: 09.03.2015, 13:31 »
A tak wygląda 'na sucho' mały drennan w średniej formie prestona. Wszystko pasuje i też powinno się sprawdzać.
A co do wypadania miksu z formy drennana, mam zawsze mały pojemnik w którym pływa forma drennana w wodzie i nie ma z tym problemu.
No i jeszcze zależy to od stopnia namoczenia zanęty i grubości jej cząstek.
Pozdrawiam

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #17 dnia: 09.03.2015, 19:27 »
Dzięki marek będę używał foremki prestona jak pasują :)
Krzychu

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #18 dnia: 09.03.2015, 19:28 »
To drugie zdjęcie dziś zrobiłem aby pokazać jak wygląda mały koszyk w średniej formie.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #19 dnia: 09.03.2015, 19:32 »
Hehe profanacja xD prawie jakby wlać pepsi do szklanki coca-coli :)
A tak serio te podajniki prestona naprawdę są aż tak dużo gorsze?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #20 dnia: 09.03.2015, 19:35 »
ja nie uważam ,że są gorsze tylko Drennana mam zawsze pod ręką (jest w sklepie a Prestona nie ma)
Krzychu

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #21 dnia: 09.03.2015, 20:43 »

A tak serio te podajniki prestona naprawdę są aż tak dużo gorsze?
Raczej kwestia gustu, przyzwyczajenia i dostepnosci wlasnie. Ja sie uczylem na drennanach pozniej testowalem i inne podajniki w tym prestona ale ostatecznie zostalem przy drennanie. Bardziej podoba mi sie ich ksztalt, wydaje mi sie ze lepiej trzymaja zanete, i kolor jakos bardziej do mnie przemawia drennana. Czarny prestona podajnik nie podchodzi mi szczegolnie na moim najwazniejszym lowisku gdzie dno jest w wiekszosci jasne... A tak pozatym wlasnie sobie uswiadomilem ze  jakos wiekszosc prodoktow w moim zasobniku jest z drennana wlasnie :)

PS: Z foremkami drennana trzeba naprawde na poczatku troche popracowac i nad wyciskaniem i nad zaneta sama a preston wybacza nam wiecej bledow co do zanety :)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #22 dnia: 09.03.2015, 22:15 »
Za tym że łowię na drennany właśnie przemawia dostępność - mogę je kupić w pobliskim sklepie więc je stosuję.
Preston nie jest tak rozpowszechniony i zostają tylko zakupy w necie.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #23 dnia: 18.04.2015, 11:15 »
http://www.askari.pl/design/_gallery/_orginal/1629.jpg
Może taki koszyczek sprawdzi się na mulistym dnie dzięki skrzydełkom...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #24 dnia: 18.04.2015, 11:39 »
Skrzydełka wcale wiele nie pomogą, liczy się waga podajnika również. Preston i jego podajnik large w wersji 15 gram nie powinien się zapadać az tak głęboko, jednak na pewno będzie. na muł trzeba znaleźć własne wyjście - bo są różne rodzaje 'mułu'. Na niektórych w ogóle łowienie Metodą sie nie sprawdzi...
Lucjan

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #25 dnia: 18.04.2015, 16:08 »
http://www.askari.pl/design/_gallery/_orginal/1629.jpg
Może taki koszyczek sprawdzi się na mulistym dnie dzięki skrzydełkom...

Już o tym pisałem ale wspomnę jeszcze raz -
''Oglądałem takie koszyki / Balzer / w sklepie w Czechach , w sumie jak się weźmie do ręki to takie jakieś dziwne i prymitywne, kolega chciał kupić właśnie na miękkie muliste dno ale na poczekaniu wymyśliłem mu coś innego na muł, a mianowicie doklejkę do koszyka Drennana. Wygląda to tak że na poliwęglanie , /została mi płytka 30x30 o grubości 0,6 mm z czasów  jak chciało mi się strugać woblery i z tego poliwęglanu robiłem stery /, odrysowuje się kształt koszyka w tym wypadku Drennan Large, następnie wycina o 2 max 3 mm większy niż się narysowało, wystarczy wyszlifować, przykleić od spodu Poxipolem i już mamy gotowy koszyk na miękkie dno, nie przesadzać z wielkością bo będzie się obracać na odwrót czyli zanętą w dół !!! - sprawdzone , potem trzeba było przyszlifować. Zamiast poliwęglanu może być przezroczyste pudełko po CD ale ten plastik jest słabszy od poliwęglanu i lubi pękać "

