Autor Wątek: Wasza ulubiona wędka do metody  (Przeczytany 11380 razy)

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #30 dnia: 07.12.2016, 08:43 »
Nie tylko przez internet, w sklepie stacjonarnym również. Mamy na to 14 dni, "bo kolor nam się niepodoba". Najlepsze są te kartki "Po odejściu od kasy reklamacji nieuznajemy" :facepalm:
Wiadomo że jabłka po 14 dniu nie zwrócimy :D

Tu się nie zgodzę ... ale chętnie poznam zapis z ustawy.

Topic - mój ulubieniec do metody (i nie tylko) to Shimano Catana CS 3,3 m... tani kijaszek, który kupiłem na szybko i bez przygotowania a przypasował tak bardzo, że żegnałem się z  droższymi kijaszkami, a ten nadal jeździ i łowi. Ma dla mnie najbardziej uniwersalną długość,  płynne ugięcie bez przesztywnień (mimo 3-składu), przy spolegliwości gwarantującej brak spinek ma moc wystarczającą na tłuściocha ponad dyszkę (choć tu już bez komfortu i pełnej kontroli ale do złamania daleko), standardowy zestaw tipów pozwala na zabawę też z tradycyjnym koszykiem i drobnicą, a wszystko to za 3 stówki ... czego chcieć więcej. Jakbym miał go zmieniać to kupiłbym Prestona Mini+ w długości 10,6 - to bardzo podobne kijaszki.


Pozdrawiam
Olo


Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #31 dnia: 07.12.2016, 09:00 »
Witam. Zamierzam w nowym roku zakupić wędkę, którą będę łowił na metodę. I tu zwracam się z prośbą do Was abyście wskazali Waszą ulubioną. Chciałbym wiedzieć, które modele mają najwięcej zwolenników. Wiem, że kij najlepiej jest wziąć do ręki i sprawdzić czy nam leży, ale obecnie jest tyle tego na rynku, że nie wiadomo co wybrać :facepalm: . Dodatkowo w mojej okolicy nie ma dobrze wyposażonych sklepów wędkarskich, dlatego wolałbym mieć porównanie, które kije są najbardziej lubiane przez Was i wtedy poszukać ich w sklepach. Z góry dzięki :)

Jak chcesz wybrać kilka wędek w ten sposób to będzie problem bo na 50 osób będzie 45 różnych ulubionych wędek. :)
Każdy łowi na innej wodzie, różne żyłki, kołowrotki, przynęty, same wędki nawet w obrębie jednego modelu mają inną długość i cw, a co za tym idzie akcja kija jest inna, każdy ma jakiś tam budżet i łowi tym co ma.

W Polskim prawie jest tak, że przy zakupie przez internet, konsument ma prawo zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyn i sprzedawca musi przyjąć zwrot i oddać pieniądze, ale produkt musi być jak nowy nie używany. Co do sprzętu elektronicznego jest trochę trudnej bo mają wszędzie folie, ale wędka ma tylko na korku lub piance. Wiec możesz kupić. Szybko przetestować na komercji i w razie gdy ci się nie spodoba odesłać. Co do tańszych wędek, które są trochę gorzej wykonane i przy użytkowaniu mogą pojawiać się jakieś ślady użytkowania to myślę, że tego typu wędek jak Aernos to nie będzie śladu.
Niby to jest jakieś rozwiązanie tylko w ten sposób można naprawdę długo szukać. Ale jednak chyba bym wolał przed zakupem  wytypować np. 3 modele wtedy poszukać ich w sklepach

Jak nie podjedziesz do dobrze zaopatrzonego w kijaszki sklepu, to jest najlepszy sposób aby coś wybrać, w sumie 3 wędki można w 2-3 tygodnie przetestować.

Najlepsze miejsce dla Ciebie to chyba Rybomania, choć machanie na sucho sporo mówi, to jednak po uzbrojeniu kija dopiero widać co to za sztuka :) w wątku "Kupiliśmy" można znaleźć podobne wpisy.

Tomsza

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #32 dnia: 07.12.2016, 09:14 »
A ja sam nie wiem który kij bym wybrał, jednakże na mniejsze dystanse Garbolino Maxim 2,70 chyba byłby moim namber łan :) Podobnie jak Chaotic mam sentyment do tej starszej produkcji, jakoś leży mi ten kij i jego uniwersalność. Można łowić na niego na Metodę i zimą, z wodą 4-5 stopni, jak i latem z podajikami 45 gramów. Inny kijaszek - Drennan 7 Puddle Chucker 3 - 3,3 metra tez jest dobry, opcja przedłużki to wyśmienita sprawa. A jednak Maxim ma to coś. Sentyment?  :D
Lucjan

