Autor Wątek: Spam z forum  (Przeczytany 2801 razy)

Offline daniel_lisek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kanał YouTube
  • Lokalizacja: Czarna Białostocka
  • Ulubione metody: bat i feeder
Spam z forum
« dnia: 17.12.2015, 16:38 »
Na email przychodzi mi dużo wiadomości z forum z jednego tematu proponuję dodać takie coś(przychodzi jedna wiadomość zamiast np. 10 bo tyle jest odpowiedzi na ten temat)

Cytuj
Otrzymujesz ten e-mail, ponieważ obserwujesz temat "nazwa tematu" na www.splawikigrunt.pl. Nie dostaniesz więcej powiadomień dopóki nie odwiedzisz tego tematu.
Jeżeli chcesz zaprzestać obserwacji tego tematu, możesz albo kliknąć odnośnik "Przestań śledzić ten temat", który znajdziesz na dole strony z powyższym tematem, albo klikając poniższy odnośnik:
NAJLEPSZE OKAZJE NA ALI: https://goo.gl/viY1ZQ
GRUPA NA FB "Sprzęt Wędkarski z AliExpress": https://goo.gl/azfNb5

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spam z forum
« Odpowiedź #1 dnia: 17.12.2015, 16:40 »
Wyłącz powiadomienia i po kłopocie .

Offline Długi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spam z forum
« Odpowiedź #2 dnia: 17.12.2015, 18:38 »
Ja nie mam takiego problemu mi przychodzi tylko jeden e-mail z obserwowanego wątku a nie każda odpowiedź w tym wątku.
Mazovia Fishing Team

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spam z forum
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2015, 19:41 »
Mi na Gmail także przychodzi kilka powiadomień, ale automatycznie są one łączone w jedną wiadomość.
Paweł.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Spam z forum
« Odpowiedź #4 dnia: 17.12.2015, 22:08 »
Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
  • Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
  • Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
  • Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Pierwszy raz słyszę, żeby powiadomienia o nowych wiadomościach na forum były traktowane jako spam :o
Tym bardziej, że każdy użytkownik posiada swoje konto, którego ustawienia sam konfiguruje. Nasze forum oferuje dość rozbudowane opcje konfiguracyjne związane z powiadomieniami, śledzonymi wątkami i obserwowanymi działami. Opcje te są dostępne zarówno w ustawieniach profilu, jak i podczas tworzenia wiadomości.





Warto więc przed podjęciem decyzji o oskarżeniu forum o wysyłanie spamu przyjrzeć się tym opcjom i z nimi zaznajomić.
W przypadku gdy użytkownik nie jest zbyt biegły w korzystaniu z komputera, można napisać do jednego z administratorów i powiadomić nas o tym. Z chęcią zawsze pomożemy w korzystaniu z opcji forum i zaznajomimy z jego funkcjonowaniem.

Pragnę więc stanowczo zaznaczyć, że nasze forum nie rozsyła spamu. Wręcz przeciwnie, dwoimy się i troimy, żeby zabezpieczyć forum przed spamem.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spam z forum
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2015, 23:13 »
No i wszystko się wyjaśniło :thumbup:
Robert