Autor Wątek: Guru Ready rigs with Bayonets  (Przeczytany 5392 razy)

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Guru Ready rigs with Bayonets
« dnia: 17.05.2015, 07:49 »
Używał ktoś z was tych przyponów bądź podobnych innej firmy? Czy nadadza się do metody ?

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #1 dnia: 17.05.2015, 14:03 »
Nie używałem.
Znalazłem taką "niemą" prezentację na YT ->
Powinny się sprawdzić. Normalny przyponik 10 cm zawiązany węzłem bez węzła z wkrętką do kulki. Oczko ustawione prosto, bo haczyki w krótkie w mniejszych rozmiarach. Żyłka grubsza. Wszystko wygląda poprawnie, wiec powinno się sprawdzić :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #2 dnia: 17.05.2015, 14:41 »
I owszem używam tylko jak już kiedyś pisałem, produkuje je sam z powodu skromnego budżetu. :(

Do metody powiedziałbym, że jest wręcz idealnym rozwiązaniem z powodu łatwości w montażu (kulka trzyma się rewelacyjnie) i ten mikro rozmiar. :)
Robert

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #3 dnia: 17.05.2015, 17:46 »
To trzeba będzie się zakpatrzyć w te przypony i je przetestować ;) bo inne przypony guru mam i polecam ;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #4 dnia: 17.05.2015, 23:35 »
Guru ma raczej dobrze sprawdzone przez testerów zestawy, głównie do łowienia sporych ilości karpi na komercjach.
Myślę, że można zaufać ich zestawom :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #5 dnia: 18.05.2015, 09:52 »
Wczoraj na tym przyponie z dumblesem z SB wytargalem karpia 53 cm, a skubaniec niezły odjazd zrobił bo aż na korkowej rękojeści mam 3 cm ślad od butt gripa :/. I musze kupisz szpachle do korka i to naprawić bo aż serce mnie boli jak na to patrzę :(

Offline adikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 11
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #6 dnia: 18.05.2015, 14:13 »
Mam identyczne gotowe przypony kupiłem jeszcze z haczykami Qm1 z pushstopem jedyne co mnie denerwuje przy Qm1 to odwiązujące się pushstopy niejest to jeden przypon lecz już 3 w którym pushstop się odwiązuje czy miał ktoś podobnie ?

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #7 dnia: 19.03.2016, 20:10 »
Wczoraj, łowiąc na metodę, zastosowałem po raz pierwszy gotowe przypony Guru QM1 with Bayonet Rigs 10 cm.
Początkowo obawiałem się, że bagnety mogą być zbyt ciężkie i w jakiś sposób zakłócać naturalne zachowanie się mniejszej przynęty. Okazało się jednak, że bagnety są naprawdę cieniutkie i leciutkie. Nie są też zbyt długie i można spokojnie założyć przynętę 8 mm, wbijając bagnet do samego końca.

Węzły przy oczku bagnetu nie rozwiązują się, co mogłem sprawdzić przy intensywnym łowieniu, częstym i nieco niezgrabnym (zmarznięte ręce) wymienianiu przynęt.
Nie używałem przyponów z push-stopami z Guru, więc ciężko mi się odnieść do tego, co napisał wyżej adikos.
Podejrzewam, że push-stopy zawiązane są innym węzłem (na pętli) i mogą się rozwiązywać, szczególnie przy grubszych żyłkach. Przy bagnecie węzeł jest inny (pewnie zwykły Grinner lub Palomar), więc trzyma dobrze. Ja miałem na żyłce 0,19 mm.

Jeśli chodzi o szybkość zakładania/wymiany przynęt, to nie uważam, żeby z bagnetem było szybciej niż z gumką. Przynajmniej w moim wykonaniu tak to wygląda.
Do twardszych dumbellesów (np. tych z Sonubaits) trzeba bagnet wkręcić.
Tak więc w przypadku twardszych przynęt z pewnością czas zakładana jest dłuższy.

W dumbellsy Drennana dało się wbijać bagnet bez konieczności wkręcania.

Skoro nie jest szybciej, to jaki jest sens stosowania tego typu mocowania?
Dla mnie jest jeden powód, dla którego chciałbym poświęcić temu rozwiązaniu trochę więcej czasu - lepsza prezentacja przynęty. Cieniutki bagnet możemy zatopić w przynęcie po sam węzeł. Nie widać wtedy żadnych zbyt grubych gumek na jej powierzchni, nie wystają żadne push-stopy.
Bagnet możemy wkręcić/wbić całkowicie, wraz z oczkiem. Pozostawione na zewnątrz druciane oczko nie spełnia żadnego zadania, bowiem zastosowany węzeł całkowicie zaciśnięty jest na oczku. Wydaje mi się jednak, że lepiej byłoby, gdyby było tu malutkie oczko również z żyłki i całość działała jak zawias, co minimalizowałyby szansę wyplucia przez rybę haczyka wraz z przynętą.

