Autor Wątek: Precision XT Pro Quiver 330 (70 g) czy Selektor XS Master Feeder 330 (75 g)  (Przeczytany 3225 razy)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Witam.
Od jakiegoś czasu poszukuję feedera do metody około 330 cm, w trój składzie i C.W. około 60-80 g.
Moją uwagę zwróciły dwa modele Trabucco: Precision XT PRO Quiver 330 (70 g) i  Selektor XS Master Feeder 330 (75 g).
Czy ktoś miał możliwość ich bezpośrednio porównania? Jaką akcje mają?

Jeśli chodzi o szczytówki to podobno Precison XT Pro Quiver 330 (70 g) ma 2 x szklaną 1 i 1,5 oz oraz jedną węglową 2 oz, a Selektor XS Master Feeder 330 wszystkie węglowe (3x).

Słyszałem tez o krótkim dolniku w Selektor XS Master Feeder i jako, że mój Combat Quiver Dragon 300 cm ma dolnik 40 cm, głupio by było mieć coś o krótszym dolniku.
Tomek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mochu nie miałem okazji użytkować Selektora, natomiast mam wspomnianego przez Ciebie Quiver'a.

Jeżeli chodzi o akcję, to według mnie typowo progresywna. Przy holu pracuje ładnie na całej długości, przy zarzucie część szczytowa dobrze oddaje moc. W temacie szczytówek - dla potwierdzenia patrz zdjęcie poniżej :)

Zrobiłem też zdjęcie pokazujące długość dolnika (od stopki kołowrotka).

Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Ciebie pomocne ;)



Pozdrawiam,
Maciek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Mochu nie miałem okazji użytkować Selektora, natomiast mam wspomnianego przez Ciebie Quiver'a.

Jeżeli chodzi o akcję, to według mnie typowo progresywna. Przy holu pracuje ładnie na całej długości, przy zarzucie część szczytowa dobrze oddaje moc. W temacie szczytówek - dla potwierdzenia patrz zdjęcie poniżej :)

Zrobiłem też zdjęcie pokazujące długość dolnika (od stopki kołowrotka).

Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Ciebie pomocne ;)

Super, dzięki za informacje odnośnie wędki, jak i zdjęcia :)
Są jak najbardziej bardzo pomocne.

Bardzo cieszy mnie długość dolnika, jak i szklane szczytówki.



Tomek

Offline Maj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Witaj.
Posiadam od początku tego sezonu wędkę Trabucco Selektor XS Master Feeder 330 C.W. 70 g. Polecam Ci ją, ponieważ jestem z niej bardzo zadowolony. Wędka ta ma pełną paraboliczną akcje, ale też progresywnie pracuje pod większą rybą i świetnie oddaje podczas zarzutów. Wyholowałem na tej wędce karpia 12 kg na dzikiej wodzie i byłem bardzo zachwycony jej piękną pracą pod tą waleczna rybą. Co do dolnika, to od pierwszej stałej stopki mocowania kołowrotka do końca korkowej rękojeści ma 42 cm. Pierwszy skład z rękojeścią nie posiada przelotek, są one dopiero w następnych składach wędki (Pro Quiver ma przelotkę w pierwszym składzie). Pro Quiverem nie miałem przyjemności łowić, ale porównywałem obie wędki w sklepie kiedy kupowałem XS mastera. Wtedy odniosłem wrażenie ze XT PRO QUIVER jest lekko sztywniejszy od mastera. To było moje wrażenie. Wybrałem XS MASTERA i do tej pory ciesze się z tego wyboru. Myślę, że obie wędki to dobry wybór. Ja polecam Ci XS MASTERA ponieważ łowię nim z dużym powodzeniem i przyjemnością :)
Pozdrawiam.
MajRo

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Precision jest sztywniejszy od Selektora. W moim odczuciu selektor nadaje się świetnie do łowienia leszczy. Jeśli chodzi o karpie, to jest trochę zbyt spolegliwy. Dodam natomiast na jego obronę, że bardzo dobrze mi się nim rzuca. Szczytówki ma węglowe.
Jeśli szukasz wędki do łowienia na komercjach, to chyba wybrałbym Precisiona. Jeśli chcesz łowić głównie na wodach ogólnodostępnych takie ryby jak leszcze, liny, karasie czy płocie, to polecam Ci bardziej Selektora.
Pozdrawiam
Marcin

ProBono

  • Gość
Kolega po kiju ma obie wędki i naprawdę jest podobnego zdania co kolega Marcin wyżej.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
A czy ktoś może napisać o tym kijku? Nowość na 2017
http://www.sprzetlorpio.pl/product-pol-6382-Wedka-Precision-RPL-Quiver-Plus.html

Tu "stary" polecany XT http://www.sprzetlorpio.pl/product-pol-1552-Wedka-Precision-XT-Pro-Quiver.html

Są jakieś różnice między nimi?

Mocno zastanawiałem się nad Diplomatem 3,30 60g, ale ta długość transportowa... niby do auta się zmieści, ale będzie potrzebny pokrowiec dwukomorowy 175cm lub 180cm. Najlepiej z boczną kieszenią na podpórki i podbierak.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
To mi wyglądana następcę serii Precision XT Pro w tym przypadku Precision XT Pro Quiver. Na fotkach wydaje się ze ta nowa ma smuklejszy blank. RPL to chyba ich nowa budżetowa seria.
Tomek

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Również mam Quivera i jestem zadowolony, na komercję dobra wędeczka. Z większą rybką można śmiało walczyć "siłowo", jednocześnie czując pracę wędziska. Drugiego kija nie miałem okazji pomacać. Mam nadzieję, że na zlocie dorwę  kogoś z kijami tej firmy by coś tam porównać. Mam jeszcze Pro Bomb 3 m od tego roku. Wydaje się, że różnica tkwi w nazwie i długości, wnioski wyciągnę po sezonie.
Paweł

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Zastanawiam która z tematu wątku bardziej by mi podeszła. Łowisko 120m szerokości. Głębokość 3,5m. Ryby głównie leszcze, krasie, karp do 10kg. Żyłka 0,25-0,28. Podajniki 40g + zanęta/pellet. Rzuty 30-50m. Łowisko bez większych zaczepów itp.

Nie chcę kluchy co przy karpiu 2kg będzie się wyginała po sam dolnik.

Tyle tego sprzętu, że ciężko coś wybrać.