Autor Wątek: Kosz wędkarski - który wybrać?  (Przeczytany 3386 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 989
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: 20.02.2022, 10:05 »
Lucjan możesz się zgadzać ze mną czy nie ,ale ja wiem o czym piszę w przeciwieństwie do ciebie :beer:, a co do rozmowy nikt się nie obraża o co niby ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: 20.02.2022, 10:30 »
Nie za bardzo rozumiem jak możesz pisać, że wiesz o czym piszesz zarzucając innym, że oni nie. Skąd niby? Nie widać tego w twojej argumentacji. Rive jest liderem - udowodnij to. Co to znaczy być liderem w ogóle? Dobre sobie. Pokaż więc kto posiada kosze Rive, ilu jest ich posiadaczy, skoro to lider. Bo Górek je wychwala? I nie mówię o budżetowej linii, ale o tej o której tak się rozpisujesz :)

To prawda, że ich kosze są dopracowane i bardzo dobre, ale tu bardzo ważna jest cena :) Skoro dla ciebie wykładnią tego, ze kosze RIve są liderem jest to, że Guru zleciło im wykonanie ich, to wyjaśnij dlaczego Drennan już nie sprzedaje tych koszy? Z jakiegoś powodu się nie przyjęły :)

Jeśli Rive wchodzi w budżetowe kosze to znaczy, że jakość ich musi być znacznie niższa niż tych z wyższej półki. Więc czy lepszy będzie od MAvera, MAP-a czy Prestona? To już osobiste zdanie. Porównywałeś, masz taki i skale porównawczą? Czy odnosisz jakość koszy za 1000-1200 funtów do tych za 500-600?

I niw chodzi tu o to abyś zmieniał zdanie tylko pomóc komuś kto dokonuje wyboru i zadał proste pytanko. I aby ograniczyć twoje agresywne ostatnio zachowanko, poczęstujemy cię ostrzeżeniem abyś ochłonął, jesteś od dłuższego czasu na celowniku administracji. Zamiast pomóc komuś powodujesz niepotrzebne kłótnie. Napisz dlaczego dany kosz jest lepszy, dlaczego taki wybór jest korzystniejszy w porównaniu do wynienionych przez autora postu. W kulturalny sposób, bez prowokowania gównoburzy i wszystko jest OK.

Lucjan

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 818
  • Reputacja: 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: 20.02.2022, 11:16 »
Ja posiadam zwykłego Jaxona pro match chellenge d36 i jestem mega zadowolony. W czym odstaje od innych koszy??. Patrząc na inne marki to praktycznie posiadają taką same ramę i rozwiązania np. Genlog, Flagman gdzie cena jest sporo wyższa. Jeśli chodzi o rive to klasyka i posiadają bardzo fajny patent chodzi tutaj o system HSP czyli podnóżek jest oparty na 4 nogach co powoduje dużą stabilność. Preston poszedł w inne rozwiązanie do kosza Absolute upchał w nogę d36 teleskopową nóżkę d32 gdzie standardowo jest d25 co też powoduje dużą stabilność. Minus koszy na ramie trzeba dokupywać dodatkowe kasety jeśli chcemy siedzieć wyżej w kosza na ramie H regulujemy wysokość poprzez podniesienie albo obniżenie całej ramy na zaciskach. Co do braku teleskopowych nóżek też jest dla mnie nieporozumieniem ale coraz więcej firm to stosuje chyba po to żeby zjechać trochę z wagi gdzie i tak kosz ustalamy względem tylnych nóżek które przeważnie są na płytszych miejscach niż przednie prawda?.
- Arek -

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 818
  • Reputacja: 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: 20.02.2022, 11:37 »
Napiszę ci najprościej jak się da ,różni się jakością materiałów , z których jest zrobiony ,zawodnicy którzy łowią na Riva napiszą ci to samo ,oglądałem  kosz Riva który ma ponad 20 lat i wciąż służy ,Matrixa wtedy na Świecie jeszcze nie było ;)

Na zawodach tez biore udział od lat i obecnie najlepszym wyborem pod wzgledem cena jakosc jest Matrix s36 ,taniej mozna kupic Jaxona ,który tez daje rade, do tego ma wymienne kasety z matrixami.

