Autor Wątek: Jak zrobić tarlisko  (Przeczytany 5783 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #15 dnia: 02.10.2017, 21:16 »
Oficjalne stanowisko: Tak żartowałem. Ja wiem, że ten kraj jest dziwny, ale żeby na budkę dla ptaków trzeba było pozwolenia na budowę ? ;) Trochę mnie przestraszyliście, bo to jednak pokazuje, że z naszym krajem nie wszystko jest ok i nie takie cuda mają w nim miejsce :P Kadłubek Twój pomysł jest naprawdę dobry, co szkodzi komuś spróbować, a może coś wyjść z tego pożytecznego. 

Offline Alcor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #16 dnia: 02.10.2017, 21:49 »
Arek czyli Kadłubek wcale nie żartował ,ale już wiesz chyba drogi Areczku że jednak TRZEBA jakiś kończyć szkoły ?
A te rysunki to widziałem w pewnym periodyku z lat 60-tych, i podpisy były po polsku ;))
Czyżby ktoś polska Amerykę odkrywał na nowo ?;))

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #17 dnia: 02.10.2017, 21:59 »
Masz podane źródła, masz jakieś pomysły lub znasz jakieś inne to wrzuć obrazek lub opisz. ;)

I proszę popraw posta bo ciężko zrozumieć co piszesz.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #18 dnia: 02.10.2017, 22:24 »
Arek czyli Kadłubek wcale nie żartował ,ale już wiesz chyba drogi Areczku że jednak TRZEBA jakiś kończyć szkoły ?
A te rysunki to widziałem w pewnym periodyku z lat 60-tych, i podpisy były po polsku ;))
Czyżby ktoś polska Amerykę odkrywał na nowo ?;))

Widzisz, ja mogę się z Kadłubkiem nie zgadzać w wielu kwestiach, ale tak jak i ja tak i On podajemy argumenty na poparcie naszych tez. Nie uważam tego co wiem za tajemną wiedzę, a raczej za to, że mogę komuś pomóc,tak jak ktoś inny pomaga mi na forum. Wątpię też, że stracisz pracę jak podzielisz się informacjami o których wiesz w zakresie dotyczącym tarła, a może nawet zyskasz klientów. Zwróć uwagę, że pewnie niejeden właściciel stawu (a takich tu nie brakuje) by się do Ciebie zgłosił gdybyś udzielał się rzeczowo w temacie.  Najłatwiej jest napisać: nie zabieraj się za to, bo nie masz szkoły. Dlatego posty w stylu"to jest bez sensu, bo tak" - są po prostu słabe.

Offline Alcor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #19 dnia: 02.10.2017, 22:54 »
Czy termin: Ichtiolog coś ci mówi?
Ja rozumiem dzieci , które bezwzględnie coś muszą , bo...tak.
MUSZĄ COŚ ZROBIĆ.
Np. wrzucić wózek z supermaketu do jeziora jako tarlisko ;))

Z pełnym szacunkiem moi drodzy do Was,ale nie macie KOMPLETNIE pojęcia o czym piszecie .
Ale przejdzie wam, wystarczy...poczytać, ach jakie to proste ;))

Z tym ad hoc organizowaniem "tarlisk" kojarzy mi się harceskie przeprowadzanie babci przez pasy, nie wazne czy babcia tego chce i czy jest zielone ;))
Ważna jest sprawność : organizator ruchu.

Ale obiecajcie że nie będziecie wrzucać tych wózków do wody ?;))
Poza tym popieram ;))

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 745
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #20 dnia: 02.10.2017, 23:24 »
wystarczy...poczytać, ach jakie to proste

Zachęcamy kolegę ichtiologa (dyplomowanego lub domorosłego), by życzliwie zapodał stosowne wskazówki bibliograficzne.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #21 dnia: 03.10.2017, 02:22 »
Z pełnym szacunkiem moi drodzy do Was,ale nie macie KOMPLETNIE pojęcia o czym piszecie .
Ale przejdzie wam, wystarczy...poczytać, ach jakie to proste ;))

Panie Alcor, a ja stwierdzam, że Pańskie wypowiedzi we wszystkich wątkach w jakich się Pan udzieliłeś, nie są na odpowiednim poziomie, abyś mógł dyskutować na tym forum. Brak kultury Cię dyskwalifikuje, polecam na trolowanie i hejt Onet lub wędkujepeel. Żegnam :-*
Lucjan

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jak zrobić tarlisko
« Odpowiedź #22 dnia: 03.10.2017, 07:32 »
Wracając do tematu.

Kolejne propozycje ze strony http://nishikigoi.life/2017/05/13/purdin-diaries-7th-may-13th-may/






Można też coś takiego: