Autor Wątek: Nasze zdrowie  (Przeczytany 5878 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze zdrowie
« Odpowiedź #15 dnia: 13.06.2016, 22:08 »
Koledzy dziękuję za wszystkie informacje. Zdecydowałem się jechać jednak autobusem z obawy ma ewentualne przejściowe dolegliwości
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze zdrowie
« Odpowiedź #16 dnia: 13.06.2016, 22:31 »
Nawet jeśli wszystko jest w miarę OK to możesz zaliczyć "odpłynięcię" i stracić przytomność.
Jeśli masz podwyższone cukry a zapewne masz to dobrze by było jakbyś generalnie był z kimś albo siedział tam gdzie będziesz miał badanie.
Kto nie pił ten nie wie co to jest.
Kto nie jest chory ten tym bardziej nie wie co to jest.
A badanie na "obciążenie" wcale nie należy do lajtowych.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nasze zdrowie
« Odpowiedź #17 dnia: 13.06.2016, 22:41 »
Ja przy badaniu siedziałem tam przez 2h od momentu wypicia. Strasznie senny się zrobiłem i było wszystko ok dopóki nie wstałem z krzesła po 2h aby kolejny raz pobrać krew.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nasze zdrowie
« Odpowiedź #18 dnia: 14.06.2016, 01:24 »
Kurde, muszę przyznać, że ciekawe teorie tutaj się pojawiły :)

Jeśli lekarz zlecił Ci wykonanie doustnego testu obciążenia glukozą, to oznacza, że zapewne w badaniu glukozy na czczo miałeś podwyższone jej stężenie - między 100 a 125 mg%.
Test ten ma zweryfikować, czy jest to tzw. stan przedcukrzycowy (nieprawidłowa glikemia na czczo lub upośledzona tolerancja glukozy), czy też już cukrzyca.
Obecnie wartość diagnostyczną mają dwa pomiary: jeden na czczo - przed wypiciem roztworu i drugi po 120 minutach.

Dodanie soku z cytryny częściej praktykowane jest u kobiet w ciąży.
Teoretycznie kwas askorbinowy (witamina C) zawarty w tym soku mógłby mieć wpływ na wynik testu, jeśli ten przeprowadzony byłby metodą enzymatyczną z wykorzystaniem oksydazy glukozowej i peroksydazy. Jednak stężenie tego kwasu w soku nie jest na tyle duże, żeby zakłócić przebieg tego oznaczenia.
W przypadku drugiej metody (chyba obecnie częściej stosowanej) z zastosowaniem heksokinazy i dehydrogenazy, dodanie soku z cytryny nie ma żadnego wpływu na wyniki oznaczeń stężenia glukozy.
Mimo wszystko nie zaleca się dodawania soku z cytryny.

Jurku, trzymam kciuki, żeby wynik nie był zły. W najgorszym wypadku trzeba będzie zrezygnować z cukru, połykać trochę pigułek i zrzucić z 15 kg ;)

Spokojnie możesz prowadzić auto, aczkolwiek są pacjenci, którzy skarżą się na mdłości, zawroty głowy, senność.
Większość jednak nie zgłasza żadnych objawów. Pracowałem przez 7 lat w klinice diabetologii. Obecnie w przychodni również często zlecam OGTT.
Sam dwukrotnie piłem ten ulepek, ale poza nieprzyjemnymi walorami smakowymi nie odczułem żadnych niepokojących objawów. Tak chyba jest w przypadku wielu badań. Dwukrotnie miałem wykonywaną gastroskopię i w każdej chwili mógłbym się jej znowu poddać. W ogóle mnie to nie wzruszyło. Inni z kolei opowiadają, że nie życzyliby tego badania najgorszemu wrogowi. Bardzo często przy pobraniu krwi młodzi, wysportowani, umięśnieni panowie mdleją i najlepiej już przed pobraniem zapewnić im kozetkę. Jak więc widać, każdy może bardzo indywidualnie przejść różne badania.

Powodzenia! :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline maniek9926

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Graviora manent!
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze zdrowie
« Odpowiedź #19 dnia: 14.06.2016, 07:38 »
Ja też miałem spore problemy ze zdrowiem i w sumie została mi tylko do zwalczenia przewlekła nadwrażliwość jelita grubego.. Wcześniej przez otyłość (115 kg) obrywała mocno wątroba która strasznie mi dokuczała. Po wielorazowych próbach wątrobowych i usg jamy brzusznej stwierdzono stłuszczenie wątroby , wiec lekarz powiedział wprost że muszę zacząć się zdrowo odżywiać schudnąć i zacząć sie ruszać ;) to bylo dwa lata te,u teraz ważę 84 kg chodzę na basem i nie wcinam fast foodów :) zmieniłem również prace z siedzącej za kółkiem na bardziej "ruchliwą"

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze zdrowie
« Odpowiedź #20 dnia: 14.06.2016, 08:47 »
Maniek, co na to Oliwia, jak ty masz pracę "ruchliwą" :P
Zbyszek

Offline maniek9926

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Graviora manent!
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze zdrowie
« Odpowiedź #21 dnia: 14.06.2016, 12:32 »
Hehehe :) w sumie nie narzeka :p