Co do wymiennych kaset między Jaxonem a Matrixem też myślałem, że będą kompatybilne ale nie podejdą niby posiadają te same zatrzaski ale jednak kasety Matrixa są 0,5cm węższe od Jaxona wiem bo to przerabiałem :P.
- Arek -

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: 20.02.2022, 12:41 »
Moim osobistym zdaniem w tej chwili cena do jakości to S36 wygrywa. Porządna konstrukcja, która powinna posłużyć wiele lat.
Co do Rive to wszystko jest mega drogie i nie oznacza to, że lepsze. Niech mają swoje patenty, jakieś indywidualne rozwiązania, konkurencja również ma i nie widzę żeby jakoś szczególnie odstawała. A marka Guru to temat rzeka, ze sprzętu nie produkują nic tylko zamawiają u innych producentów. Dają swój znaczek i srogą cenę. Od razu dodam mają ciekawy sprzęt ale tyle płacić ze rebranding to już każdy musi indywidualnie ocenić.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: 20.02.2022, 12:46 »
W przypadku Rive ponosisz koszt innowacji i patentów. Wyłożyli swoje pieniądze i teraz odbierają.

Offline Adam8010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mława
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: 20.02.2022, 14:23 »
Co do wyboru kosza to tylko Rive

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #22 dnia: 20.02.2022, 14:33 »
W przypadku Rive ponosisz koszt innowacji i patentów. Wyłożyli swoje pieniądze i teraz odbierają.

Moim zdaniem są dużo drożsi i wcale nie ma tu takiego skoku jakości. Rive się bardzo ceni. Zerknijcie na ten model, z mojego lokalnego sklepu: https://www.futurefishing.co.uk/coarse-match/seat-boxes/rive-rsw-seatbox

1350 funtów... Jak dla mnie to masakra finansowa, i nie chodzi mi o to, że mam problem z drogimi rzeczami. Po prostu kosz w tej cenie to przesada. 300 funtów więcej i jest typowa wypłata na rękę w UK, tak więc to boli nawet takiego Brytola, w Polsce to dwie-trzy wypłaty, co jest masakrą.

Ale mają też Prestona w jeszcze lepszej cenie, ponad 2000 funtów :)
https://www.futurefishing.co.uk/coarse-match/seat-boxes/absolute-36mm-carbon-seatbox?search=seatbox
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #23 dnia: 20.02.2022, 15:09 »
Opracowali własne rozwiązania albo komuś zapłacili, do tego koszt patentu i mogą sobie żądać. Gdyby ludzie nie chcieli tyle płacić to by sprzedawali za niższą cenę. Wszyscy głosujemy portfelami :)
Celują w rynek premium a za tym powinna iść jakość. Nie mi to oceniać bo nie używam kosza. Wolę fotel a jedno do drugiego nie ma porównania.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 420
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #24 dnia: 20.02.2022, 15:51 »
Byle jaki na nogach D36 będzie okej. Te wszystkie kosze są robione na jedno kolano w 80% różnią się jedynie ceną i "prestiżem" - logo konkretnej firmy. Na Twoim miejscu kierowałbym się ceną. Ogólnie wg mnie wydawanie 2k za "kosz", który nawet nie ma oparcia to abstrakcja ;D Ale jak kto woli.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline warcianin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 38
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #25 dnia: 20.02.2022, 16:50 »
Moim zdaniem jeśli chodzi o kosze to mam 3 w różnym segmecie cenowym.
1. Jaxon challanger d36
2. Matrix s36
3. RIVE ST8 2.0 HSP D36

I coś pomiędzy 1 a 2 czyli Carpelan CBS d36
Konrad

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #26 dnia: 20.02.2022, 16:53 »
Zwróć uwagę na kosz Mistrall D36, albo Genlog D36. Kawał żelastwa, mi już służy 4ty rok. złego słowa nie powiem.
Catch and Release!

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #27 dnia: 21.02.2022, 13:46 »
Ja tobie polecam Matrixa dla mnie mistrzostwo cena średnia ale kosz wygodny stabilny moja waga 90kg
Model XR36 to tak samo świetny jak s36


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Kosz wędkarski - który wybrać?
« Odpowiedź #28 dnia: 21.02.2022, 15:40 »
Obecnie najkorzystniejszej wychodzi kosz z Decathlon-a, te należy zwrócić uwagę na dostęp do części zamiennych bo czasem można coś ukręcić wyłamać zgubić a ceny są różne...sam mam dwa  kosze jeden tunertini z serii hexa a drugi budżetowy bez podnóżka mistralla, i powiedzmy że ceny to teraz zwalają z nóg...