Autor Wątek: Haki typowo karpiowe  (Przeczytany 901 razy)

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Haki typowo karpiowe
« dnia: 06.08.2021, 12:51 »
Witam.
Przeglądałem forum w tematyce haczyków i nigdzie nie znalazłem  zestawienia haczyków typowo karpiowych. Jest temat/zestawienie porównawcze haczyków typowo pod metodę https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=18449.0 , ale nie obejmują one haków o rozmiarze 2,4,6 oraz interesujących mnie firm/modeli.
Może któryś z kolegów zajmujący się bardziej karpiowaniem,  ma w swoim „arsenale” niżej wymienione haki i mógłby wstawić takie porównawcze zestawienie. Oczywiście jeśli byłoby to możliwe to na kartce w kratkę, aby można było dokonać porównania rozmiarówki względem innych haków.
U mnie w sklepie wędkarskim nie posiadają interesujących mnie haków a kupowanie w ślepo na allegro troszkę mija się z celem.

Interesują mnie haki  w rozmiarze 2, 4 i 6  firm:
- Prologic XC3 ewentualnie XC5
- Fox Carp - Wide Gape Beaked
- Anaconda Piercer Power Carp B-988

Może padnie też inna propozycja odnośnie dobrych haków karpiowych o zbliżonym kształcie do wymienionych.
Myślę, że takie zestawienie byłoby przydatne też dla innych kolegów z forum.
Ze swojej strony postaram się wykonać takie zestawienie „z tego co posiadam” i dołączyć je do ww tematu.

Pozdrawiam.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 984
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #1 dnia: 06.08.2021, 13:11 »
Osobiście łowię na Korde kurvshank haki 6 i 8 przypony d-rig i ronnie rig i bardzo chwalę :thumbup:

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 909
  • Reputacja: 399
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #2 dnia: 06.08.2021, 16:26 »
Zestawienia rozmiarowego nie mam. Mogę polecić haki carp rus'a. Podaj jakie przynęty i przypony chcesz używać to coś się doradzi.

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #3 dnia: 06.08.2021, 16:46 »
Zestawienia rozmiarowego nie mam. Mogę polecić haki carp rus'a. Podaj jakie przynęty i przypony chcesz używać to coś się doradzi.
Witam.
Przypony to 35 i 45 lbs a przynęty to pellet i kulki w rozmiarze 14 do 20, max.22.
Zerknąłem na te haki i powiem skromnie, nie ten przedział cenowy. Wędkować uwielbiam, ale podchodzę bardziej ekonomicznie do tego.
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.
 

Offline Orsi

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 11
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #4 dnia: 06.08.2021, 16:48 »
Carp'r'us cranked, innych praktycznie nie używam

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 331
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #5 dnia: 06.08.2021, 16:53 »
Zestawienia rozmiarowego nie mam. Mogę polecić haki carp rus'a. Podaj jakie przynęty i przypony chcesz używać to coś się doradzi.
Witam.
Przypony to 35 i 45 lbs a przynęty to pellet i kulki w rozmiarze 14 do 20, max.22.
Zerknąłem na te haki i powiem skromnie, nie ten przedział cenowy. Wędkować uwielbiam, ale podchodzę bardziej ekonomicznie do tego.
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.

35 , 45 lb co to za plety....
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 909
  • Reputacja: 399
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #6 dnia: 06.08.2021, 17:47 »
Zestawienia rozmiarowego nie mam. Mogę polecić haki carp rus'a. Podaj jakie przynęty i przypony chcesz używać to coś się doradzi.
Witam.
Przypony to 35 i 45 lbs a przynęty to pellet i kulki w rozmiarze 14 do 20, max.22.
Zerknąłem na te haki i powiem skromnie, nie ten przedział cenowy. Wędkować uwielbiam, ale podchodzę bardziej ekonomicznie do tego.
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.
Ile haczyków w sezonie zużyjesz...jak sie stępi wystarczy podostrzyć i spokojnie kilka ryb można wyjąć.  Pod pellet 14mm to rozmiarowo pewnie coś koło 6. Większy pellet kulki 20mm tu nr 4-2 pisze o rozmiarowce carp rus'a. Spójrz sobie jeszcze na haku carp spirita podobno bardzo dobre i sporo tańsze, sam mam zamiar spróbować.

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #7 dnia: 06.08.2021, 19:41 »
Zestawienia rozmiarowego nie mam. Mogę polecić haki carp rus'a. Podaj jakie przynęty i przypony chcesz używać to coś się doradzi.
Witam.
Przypony to 35 i 45 lbs a przynęty to pellet i kulki w rozmiarze 14 do 20, max.22.
Zerknąłem na te haki i powiem skromnie, nie ten przedział cenowy. Wędkować uwielbiam, ale podchodzę bardziej ekonomicznie do tego.
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.

35 , 45 lb co to za plety....
Witam
MIKADO Territory Mollia. Ogólnie mam na stanie też 25lbs, też używam, ale do mniejszych haków.
Pozdrawiam.

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Haki typowo karpiowe
« Odpowiedź #8 dnia: 06.08.2021, 19:54 »
Zestawienia rozmiarowego nie mam. Mogę polecić haki carp rus'a. Podaj jakie przynęty i przypony chcesz używać to coś się doradzi.
Witam.
Przypony to 35 i 45 lbs a przynęty to pellet i kulki w rozmiarze 14 do 20, max.22.
Zerknąłem na te haki i powiem skromnie, nie ten przedział cenowy. Wędkować uwielbiam, ale podchodzę bardziej ekonomicznie do tego.
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.
Ile haczyków w sezonie zużyjesz...jak sie stępi wystarczy podostrzyć i spokojnie kilka ryb można wyjąć.  Pod pellet 14mm to rozmiarowo pewnie coś koło 6. Większy pellet kulki 20mm tu nr 4-2 pisze o rozmiarowce carp rus'a. Spójrz sobie jeszcze na haku carp spirita podobno bardzo dobre i sporo tańsze, sam mam zamiar spróbować.
Witam.
Dzięki za informację, tak też się przymierzam do kupna 4 i 6. Miałem jednak nadzieję ,że może ktoś ma haki, które mnie interesują.
Zerknę w wolnej chwili.
Pozdrawiam