Mój atraktor, to nic innego jak po prostu Kajmak, tylko przystosowany do celów wędkarskich.
Większość Naszych Pań będzie wiedziała o czym piszę, więc Panowie… dajmy Naszym Paniom się wykazać… a później zastosować doraźnie kajmak kawowy…
Kajmak, znany też pod nazwami masa krówkowa i masa kajmakowa jest słodką, gęstą masą przygotowywaną na bazie słodzonego mleka, opcjonalnie z dodatkami tj. wanilia, czekolada, kawa lub ciemne kakao (do celów wędkarskich z gamą atraktorów i barwników w proszku).
W kuchni wykorzystuje się go głównie do dekoracji lub przekładania wypieków.
Klasycznie kajmak przygotowuje się, podgrzewając w wysokiej temperaturze słodzone mleko, często mieszając i uważając, żeby masa się nie przypaliła i zbyt mocno nie zgęstniała albo nie uległa krystalizacji.
SKŁADNIKI MASY ROBIONEJ SAMODZIELNIE
½ l mleka 3,2%, mleka skondensowanego lub śmietanki kremówki
150 g cukru
50-125 g masła (w zależności od tłustości mleka lub śmietanki: 50 g dla śmietanki, 100 g dla mleka skondensowanego, 125 g dla mleka 3,2%)
Kajmak smakowy można przygotować, wykorzystując wybrany dodatek opcjonalny.
Kajmak waniliowy: ½ laski wanilii
Kajmak czekoladowy: 50 g gorzkiego kakao lub 80 g gorzkiej czekolady
Kajmak kawowy: 20 g zmielonej drobno kawy (dobry do seksu oralnego, UWAGA, uzależnia, tylko nie wiem co: kajmak, czy seks).
Kajmak karmelowy: 5 łyżek karmelu
JAK ZROBIĆ
Krok 1
Mniejszy garnek ustawiamy w większym, wypełnionym gorącą wodą (kąpiel wodna). Można też przygotować kajmak na patelni ceramicznej lub teflonowej, o nieprzywierającej powłoce wysokiej jakości.
Krok 2
Mleko z cukrem i masłem gotujemy na sporym ogniu aż do zgęstnienia masy, często mieszając (masa nie może być lejąca, ale nie może też ulec krystalizacji ani się przypalić; najlepiej zrobić próbę jednej kropli na zimnym talerzu: powinna szybko zastygnąć i nie rozlać się). Zdejmujemy z ognia.
Krok 3
Do gorącej masy dodajemy opcjonalne dodatki, mieszamy i ucieramy drewnianą łyżką do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
Nieco prostszą metodą
jest zrobienie kajmaku
ze słodzonego mleka skondensowanego z puszki.
SKŁADNIKI
1 Puszka mleka skondensowanego słodzonego (ok. 500 g)
JAK ZROBIĆ
Krok 1
W garnku lub czajniku zagotowujemy wodę.
Krok 2
Puszkę z mlekiem (zamkniętą) wkładamy do garnka tak, żeby w całości, a nawet ze sporym zapasem, przykrywała ją woda.
Krok 3
Gotujemy puszkę przez 2,5 godziny na niewielkim ogniu, tak żeby woda delikatnie bulgotała i nie za szybko odparowała. W połowie gotowania przekręcamy puszkę w garnku, żeby znajdujące się z jednej strony mleko zbyt mocno się nie ugotowało.
Krok 4
Wyjmujemy puszkę z przestudzonej wody (lub z wrzątku, pomagając sobie szczypcami do słoików) i odstawiamy do wystudzenia.
DO CELÓW WĘDKARSKICH
Gęstą masę dzielimy na kilka małych porcji, dodajemy atraktorów najlepiej suchych w proszku według uznania, intensywne barwniki spożywcze w proszku (robimy to pod gatunki poławianych ryb) i jeszcze nadal na gorąco, mieszamy i pozostawiamy do ostygnięcia.
Możemy wlać/wcisnąć masy jeszcze ciepłe do strzykawek, lub małych pudełeczek.
Po ostygnięciu, masa ma konsystencję gęstego kremu (jak na zdjęciach), który nanosimy na przynętę palcami wcierając, ewentualnie pędzelkiem lub zanurzamy, następnie wkładamy do pojemnika podciśnieniowego i pozbywamy się powietrza. Zostawiamy na noc.
Ta czynność ma za zadanie „wepchnięcie gęstego atraktora w naturalne pory przynęty”.
Można oczywiście stosować ad hoc.
Uważam tą miksturę za rewelację. Smuży, daje zapach, długo trzyma się na każdej przynęcie nawet na białych robakach.