Autor Wątek: Góry  (Przeczytany 1948 razy)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Góry
« dnia: 27.08.2016, 12:22 »
Od czasu do czasu lubię wybrać się w góry, górki i pagórki.

Z tych gór w których do tej pory byłem najbardziej lubię Bieszczady. Niepowtarzalny klimat....a wieczorem świetne knajpy :)

Offline essemm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Góry
« Odpowiedź #1 dnia: 27.08.2016, 12:52 »
Ja też jestem miłośnikiem gór i nie wyobrażam sobie wakacji bez Tatr... Już 9 lat z rzędu jeżdżę latem w Tatry :) Trochę tylko mnie przeraża ogrom ludzi w górach ale nie zniechęca mnie to :)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Góry
« Odpowiedź #2 dnia: 27.08.2016, 12:53 »
Mam "mały" problem z Tatrami. Cechuje mnie lęk wysokości i to chyba dość spory.

Offline essemm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Góry
« Odpowiedź #3 dnia: 27.08.2016, 13:43 »
To rzeczywiście jest problem ale są górki na które pewnie dałbyś radę się powspinać... Np. Tatry Zachodnie :) Zero trudności tylko odległości dosyć spore :)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Góry
« Odpowiedź #4 dnia: 27.08.2016, 13:50 »
Zastanawiam się na ile to faktycznie jest problem u mnie. Jak gdzieś wchodzę to raczej nie mam problemu z wysokością, ale do tej pory nie przypominam sobie wielkich przepaści ect. Na Śnieżkę wchodziłem bez problemu, ale kiedy wjeżdżaliśmy z dziećmi "kolejką kanapową" do dolnej stacji kolejki na Kopę, to o mało ze strachu w gacie nie narobiłem. Wjazd na Kopę byłby dla mnie wydarzeniem dziesięć razy większym od podejścia.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Góry
« Odpowiedź #5 dnia: 04.09.2016, 13:26 »
Każdy boi się wysokości. To naturalny odruch człowieka w warunkach dla niego nienaturalnych. Ten lęk mija w miarę doświadczenia w górach i nabrania pewności siebie. Ludzie mało obyci z wysokościami, znajdując się w miejscu dużej ekspozycji, myślą o tym, co może się stać i paraliżuje ich lęk.
Śnieżka nie jest górą, gdzie można by doświadczyć pionu ściany. Wchodząc Kotłem Łomniczki można się namęczyć, ale to bezpieczna droga. Owszem, giną tam ludzie, ale zimą, pod lawinami. Nie pojawia się więc lęk, że  można spaść i się zabić. A rozklekotana kolejka na Kopę z lat 50-tych, z niedziałającym zabezpieczeniem... jeden głupi ruch, spadasz - jak o tym myślisz i znajdując się w nowej dla siebie sytuacji, nie wiesz do końca jak w momencie zagrożenia trzeba się zachować, wkrada się lęk. Poza tym masz to doświadczenie pionu i świadomość, że nic Cię nie zatrzyma. 20 kursów kolejką na Kopę i z powrotem a lęk minie. Podobnie z Tatrami. Proponuję zacząć od tras łatwiejszych. Tatry Zachodnie będą w sam raz. Nie polecam tylko Grani Rohaczy.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Góry
« Odpowiedź #6 dnia: 04.09.2016, 21:28 »
Ja lubię góry oglądać z pewnej odległości. Taki widok pokazuje ich wielkość i majestat. Natomiast samo wchodzenie na górę znacznie mniej mi odpowiada gdyż męczy mnie to po prostu, nie mam kondycji. Co ciekawe - uwielbiam wchodzić na góry tam gdzie potem można zobaczyć jakąś wodę - no Morskie Oko , Czarny Staw.  Nawet na Górę Żar chętnie wlezę dlatego że jest tam zbiornik wody , co prawda mało urokliwy ale jest
Gdy byłem młody przeszedłem tam i spowrotem klika razy wzdłuż granicy wszystkie góry począwszy od Złotego Stoku na zachodzie a skończywszy na Jaworzynce na wschodzie, służyłem w wojsku w formacji której już nie ma - WOP
Pozdrawiam - Gienek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Góry
« Odpowiedź #7 dnia: 04.09.2016, 22:23 »
Ja natomiast uwielbiam się zmęczyć w górach. Szczególnie wysokich. Czuję się tam fantastycznie. Może to kwestia klimatu. Sam nie wiem. A jeziorka, stawy, szczególnie w górach skalistych, stanowią przepiękne urozmaicenie. Również uwielbiam takie widoki. Zresztą, z góry w ogóle wszystko wygląda ładniej  :) :)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Maciej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Góry
« Odpowiedź #8 dnia: 04.09.2016, 22:40 »
Druid. Ja też służyłem w tym samym oddziale. :D Z tym że była to już Straż Graniczna :beer: