Autor Wątek: Pellet wagller z młynkiem do spiningu  (Przeczytany 348 razy)

Offline Arkow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
Pellet wagller z młynkiem do spiningu
« dnia: 17.05.2024, 21:43 »
Jako,że stoje przed wyborem kołowrotka do pellet wagllera na wody komercyjne wpadł mi w oko kołowrotek spiningowy shimano stradic.Według mnie pomijając kwestie cenowe kołowrotki spiningowe doskonale nadają się do tej metody połowu.Wytrzymały sprzęt z przełożeniem 6:1 lub 5:1.Stosunkowo niewielka waga.Czy używa ktoś młynka spiningowego do tej metody?Jakieś spostrzeżenia,sugestie?

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 51
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Pellet wagller z młynkiem do spiningu
« Odpowiedź #1 dnia: 17.05.2024, 22:34 »
Moim zdaniem model 4000 Stradica jest super do tej metody. Lekki, mocny, jakość, trwałość, same plusy. Klipsować żyłki nie trzeba (w Stradicu klips nie jest za fajny choć to też kwestia subiektywna). Dobry wybór. :thumbup: Mam ten model przy swoim kijku pelletowo-wagglerowym.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 055
  • Reputacja: 1180
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Pellet wagller z młynkiem do spiningu
« Odpowiedź #2 dnia: 17.05.2024, 22:35 »
Kwestia zapotrzebowania na obroty wsteczne, które w Stradicu dostępne nie są (podobnie jak w pozostałych kołowrotkach uniwersalnych/spinningowych Shimano ze średniej i wyższej półki oraz w kołowrotkach Daiwy z korpusem monocoque). Niektórzy podczas holu większych ryb wolą wykorzystywać obroty wsteczne niż polegać na hamulcu, ograniczając w ten sposób skręcanie się żyłki.

Optymalna wersja Stradica do zastosowań spławikowych to MHG, bo jest wystarczająco szybka, a przy tym ma wyraźnie płytszą szpulę.

Offline Arkow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
Odp: Pellet wagller z młynkiem do spiningu
« Odpowiedź #3 dnia: 17.05.2024, 23:18 »
Mam kilka młynków z obrotami wstecznymi i raczej tego nie używam.Posiadam też bez obrotów wstecznych shimano miravel dla porówania.
Jeśli chodzi o MHG to nie wiem czy nie lepszy byłby właściwie XG z szybszym przełożeniem.Głębokość szpuli musiałbym jeszcze dokładnie sprawdzić.