Dlatego uważam, że warto spróbować takich przyponów. Te z Guru wydają się całkiem przyzwoite, ale kupując takie gotowce, zmuszeni jesteśmy korzystać z ustalonej przez producenta konfiguracji żyłkowo-haczykowej. Samemu zaś możemy dobrać sobie różne rodzaje haczyków i linek przyponowych.
Natknąłem się gdzieś w sieci na same wkręty firmy Guru, które można zakupić również w polskich sklepach -> http://rapa-sklep.pl/guru-bait-bayonets.html
Można też wykonać je samemu. Nasz forumowy kolega Robert (s7) pokazał jak wykonać je ze zszywek biurowych -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=546.msg89255#msg89255

Zachęcam też kolegów do odwiedzania tematu związanego z metodą typu lasso.
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1661.msg101180#msg101180
Pozdrawiam
Mateusz

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #8 dnia: 19.03.2016, 22:30 »
Używam przyponów Guru i jak do tej pory nic się nie odwiązuje, owszem, zdarza się urwać push - stop, ale to gdy zahaczy się o podbierak. Co do bagnetów to można je zrobić z starych zużytych haczyków.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #9 dnia: 19.03.2016, 22:46 »
Używał ktoś z was tych przyponów bądź podobnych innej firmy? Czy nadadza się do metody ?

Tak się zastanawiałem, dlaczego mają się nie nadać? Hmm, pewnie że się nadają, jak dobrze zauważyłeś jest to wkręt, więc w 100 % będzie się dobrze sprawdzał z kuleczkami, ale nie tylko m.in. miękki pellet, kuku czy jakieś mięso ;) Są świetne i można je polecić każdemu z czystym sumieniem :thumbup: Ja ich osobiście nie mam (jeszcze :P), ale używam identyko, tylko że ze stoperem i gumką :thumbup:
Z poważaniem Marcin

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #10 dnia: 20.03.2016, 09:35 »
I owszem używam tylko jak już kiedyś pisałem, produkuje je sam z powodu skromnego budżetu. :(

Do metody powiedziałbym, że jest wręcz idealnym rozwiązaniem z powodu łatwości w montażu (kulka trzyma się rewelacyjnie) i ten mikro rozmiar. :)

Witam na wstępie chciałem pogratulować koledze Robertowi za pomysł który nam zademonstrował :) Robert masz u mnie :thumbup:

Wczoraj też się trochę pobawiłem, poskręcałem sobie 60 sztuk takich igiełek, do przytrzymywania przynęty na włosie, ale to za chwilę :D

Jak widzicie jest kilka firm, które robią podobne rzeczy - dłuższe, krótsze. Ale to są nie kiedy drogie rzeczy i nie wszędzie dostępne do kupienia. A chodzi nam o to, żeby było tanio i skutecznie. To tak jak kolega Robert to zademostrował, spróbuję skręcić sobie kilka uchwytów.


I powiem Wam, że nawet szybko i sprawnie to idzie. Odrywamy zszywkę, łamiemy go w pół, dociskamy go na igle, którą skręcamy i mamy gotowy uchwyt.


Skręcam ją na igle, a oczko skręcam na końcu - w najcieńszym punkcie igły, żeby oczko było jak najmniejsze. To jest ważne. Dlatego widzicie, że na zdjęciu końcówka igły aż się wygięła od mojego skręcania :D


A tutaj pokażę, kolegom zdjęcie 3 produktów - Browling, Guru i moje wczorajsze :)


A tutaj do porównania, sami zobaczcie, zdjęcia nie kłamią. U góry pod kulką Guru, Browling i na samym dole największa moja. Jest w sam raz do kulki 10 mm, którą zademonstrowałem oraz nadaje się do dambelsów.



Powiem wprost - najlepiej trzyma kulkę ze wszystkich trzech - moja własna robota. A dlaczego? Po testach -  Guru jest cieniutka, przeciągniemy po igle i jest śliska, trzyma kulkę ale przy delikatniejszym pociągnięciu lekko schodzi; Browling jest również cieniutka i śliska, ale ma 1 zadzior, który trzyma kulkę ale też tak nie do końca, też po pociągnięciu schodzi; zaś moja po wkręceniu normalne, że jest grubsza, ale skręciłem tak ten uchwyt, że był szorstki po skręceniu i przejeżdżając palcami po nich - czuło się chropowatość na całej długości. Może wygląd nie jest idealny mojego skręcania, ale i tak to jest wszystko schowane w przynęcie. Ma na celu przytrzymać kulkę jak najdłużej na tym uchwycie.
Takie jest moje zdanie. Tanim prostym sposobem i mamy taki uchwyt pod kulki i damblesy. Zaś Guru i Browling też są super, ale to pod mniejsze przynęty, powiedzmy damblesy i kulki 8 mm.

Jeszcze raz Robert za zaprezentowany pomysł! :bravo: :bravo:

Pozdrawiam!
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #11 dnia: 20.03.2016, 14:55 »
Dzięki za prezentację Sylwek :thumbup:

Myślę, że warto też zwrócić uwagę na sposób skręcenia bagnetu/wkręta.
Teoretycznie można bowiem skręcić na dwa sposoby:
- Jedno ramię pozostaje proste i okręcamy na nim drugi koniec. Powstaje wtedy coś w rodzaju korkociągu, świdra. Pewnie ciężej jest takie coś wykonać przy tak drobnej rzeczy.
- Skręcamy oba końce względem siebie.

Tak się zastanawiam czy sposób pierwszy nie dałby lepszego trzymania przynęty. Wtedy wkręcałoby się bagnet w odpowiednią stronę.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Guru Ready rigs with Bayonets
« Odpowiedź #12 dnia: 20.03.2016, 15:46 »
Bardzo dziękuję za tak miłe słowa uznania, Sylwek :-[
Twoja prezentacja jak zawsze na 5 :bravo:
Robert