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #26 dnia: 19.04.2015, 10:57 »
Witam wszystkich. Ja myślę co do foremek i podajników to nie ma co kombinować.Każda firma robi pod swój podajnik i tak żeby pasowało.To,że podajnik Drennan pasuje do foremki Preston to nie znaczy,że wyjdzie idealny kształt.Tak jak na Twoim zdjęciu z zanętą wyszedł ...kluch wyglądający jakbyś go ręcznie lepił. To mija się z celem podajnika oblepionego naokoło.Wystarczy dobrze rozrobić towar aby idealnie wychodził z foremki lub ewentualnie olejem rybnym lekko wysmarować foremkę wtedy ładnie wszystko wychodzi a i przy okazji wabi.Ale to tylko moje odczucie.Pozdrawiam i życzę dobrych wyników nad wodą.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #27 dnia: 25.04.2015, 11:31 »
Witam wszystkich. Ja myślę co do foremek i podajników to nie ma co kombinować.Każda firma robi pod swój podajnik i tak żeby pasowało.To,że podajnik Drennan pasuje do foremki Preston to nie znaczy,że wyjdzie idealny kształt.Tak jak na Twoim zdjęciu z zanętą wyszedł ...kluch wyglądający jakbyś go ręcznie lepił. To mija się z celem podajnika oblepionego naokoło.Wystarczy dobrze rozrobić towar aby idealnie wychodził z foremki lub ewentualnie olejem rybnym lekko wysmarować foremkę wtedy ładnie wszystko wychodzi a i przy okazji wabi.Ale to tylko moje odczucie.Pozdrawiam i życzę dobrych wyników nad wodą.

Tak się akurat składa że kombinowanie przynosi pozytywne rezultaty a nie próbuje usprawnić  nic w sprzęcie ten  co nie potrafi nic samemu zrobić i ślepo wierzy w sprzęt który mu oferują sprzedawcy.
Koszyki drennana i koszyki prestona maja podobne wymiary tylko inny kształt.

Jakbyś miał w ogóle pojęcie o czym piszesz (i miał w rękach oba koszyki i formy) to byś wiedział jaki kształt ma zanęta z formy prestona, jak wygląda po uformowaniu jej w foremce prestona i nie pisałbyś o jakimś obklejaniu na ''około''  jak to ująłeś.

Nie każda zanęta da się rozrobić z wodą idealnie, tak samo jak tworzywo z którego jest zrobiona forma nie zawsze dobrze odkleja zanętę od siebie - poczytaj może najpierw wszystkie tematy na forum a dopiero potem zabieraj głos w danej sprawie. Część zanęt zawiera pewne składniki które powodują że mimo najlepszego rozrobienia z wodą i przetarcia przez sito i tak niezbyt dobrze się zanęta odkleja od formy.

Nie każdemu też odpowiada zapach oleju rybnego, poza tym każdy tłuszcz po pewnym czasie jełczeje i to może odstraszać ryby. Bardzo rzadko używam zanęt z dodatkami rybnymi bo nie lubię tego zapachu na rękach, więc wolę sobie radzić w inny sposób niż smarowanie form olejem.

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Modyfikacja koszyków do metody na muliste dno
« Odpowiedź #28 dnia: 25.04.2015, 14:14 »
Jedne i drugie testowałem i  koszyczki drennan w moim przypadku lepiej się sprawdzają .W preston zanęta się przykleja