Autor Wątek: Zawody spławikowe  (Przeczytany 2717 razy)

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Zawody spławikowe
« dnia: 18.05.2016, 22:39 »
Witam
Za 2 tygodnie będę brał udział w zawodach spławikowych do lat 16 (jeszcze się mieszcze :)), problem polega na tym że to zawody spławikowe a nie gruntowe, a ryba często woli kuleczki i pellety zamiast robaczka czy kuku. Moje pytanie jest takie, czy mój zestaw gruntowo spławiowy będzie dozwolony na zawodach ? 


Słabo to wygląda ale wystarczy troche wyobraźni :D, jest to zestaw ze splawikiem np 2 g i oliwką 3 lub 4 gramy, czyli ogółem zestaw przelotowy, oliwka leży na dnie a ryba ciągnie bezpośrednio spławik przypon ma gdzieś tak 20 cm i hak z wlosem i pelletem.

Chodzi mi o to czy taki zestaw będzie brany za zestaw spławikowy bo przez tą przelotową oliwkę która będzie miała około 5g, brak śrucin i pellet czy kulke, mam pewne wątpliwości.

Zestaw może się wydawać niektórym dziwny i te osoby mogą myśleć "co on wymyślił", ale testowałem już taki zestaw i ryby nie miały z nim żadnych problemów i te małe i te duże.

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #1 dnia: 20.05.2016, 00:04 »
Ktoś może wie czy taki zestaw będzie dozwolony?

Offline phelps88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 7
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #2 dnia: 20.05.2016, 00:46 »
Cześć, niestety muszę Cię zmartwić, taki zestaw jest niedozwolony. Całe obciążenie nie może spoczywać na dnie. Wg przepisów na dnie może spoczywać 10% obciążenia.  Jeżdżę dużo po zawodach i trochę znam temat. Mają glowna metodą jest spławik (tyczka, bat i odległościówka).W methode bawię się dopiero kilka lat :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #3 dnia: 20.05.2016, 06:07 »
To fakt, przepisy dotyczące sportu spławikowego są bardzo rygorystyczne pod tym względem, i tego typu zestawy są złamaniem regulaminu. Nie na każdych zawodach może sędziowie sprawdzają zestawy, ale lepiej nie ryzykować. Zwłaszcza, że jak będziesz łowił dobrze, to będziesz obserwowany...
Lucjan

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #4 dnia: 20.05.2016, 07:23 »
Dzięki :-\

W takim razie czy ktoś mógłby mi zobrazować rozmieszczenie śrucin, bo ja o metodzie spławikowej mało wiem, a często jak rozmieszczam śruciny to mi się plącze zestaw.

Offline phelps88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 7
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #5 dnia: 20.05.2016, 07:50 »
Powiedz jaka metoda będziesz łowił?

Offline phelps88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 7
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #6 dnia: 20.05.2016, 07:57 »
Jakim spławikiem? Na jakiej odległości i jaka głębokość łowiska? Woda stojącą czy rzeka?

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #7 dnia: 20.05.2016, 07:57 »
Nie wiem :D
Raczej waglerem, chociaż takim zwykłym spławikiem też mógłbym, mam spławiki bezpośrednio do żyłki i takie zamontowane przelotowo. To raczej ja tu prosze o propozycje, :D woda na której będe łowił będzie miala od 1m do 2,5, będe brał udział w zawodach w sobote i następnego dnia w niedziele, obie wody stojące
Co do odległości, przydało by się te 10 m żucić nawet więcej, bo na tych zawodach w sobote przy brzegu jest dosyć płytko przez jakieś 5 m, a ryba na tym łowisku boi się podchodzić na płytką wodę, to jeszcze zależy od stanowiska jakie mi przypadnie, po jednej stronie płytko przy brzegu a dalej normalnie.

Offline phelps88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 7
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #8 dnia: 20.05.2016, 08:25 »
Na tak płytką wode użyj spławik zamontowany na stałe.  Dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem bedzie 1 nieduża śrucina sygnalizacyjna tuż nad przyponem,  miedzy 20-30 cm nad tą śruciną obciążenie główne ( śruciny skupione przy sobie). Pamietaj, , żeprzy zarzucaniu zestawu w ostatniej fazie lotu tuż nad wodą przytrzymuj zestaw żeby się wyprostował. Masz wtedy mniejsze prawdopodobieństwo splątania zestawu.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #9 dnia: 20.05.2016, 08:37 »
Witam
Za 2 tygodnie będę brał udział w zawodach spławikowych do lat 16 (jeszcze się mieszcze :)), problem polega na tym że to zawody spławikowe a nie gruntowe, a ryba często woli kuleczki i pellety zamiast robaczka czy kuku.   

Z tego co napisałeś wnoszę że to jakieś łowisko komercyjne i nastawiasz się na "duże" ryby?
Jeśli tak jest to wcale nie jest powiedziane że regulamin co do zestawów jakie mogą być używane będzie taki sam jak w "zwykłych" zawodach spławikowych.
Powinieneś się upewnić, bo łowiąc na kulki i pellet na włosie zestaw który narysowałeś w pierwszym poście byłby idealny.
Zapobiegał by przesuwaniu się zestawu i dawał "opór" potrzebny do zacięcia się ryby.

Tylko tak jak pisałem czy będzie regulaminowy.
Paweł.

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #10 dnia: 20.05.2016, 08:47 »
Witam
Za 2 tygodnie będę brał udział w zawodach spławikowych do lat 16 (jeszcze się mieszcze :)), problem polega na tym że to zawody spławikowe a nie gruntowe, a ryba często woli kuleczki i pellety zamiast robaczka czy kuku.   

Z tego co napisałeś wnoszę że to jakieś łowisko komercyjne i nastawiasz się na "duże" ryby?
Jeśli tak jest to wcale nie jest powiedziane że regulamin co do zestawów jakie mogą być używane będzie taki sam jak w "zwykłych" zawodach spławikowych.
Powinieneś się upewnić, bo łowiąc na kulki i pellet na włosie zestaw który narysowałeś w pierwszym poście byłby idealny.
Zapobiegał by przesuwaniu się zestawu i dawał "opór" potrzebny do zacięcia się ryby.

Tylko tak jak pisałem czy będzie regulaminowyrr.

Ten fragment: zestaw który narysowałeś byłby idealny ;D :thumbup:

Zawody w sobote będą na komercji, na niej nie jest cudem złapanie karpia 15 kg :P raczej wyzwaniem.
A na tych w niedziele na nowej wodzie pzw są malutkie karpiki karasie i płocie więęc tam tylko na robaczki i kuku - cudem będzie złowić  karpia 2 kg

Offline phelps88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 7
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #11 dnia: 20.05.2016, 09:31 »
To ten mój zestaw na pzw na pewno się sprawdzi. Przypon na dno, tylko śrucina sygnalizacyjna niech dotyka dna i ładuj ryby do siaty :)

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody spławikowe
« Odpowiedź #12 dnia: 20.05.2016, 10:50 »
Dzięki :) :thumbup: :beer: