Autor Wątek: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]  (Przeczytany 2879 razy)

Offline blvck_b3rry

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Wędkarka z Kujaw
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Ulubione metody: method feeder
Hej!
Temat o miksie do metody zaczęty przez Luka ma wiele stron. Przejrzałam, poczytałam, ale cały materiał jest rozłożony na tak dużą skalę i tak dużo jest tam przeróżnych dyskusji, że postanowiłam utworzyć nowy subtopic.

Wiem, że są np Boilie Crush z Ringersa do metody, ale czy dodaje ktoś z Was pieczywo fluo do swoich zanęt?

Jakie znaczenie ma kolor miksu? Używacie jasnych, czerwonych, zielonych i ciemnych zanęt. Kiedy stosujecie jasny pellet, ciemny pellet, miks pelletów? Czy są jakieś warunki, pory roku, które sugerują użycie danego koloru? Wiem, że w spławiku jest parę takich zasad. A jak jest z method feederem w Waszym przypadku - jakie macie swoje wyrobione prawidłowości?
LK baits ma nawet jakieś chyba pellety w kolorach takich jak biały, różowy, jasny zielony i żółty i to jeszcze fluo!
Ostatnio widziałam też zanętę Haldorado Blue Fusion.
Czy to są chwyty marketingowe? Tak samo jak z niektórymi wymysłami w przypadku przynęt, które mają kusić wędkarza, a nie rybę...
staram się!

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 477
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2023, 06:20 »
Z opiniami w temacie zanęta plus pieczywko fluo jest jak z dupą...każdy ma swoją.
Ja stosowałem w różnych porach roku i pieczywko fluo na łowiskach gdzie jest mało drobnicy w zasadzie nie robiła różnicy. W łowiskach z duża ilością drobnej ryby, wabiła owe i był problem zrobienia odpowiedniej plamy zanętowej by weszło coś konkretnego.
Ja do swoich mieszanek zanętowych dodaje mielone zeschnięte waftersy. Te mocno wpływają na pracę zanęty. Zarówno zanęta świerza jak i mrożona pracuje i owe mielone waftersy powodują, że ta praca jest od dna aż do samej powierzchni i robi delikatny słup zapachowy itd.
Ten dodatek mielonych waftersów jest zajebisty tam gdzie niema niezliczonej chmary drobnicy.
Tam gdzie jest drobnica sprawdza się towar o bardzo dużych frakacjach, które to leżą grzecznie na dnie. ( czasami tylko sam pellet 4mm w górę ).
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #2 dnia: 16.06.2023, 09:47 »
Widzisz, Koleżanko. Wędkarstwo polega właśnie na kombinowaniu. Też przez etap kolorowych dodatków (jak fluo) do miksu przechodziłem ;) A czy to jakoś zmieniło moje wyniki? Nie potrafię określić. W każdym razie diametralnych zmian nie zauważyłem i już tego nie robię.
Są osoby, które twierdzą, że te dodatki robią świetną robotę. Jeszcze można do nich zaliczyć wiórki kokosowe.

Przetestuj, może na Twojej wodzie będzie to killer nad killerów dwóch.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #3 dnia: 17.06.2023, 00:37 »
U mnie wszelki kolor prócz barw "gaszonych" (głęboka czerwień, zieleń, brąz, ciemny szary) straszy większą rybę. W pieczywo fluo z automatu ładuje się drobnica. Nauczyłem się z tego poniekąd korzystać, ładuję kilka koszyków zanęty z fluo 5-7 metrów od punktu, w którym chcę faktycznie łowić i tam ściągam drobnicę, robię to tylko wtedy kiedy ciągle coś "drażni" mi szczytówkę, oczywiście zwiększam też średnicę peletu, dodaję 2mm scretinga tylko do wypełnienia 6mm allera, żeby dobrze się w koszyku/podajniku trzymał, a na haku wisi 8-12. Nie używam zalewajek innych niż melasa, przestałem dodawać aromaty, woda się otworzyła.
Nosferatu z koncentratu

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #4 dnia: 17.06.2023, 09:03 »
O, do "tylko melasa" też ostatnio doszedłem :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline blvck_b3rry

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Wędkarka z Kujaw
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #5 dnia: 20.06.2023, 11:41 »
Dzięki za odpowiedzi
Zauważyłam też właśnie, że melasa zupełnie nie szkodzi, a może i pomaga, więc rozrabiam ją z wodą i namaczam tak miksy

Zaoszczędzę sobie w sumie dużo czasu, jak już zrezygnuję z tych pieczywek fluo, korzystając z waszych doświadczeń

Tylko jeszcze ta niebieska zanęta Haldorado Blue Fusion mnie zastanawia
.. po co ktoś wymyślił ten kolor?
staram się!

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #6 dnia: 20.06.2023, 12:00 »
Dodatki typu fluo,wiórki itp.cuda,są zależne od łowiska. Jeśli komercja,można się bawić,jeśli woda naturalna/zaporówka,dajcie sobie spokój.

Offline HuBeRtoS

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2023, 12:02 »
Często stosuje w metodzie pieczywo fluo czy wyniki mam lepsze ciężko powiedzieć... Za to w klasyku jestem przekonany ,że świetnie działa na klenie ...

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #8 dnia: 20.06.2023, 12:15 »
Tego typu dodatki to kwestia indywidualna na łowisku. U jednego zadziała u drugiego nie. Jedynym sposobem jest metoda prób i błędów. Co do blue fusion - Węgrzy lubują się w takich wynalazkach a one same działają w ich klimacie :D Mój dobry kumpel używa niebieskiej fuzji na Grzymalinie z ogromnym sukcesem. Niejednokrotnie, kiedy była studnia, fuzja otwierała wodę. W kontraście, na innym łowisku fuzja nie dawała nic. Metoda prób i błędów bo łowisko łowisku nie równe :P
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #9 dnia: 20.06.2023, 13:23 »
Tylko jeszcze ta niebieska zanęta Haldorado Blue Fusion mnie zastanawia
.. po co ktoś wymyślił ten kolor?

Tutaj jest opisane jak to działa i dlaczego warto spróbować. https://www.feedermethod.pl/haldorado-fluo-energy-blue-fusion

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pieczywo fluo do zanęty i kolor miksu [method feeder]
« Odpowiedź #10 dnia: 20.06.2023, 14:39 »
Czasem pieczywko fluo mi pomagało. A czasem nie widziałem różnicy. Mam swoje prywatne teorie,
ale nie wiem do końca od czego to zależało.
;)