Autor Wątek: Z feederem nad rzekę  (Przeczytany 4186 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Z feederem nad rzekę
« dnia: 30.06.2016, 12:17 »
Zakładam wątek z prośbą o pomoc. Wiem, że mamy na forum sporo znakomitych rzecznych łowców, a ja postanowiłem w weekend odwiedzić z feederami moją małą lokalną rzeczkę - Prosnę. Chciałbym sprawdzić, czy pływają tam jakieś ładne leszcze, ew. coś innego może się złapie. Problem w tym, że nie łowiłem w rzece jakieś 10 lat, a i wtedy robiłem to rzadko i byle jak.

Parę informacji odnośnie rzeki (przyznam, że za dużo ich nie mam): Uciąg słabiutki, a w dół rzeki od miejscówek, które mnie interesują, znajduje się zapora, przy niej uciąg znikomy; woda wygląda, jakby stała, mimo iż zapora nie jest do końca zamknięta. Za zaporą są płycizny z wodą czasami po kolana, tam nie idę. Ogólnie jest to dość dziki obszar, a miejsca, w których da się jakoś łowić, znajdują się raczej na prostych odcinkach rzeki. W pozostałych przypadkach gęste zarośla albo 2-metrowy stromy spad. W najszerszych miejscach rzeka ma ok. 20 m szerokości, głębokość w granicach 2 metrów, może 2,5 (przynajmniej tak głęboko było tam kiedyś, gdy tam łowiłem).

Jeśli chodzi o sprzęt - wędki, kołowrotki, żyłki itd mam. W kwestii zestawów, planuję na jednym kiju zastosować niesymetryczną pętlę ze skrętką, a na niej zwykły kwadratowy koszyk z obciążeniem 40 g. Na drugim kiju myślałem o zestawie przelotowym z podajnikiem Pellet Feeder od Drennana, też 40 g. Przypony 0,5 - 1 metra długości.

Przelotowy pellet feeder:


Mam jeszcze takie podajniki, może znajdą tam zastosowanie:


Zanęty i przynęty: Z moich zapasów piwnicznych, myślę nad wykorzystaniem MMM z pelletem halibut 2mm i basic 2mm, do pellet feedera może same pellety, bo nie wiem jak będzie się w nim zachowywał miks? Nie mam pojęcia jakie dodatki mogę jeszcze zastosować. Mam też zanęty do metody od Lorpio: Red krill i Betaine and hemp oraz kruszony pellet black halibut. Przynętami byłyby białe lub czerwone robaki oraz pellet Sonu ochotka 8mm, ew. pellet 8mm Lorpio Basic. Nie wiem, czy nie pobawić się też pokrojoną na małe kawałki wątróbką.

Oczywiście nie proszę o podanie mi na tacy złotego środka, bo takiego nie ma. Chciałbym tylko ustrzec się błędów, rozwiać wątpliwości odnośnie zestawów, przynęt i zanęt, bo czuję się, jakbym błądził jak dziecko w lesie.
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #1 dnia: 30.06.2016, 14:21 »
Użyj raczej zestawu z koszykiem otwartym, jak jest mały uciąg, to wtedy będzie on dobrze działał. Pellet feeder nie jest najlepszym koszykiem, nie jest tak pojemny jak okrągłe koszyki. Do zwykłego koszyka możesz włożyć dużo rzeczy, między innymi grube frakcje, takie jak pellety lub kukurydza. Najlepiej jest kombinować z długością przyponu, proponowałbym zacząć od 50 cm a kończyć na metrze nawet.

Jeżeli uciąg jest tak mały jak piszesz, oczywiście Metoda też się sprawdzi :) Aczkolwiek najlepsze wyniki sa kiedy woda ma kolor i lekko 'niesie'.
Lucjan

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #2 dnia: 30.06.2016, 14:33 »
Dzięki za rady :)

Dzisiaj jeszcze się przejadę rozejrzeć trochę bardziej w górę rzeki, bo na mapie widać, że tam mogą być ciekawsze miejscówki.
Marcin

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #3 dnia: 30.06.2016, 15:35 »
W którym miejscu będziesz łowił?
Michał

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #4 dnia: 30.06.2016, 15:42 »
Jeszcze nie jestem pewny, ale prawdopodobnie gdzieś przed zaporą w Jastrzębnikach.
Marcin

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #5 dnia: 30.06.2016, 15:45 »
Znam te miejsca bardzo dobrze :) jak przejedziesz zaporę zejdź w dół rzeki jakieś 800 metrów, tam będzie zakręt a w nim nurt pod nogami:) śliczne płocie tam biorą :)
Michał

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #6 dnia: 30.06.2016, 15:54 »
W tym miejscu?
Marcin

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #7 dnia: 30.06.2016, 16:17 »
Zgadza się, wiosną tam ładne płocie stały.
Michał

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Z feederem nad rzekę
« Odpowiedź #8 dnia: 30.06.2016, 17:42 »
Rozważę :thumbup:
Marcin