Ankieta

Jakich quicksopów używacie

Drennan
1 (33.3%)
Preston
0 (0%)
Guru
1 (33.3%)
Korum
1 (33.3%)
inne
0 (0%)

Głosów w sumie: 2

Autor Wątek: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?  (Przeczytany 3900 razy)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« dnia: 21.04.2015, 18:07 »
Quickstop quickstopowi nierówny każdy to wie, ale jakie są te różnice ? tego już nie każdy wie. Zebrałem quickstopy Korum, Preston, Drennan i oto co wyszło.

Drennan   - grubość 1,4 mm, długość 7,5 mm, otwór usytuowany centralnie w połowie
Korum      - grubość 1,5 mm, długość 6,8 mm, otwór przesunięty delikatnie w kierunku ostrza
Korum XL - grubość 2,0 mm, długość 8,4 mm, otwór przesunięty delikatnie w kierunku ostrza
Preston    - grubość 1,7 mm, długość 6,9 mm, otwór usytuowany centralnie w połowie

Niestety nie mam Quickstopów GURU , może ktoś inny jeszcze produkuje quickstopy, proszę uzupełnić mój post.


elvis77

  • Gość
Odp: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2015, 18:15 »
Faststopy Middy średnica 1,6mm otwór centralnie długość około  7,4mm
Guru teraz nie mam. Przypony z Quicstopami zostały w domu,a będę dopiero na weekend.


Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2015, 18:22 »
Guru - grubość 1,5 mm, długość 6,5 mm, otwór przesunięty delikatnie w kierunku ostrza.
Zbyszek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« Odpowiedź #3 dnia: 21.04.2015, 18:47 »
Quickstop quickstopowi nierówny każdy to wie, ale jakie są te różnice ? tego już nie każdy wie. Zebrałem quickstopy Korum, Preston, Drennan i oto co wyszło.

Drennan   - grubość 1,4 mm, długość 7,5 mm, otwór usytuowany centralnie w połowie
Korum      - grubość 1,5 mm, długość 6,8 mm, otwór przesunięty delikatnie w kierunku ostrza
Korum XL - grubość 2,0 mm, długość 8,4 mm, otwór przesunięty delikatnie w kierunku ostrza
Preston    - grubość 1,7 mm, długość 6,9 mm, otwór usytuowany centralnie w połowie

Niestety nie mam Quickstopów GURU , może ktoś jeszcze produkuje mam nadzieję że ktoś uzupełni mój post.

GURU   - grubość 1,2 mm, długość 6,5 mm, otwór przesunięty delikatnie w kierunku ostrza
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 903
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« Odpowiedź #4 dnia: 21.04.2015, 21:10 »
Ostatnio łowiłem używając quick stopów z Prestona. Porażka totalna - nie mogłem przebić sztucznej kukurydzy, musiałem ją nawiercać (gumę!)i kombinować jak koń pod górę. Quick stop sie złamał przy tym, ale jeszcze blokował. Trudno sie przebijało inne rzeczy, nie wiem czemu ale są one strasznie tepe. Najsłabszym ich punktem jest cienki plastik w okolicy otworu. Ryba będąc w podbieraku potrafi  się rzucić - i po quick stopie ani sladu... Na dodatek, uzywałem gotowców do Metody (przyponów) z Prestona - i straciłem cztery aż, na leszczach :o  W dwóch odleciał quick stop, pewnie własnie pękł w połowie, w dwóch innych przypadkach odwiązał sie haczyk :). Nie polecam tych przyponów ani quick stopów, Drennan i Guru są o wiele lepsze.
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Odp: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« Odpowiedź #5 dnia: 21.04.2015, 22:43 »
Od początku używam Quickstoy Drennana,kupiłem też Prestona ale wizualnie widać że są tępe.

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« Odpowiedź #6 dnia: 21.04.2015, 22:48 »
Nie raz psioczyłem na Quickstopy Drennana ,bo są tak ostre ,że kilka razy wbiły mi się nieźle pod skórę palca przy przepychaniu przynęty. Jednak suma sumarum to ich zaleta;)
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: QuickStopy Korum, Preston, Drennan, Guru, inne?
« Odpowiedź #7 dnia: 21.04.2015, 23:10 »
Ja używałem tylko Prestona i Drennana, więc na temat pozostałych się nie wypowiem.
Z pewnością, o czym wspomniał Luk, stopery Prestona mają bardzo słaby plastik wokół otworu i przy próbie mocniejszego zaciągnięcia węzła ścianka ulega pęknięciu. Tak więc najlepiej podczas zaciągania używać jakiegoś patyczka i na tym patyczku zaciągać węzeł.
W stoperach Drennana ten problem nie występuje. Być może inny plastik, a być może otwór mniejszy i stąd mocniejsze ścianki wokół.
Pozdrawiam
Mateusz