Autor Wątek: Yum Yum Bait Booster - kałamarnica czy słodko-rybny?  (Przeczytany 2610 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 891
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Panowie czy któryś z Was miał okazję się zapoznać z tym boosterem ? Kałamarnica zapewne śmierdzi niemiłosiernie, ale czy jest w ogóle skuteczny ? Podejrzewam że słodko rybny smak może też się sprawdzić i nie wiem który wybrać.
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 447
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Yum Yum Bait Booster - kałamarnica czy słodko-rybny?
« Odpowiedź #1 dnia: 26.01.2017, 21:39 »
Witajcie.

Rozpocząłem, trochę przez przypadek, testy zalewajek, które otrzymałem od kolegi Morgotha. Trochę tego jest, więc zajmie mi to cały sezon i pewnie jeszcze kawałek kolejnego. Każdy liquid będzie ze mną nad wodą kilka razy, żeby nie napisać, że nie działa, jak ryba po prostu nie żeruje albo nie ma jej tam, gdzie łowię.

Do rzeczy.
Najpierw przetestowałem Drennan Yum Yum Shellfish Extract.
Na pierwszym wypadzie zero brań z Yum Yumem i bez niego. Na drugim rybka brała, a dodatek liquida nie wpływał raczej na częstotliwość brań.
Stosowałem go tak, że nasypywałem trochę zanęty do foremki, potem kapka Yuma na to, przynęta i uzupełnienie foremki zanętą.

Wczoraj natomiast wyglądało to tak. Przez 2 godziny miałem sporadyczne brania. Może ze 4. Postanowiłem dodać Yuma. Tym razem zamiast kropelki trochę mi się ulało i podajnik gotowy aż uciekał Yumem. Po zarzuceniu zestawu zacząłem tak samo bawić się z drugą wędką, gdy nagle usłyszałem hamulec i musiałem łapać wędkę. Rzuciłem wszystko, co miałem w rękach i ledwo ją złapałem. Karpik 40 cm w podbieraku.
Biorę pojemnik z zanętą, a tam całą fiolka Yuma mi się przewróciła i wylała do zanęty. "Pech". No trudno. Zamieszałem porządnie. Zanęta strasznie się lepiła, ale dało radę łowić. I od tego momentu częstotliwość brań zwiększyła się przynajmniej dwukrotnie! Niestety, byłem umówiony i musiałem się zbierać, więc test trwał tylko godzinę.

Ocena:
Yum Yum w odpowiedniej ilości dodany do zanęty zwiększa jej atrakcyjność. Ryby na to reagują.
Pozdrawiam
Mirek

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Yum Yum Bait Booster - kałamarnica czy słodko-rybny?
« Odpowiedź #2 dnia: 26.01.2017, 21:43 »
Mi słodko rybny czasami się sprawdzał w poprzednim sezonie więc jak najbardziej polecam (dipowałem nim np robaczki do podajnika, polewałem gotowy podajnik z zanętą i czasami jako dodatek do pva)... Polecam! Skuteczniejsze było niż np goo kordy o smaku krylu...
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline xevf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Yum Yum Bait Booster - kałamarnica czy słodko-rybny?
« Odpowiedź #3 dnia: 26.01.2017, 21:54 »
Mam obydwa w zeszłym sezonie używałem obu na wodach PZW trochę stojących, trochę rzeki. Mam wrażenie ze czasem faktycznie dodanie jednego czy drugiego zwiększało częstotliwość brań, ale bywały też takie dni że nie widziałem różnicy może po prostu była pustka w wodzie. Patrząc na cenę Yum Yum'a wydaje mi się że warto zaryzykować i mieć go w swoim arsenale ;P
W tym roku chyba w końcu odżałuje i kupie jakąś Lave czy Goo dla porównania