Autor Wątek: Spławiki karpiowe Drennana  (Przeczytany 7668 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Spławiki karpiowe Drennana
« Odpowiedź #15 dnia: 11.12.2015, 08:04 »
Luk, a stosowałeś takie spławiki (w załącznikach)? Kupiłem serię crystal dibber i pb inter bo mam jedno łowisko, gdzie na 13 metrach jest jakieś 40-50 cm wody. Łowiłem na Drennany ponieważ są krótkie ale też przezroczyste. Połowiłem trochę ryb ale nigdy nie były to sztuki powyżej 4-5 kg. I tu moje pytanie bo spławiki są (raczej karpiowe) ale moim zdaniem bardzo delikatne.... W tych Drennana konstrukcja nie budzi wątpliwości oprócz delikatnego, drucianego oczka, które mam wrażenie zostanie wyrwane przy pierwszej większej rybie. Prestony zaś to spławiki konstrukcyjnie zupełnie delikatne bo i oczko mają cieniutkie i druciane ale też korpus sprawia wrażenie bardzo podatnego na uszkodzenia. Tych spławików nie odważyłem się zastosować na kapie. Czy miałeś z nimi styczność? A może wiesz czy Anglicy stosują je na karpie?
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 937
  • Reputacja: 2011
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spławiki karpiowe Drennana
« Odpowiedź #16 dnia: 11.12.2015, 08:46 »
Te cristal dibbery są strasznie mocne, stąd też furora jaką zrobiły i kilka milionów sprzedanych sztuk... Używa się ich zarówno do łowienia w toni jak też i przy brzegu, przez co łowiąc karpia trafiają razem z nim (krótki zestaw) do podbieraka. Taki Preston ma o wiele słabsza konstrukcję. Tutaj trzeba przyznać, że Drennan ma o wiele lepsze spławiki póki co (do czasu aż Preston czymś zaskoczy). Tak więc spokojnie możesz w nie wejść. Przy tych cristalach dodatkowym plusem jest to, że przepuszczają światło, co mniej płoszy karpia...

Ja używam ich w zestawach kanałowych na okonia, łowiąc na dendrobenę. Są dobrze widoczne i idealne do podrywania przynęty z dna, czyli do jigowania dendrobeną czy rosówką.
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Spławiki karpiowe Drennana
« Odpowiedź #17 dnia: 11.12.2015, 08:56 »
Dzięki za odpwiedź. Teoretycznie to już w nie weszłem bo mam tam kilka sztuk, zawsze kupuję jakiś tam przedział gramaturowy na różne okazje. Są to na pewno ciekawe spławiki, szczególnie kiedy łowi się w łowisku dość płytkim lub z przezroczystą wodą (choćakurat na karpodromach woda jest z reguły mętna). Mimo to właśnie po to je zakupiłem, żeby niepotrzebnie nie straszyć ryb no i są też krótsze, co przy głębokości 40 cm ma znaczenie, bo większy karp taki 15 cm spławik to już grzbietem trąca :P :)
Grzegorz