Autor Wątek: Mieszanie zanęt Sonubaits  (Przeczytany 9467 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mieszanie zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #15 dnia: 28.09.2015, 10:11 »
Ostatnio rozmawiałem z moim przyjacielem który wie w czym rzecz kilkukrotnie w ostatnim czasie łowił na mieszankę sonubaits kryl + halibut dynamit baits jako wypełniacza używał zmiksowanych sardynek w oleju. Praca miksu z olejem z sardynek bomba - połowił pięknie karpiszony gdy inni wędkarze w koło byli o kiju - przyneta byłu pellet 8mm sonu halibut moczony w tym oleju z sardynek przez dwa dni.




Dobry sposób z sardynkami tylko ręce śmierdzą niemiłosiernie ale bardzo skuteczny patent .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 848
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mieszanie zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #16 dnia: 28.09.2015, 10:20 »

Dobry sposób z sardynkami tylko ręce śmierdzą niemiłosiernie ale bardzo skuteczny patent .

Cytrynkę lub limonkę weź z sobą i na koniec umyj sokiem ręce, trochę pomoże...
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mieszanie zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #17 dnia: 28.09.2015, 10:28 »

Dobry sposób z sardynkami tylko ręce śmierdzą niemiłosiernie ale bardzo skuteczny patent .

Cytrynkę lub limonkę weź z sobą i na koniec umyj sokiem ręce, trochę pomoże...

Wiem , wiem  :) soda też jest dobra tylko chodzi o to , że jak nabijamy podajniki to cały czas dotykamy różnych rzeczy . Potem wszystko cuchnie dokoła heheh . Kiedyś stosowałem ale właśnie dlatego odpuściłem , znam ekipy karpiarzy co od ładnych kilku lat w ten sposób dosmaczają swoje mieszanki . Miksują wszystko co w oleju , sardynki , śledzie i makrele .

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Mieszanie zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #18 dnia: 28.09.2015, 10:53 »
Czytając te wątek odnoszę wrażenie że wszyscy szukaja jakieś cudownych sposobów na zwabienie ryb. A w okresie jesienno-zimowym o
wiele ważniejsze jest odnalezienie ryby i odpowiednia prezentacja przynety nie raz się o tym przekonałem. O ile w okresie nazwijmy to letnim faktycznie jesteśmy w stanie zwabić rybę w zanęte i ja tam utrzymać o tyle w okresie  jesienno-zimowym czasem decyduje o sukcesie 2 - 3 metry miejsca gdzie akurat stoi ryba.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 848
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mieszanie zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #19 dnia: 28.09.2015, 11:16 »
Masz rację julio, jednak i tutaj można się rozczarować :) Rok temu łowiłem w listopadzie, używając na Bonds Lake pelletowych torebek herbaty. Na najlepszym stanowisku siedział częsty bywalec na Bury Hill, i ten w przeciwieństwie do mnie łowił Metodą - pozytywnie, jak przystało na wrzesień. Ja miałem po kilku godzinach  spinkę karpia, po szukaniu stada, zaś mój sąsiad około 6 sztuk na rozkładzie i stałe tempo. Zmiana taktyki na pozytywną przyniosła rezultat i zacząłem 'odrabiać' straty, ale jakby były to zawody, to na 5 godzin miałbym może 1/3 tego co ten wędkarz. Dla mnie była to mocna lekcja, że trzeba być pewnym, że karp już przestawił się na tryb zimowy - tam wciąż budował wagę przed zimą :)

Tak więc jak pisze mjmaciek - chce łowić jak jeszcze nie będzie chłodów i przymrozków. Fish007 natomiast używa jak pisał dużych podajników do listopada, i też ma efekty. Tak więc ważne jest aby znać ten moment przejścia. Mam teraz sondę Deeper Fishfinder, i za każdym razem badam temperaturę wody (niestety na powierzchni tylko). Warto zaopatrzyć się w termometr i obserwować - zwłaszcza mając na uwadze, że przy dnie woda może być wciąż powyżej 8-10 stopni, co oznaczać może, że karp będzie zerował w najlepsze i szukał pokarmu...
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mieszanie zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #20 dnia: 28.09.2015, 12:33 »
Ja w tym sezonie mieszam. Ale moja mieszanina ma trochę inny cel.
Nie mieszam w celu uzyskania jakiejś kombinacji smakowo-zapachowej. Mieszam, żeby uzyskać miks, który da mi pewność, że podajnik dotrze do dna z zanętą, a ta zacznie ładnie się obsypywać po upływie, powiedzmy, minuty.
Dlatego opracowałem sobie mieszankę MMM + 50:50 Method and Paste. W zależności od głębokości wody dodaję odpowiednią ilość tej drugiej, żeby miks był bardziej spoisty.
Tak więc to jest właśnie moja jedyna mieszanka zanęt Sonu, którą robiłem.
Próbowałem też MMM + SS z DB, ale tutaj już trzeba było zachować ostrożność, bo zbytnie przemoczenie tej drugiej skutkowało tym, że zanęta mocno zalegała w podajniku.

Do jakiej głębokości doszedłeś eksperymentując z tą mieszanką?Ciekawi mnie to bo dużo wędkuję na jeziorze gdzie mało płytkich miejsc.
Na tej wodzie, na której robiłem testy, rzucałem w najgłębsze miejsce na 2,8 metra.
Testy robiłem tak, jak opisał to Grzesiek. Miałem różne zanęty rozrobione w pudełeczkach i robiłem różne ich kombinacje. Teraz, kiedy już opracowałem sobie mieszankę, mieszam dwie zanęty w postaci suchej.
Teraz robię sobie 2/3 MMM + 1/3 Paste. Taką uniwersalną. Czasem bowiem rzucam na 1,5 metra, a czasem na 2,5 metra.
Gdybym jednak miał łowić tylko i wyłącznie na głębszej wodzie, np. >3 metrów, to pewnie dałbym 1/2 MMM + 1/2 Paste.

Też kiedyś dodawałem mleka w proszku. Wtedy przedobrzyłem mocno, bo jeszcze dodałem kleistych pelletów z DB i zanęta zalegała w podajniku. Z mlekiem trzeba ostrożnie.

Jeśli z kolei dodaję do zanęty mikropellet, który wiem, że nie klei się mocno (np. pellety Sonubaits), to też wolę zrobić 1/2 MMM + 1/2 Paste, bo takie pellety też osłabiają spoistość mieszanki.
Testy robiłem w ten sposób, że po nabiciu i zarzuceniu, zwijałem od razu i oceniałem stan podajnika. Również zarzucałem, odczekiwałem minutę i znowu zwijałem.

Dodam tylko, że ja dość mocno nabijam. Podwójnie. Dość mocno też dociskam ręką.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Mieszanie zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #21 dnia: 27.01.2016, 22:56 »
Panowie, odgrzewam kotleta, ale wolę w wątku o Sonu niż zakładać nowy temat. Mam pytanie. Gdzieś nawet o tym czytalem na forum ale już nie wiem gdzie... Czy zauważyliście, że w zanętach Sonu Margin Carp pojawiła się zmielona kukurydza? Wcześniej jej tyle nie było o ile nie było wcale... z tego co kojarzę...
Grzegorz