Offline stoperjagi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • moczę kije bo lubię
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #33 dnia: 07.12.2016, 09:59 »
W zasadzie do tej pory dobrze łapało mi się na Trabucco Precision XT SW 360/90, lecz po zakupie Trabucco Stillwater 330/50 to jest teraz moja ulubiona wędka.
Mirek

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #34 dnia: 07.12.2016, 10:11 »
Ja używam Shimano Beast Master 3,60 150 g wyrzutu albo ta sama seria wyrzut 90g to jest seria Dx :)
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #35 dnia: 07.12.2016, 10:29 »
Trabucco XS Master Feeder zdecydowany nr1.
Piotr

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #36 dnia: 07.12.2016, 12:27 »
Dla mnie Matrix Carpmaster MK2. :)
Ależ to jest KLUSKA! :D

Może i nie miotnie nim daleko ale tak pięknie pracuje pod rybą, że to sama przyjemność z holu.
Jesiotr na 1,20 m nie stanowił dla tego kija większego problemu... :)
Od 2:20 hol jesiotra.
Kolega kręcił filmik... (Amatorski)
Adam

Offline Smolar4321

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Łodzi (Bełdów)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #37 dnia: 07.12.2016, 20:25 »
Moim ulubioną wędką jest Shimano BeastMaster Commercial CX Feeder 10ft :) lekka, moc, piękne ugięcie. Podczas holu większego karpia czuć jak wędka ugina się praktycznie w dolniku :)
Kamil

Offline krisal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań/Pobiedziska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #38 dnia: 07.12.2016, 21:11 »
Praktycznie przez prawie cały sezon używałem dwóch wędek Trabucco Selector XS Master Feeder 360/90 oraz Trabucco Sygnum TXL Supreme 360/75. Jedną i drugą bardzo lubię, no powiedzmy, że tą drugą bardziej za karpia 9,250 :-)
Krzysztof

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #39 dnia: 03.08.2017, 20:16 »
Troche odkurzę temat, może moje opinie komuś coś pomogą a i ja sam się czegoś dowiem.

Na początek co mam w swoim arsenale:

1) Shimano SpeedMaster AX Commercial Feeder 3,0 m
2) Shimano SpeedMaster AX Commercial Feeder 2.7/3,3 m (multi)
3) Tubertini Telica Feeder 11 ft
4) Tubertini Concept Feeder TB 12 ft Medium
5) Trabucco Sygnum XPS Competition Feeder 360 cm
6) Trabucco Sygnum XPS Competition Feeder 390 cm

Generalnie używam wszystkich wędek w zależności od łowiska i odległości łowienia.

1 i 2 zabieram na małe jeziorko komercyjne z niewielkimi karpikami do ~3 kg. Wędki są bardzo miękkie i przyjemne jednak w moim odczuciu brak trochę mocy do kontroli większych rybek.
5 i 6 jada na duży staw celem komfortowego zarzucania na 80-100 m od brzegu. Zarzucanie jest jak najbardziej komfortowe jednak kije są już trochę sztywne i przyjemność z holu nie jest taka jak bym chciał na rybach 2 - 10 kilo.
3 i 4 to moje ulubione kije (szczególnie Concept TB 12 ft) mocą są gdzieś pośrodku pozostałych. Zabieram je nad staw z rybami 2-10 kilo ale przy łowieniu do 50 metrów od brzegu. Telica ma przyjemną głęboką akcje i duży zapas mocy w dolniku pozwalający na bardziej zdecydowany hol. Jest bardzo dobrze wyważona. Ulubiony kij to Concept TB 12 ft, również jest bardzo dobrze wyważony i cechuje go wyraźna progresja ugięcia (nie przechodzi nagle w parabole). Wędka jest bardzo delikatna w części szczytowej ale mimo to bardzo mocna, nie miałem problemów z holem ryb ~10kg przy czym wędka prezentowała bardzo satysfakcjonujące głębokie ugięcie. Kij szybko gaśnie przy wymachiwaniu (szybciej niż np Telica). Odchudzone przelotki i cienki blank sprawiają ze operuje się czymś bardzo delikatnym ale jednocześnie mocnym (podobne przelotki chyba mają niektóre wędki od browninga).
Tomek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #40 dnia: 03.08.2017, 21:07 »
Ja chyba dokupię sobie jeszcze jedną Shimano SpeedMaster AX Commercial Feeder 2.7/3,3 m (multi)

Niesamowite wędzisko, wiele radości mi daje.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wasza ulubiona wędka do metody
« Odpowiedź #41 dnia: 03.08.2017, 21:41 »
Ja tam nie mam ulubionej wędki do metody po prostu jadę zakładam podajnik i rzucam kijem Daiwa Aqualite Light Feeder 3,90m/ 120g. Kupiłem te dwa kije z zamiarem wędkowania też na rzece z koszykami max. 80-90g plus zanęta gdyż jak się dowiedziałem to cw. trochę zawyżony.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników