Autor Wątek: (K) Szczytówka do Shimano Solstace Feeder Extra Heavy  (Przeczytany 1785 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Kupię szczytówkę 3 oz do feedera Shimano Solstace Extra Heavy, 3,90 m. Oryginalna mi się ułamała  :-\ Wiem, że to stara seria, ale mam do tej wędki sentyment. Może u kogoś się gdzieś uchował taki tip?

Pozdrawiam.

Offline DIrek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górki Wielkie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Szczytówka do Shimano Solstace Feeder Extra Heavy
« Odpowiedź #1 dnia: 04.12.2017, 18:56 »
Szczytówki Shimano NGLD (małe przelotki) i LGLD (duże przelotki) takie jak m.in. do Shimano Speedcast Long Distance. Mam zarówno tego Solstace'a jak i Speedcasta i spokojnie można je wymieniać. Ewentualnie jakikolwiek tani zamiennik o takiej samej średnicy.
Poniższe szczytówki powinny pasować:
http://pl.rybarskepotreby-shop.cz/szczytowka-feeder-shimano-ax-ngld-/pBJ0019
http://pl.rybarskepotreby-shop.cz/szczytowka-feeder-shimano-ax-lgld/pBJ0005
Towar mają na stanie i chyba wysyłają do Polski. Cena może niezbyt przyjazna, ale nigdzie indziej  nie znalazłem tych szczytówek.
Pozdrawiam,
Irek
Irek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (K) Szczytówka do Shimano Solstace Feeder Extra Heavy
« Odpowiedź #2 dnia: 04.12.2017, 19:25 »
Irek, dzięki wielkie  :thumbup:
Cena faktycznie mało przyjazna, chociaż, jak dobrze pamiętam, to oryginał też chodził koło stówki. No, ale jak się doliczy koszty przesyłki...  :(

W każdym razie jest opcja  :) Jeszcze raz dziękuję.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: (K) Szczytówka do Shimano Solstace Feeder Extra Heavy
« Odpowiedź #3 dnia: 04.12.2017, 20:26 »
Jeśli masz zdolności do majsterkowania  to polecam samoróbkę.
Szczytówki węglowe super jakości możesz zamówić w FishingArt w Krakowie.
Kontakt ma na ich stronie.
Przelotki  możesz  wstawić "zdobyczne" lub też tam zamówić.
Wyjdzie ci połowa z tej ceny ( z podanej na tej czeskiej stronie) w top komponentach.
Sam sobie robię szczytówki , które mi pękną lub przerabiam te które mi nie pasują :)


Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (K) Szczytówka do Shimano Solstace Feeder Extra Heavy
« Odpowiedź #4 dnia: 04.12.2017, 21:23 »
Jeśli masz zdolności do majsterkowania  to polecam samoróbkę.
Szczytówki węglowe super jakości możesz zamówić w FishingArt w Krakowie.
Kontakt ma na ich stronie.
Przelotki  możesz  wstawić "zdobyczne" lub też tam zamówić.
Wyjdzie ci połowa z tej ceny ( z podanej na tej czeskiej stronie) w top komponentach.
Sam sobie robię szczytówki , które mi pękną lub przerabiam te które mi nie pasują :)

Mam zdolności do majsterkowania. Jak śruba nie puszczała, to przekręcałem gwint albo wyjechałem gniazdo. A jak doszyłem troki do plecaka 20 lat temu, to zostały tylko troki i kłębek dratwy, którą za dwa złote kupiłem u szewca. Świetnie rozkręcam. Po złożeniu zostaje mi zawsze garstka śrubek, a sprzęt działa. Wmawiam sobie wtedy, że konstruktor albo się pomylił, albo brał kasę od śrubki. Mam w piwnicy parę rozbebeszonego towaru. Jestem pewien, że kiedyś to poskręcam... Jak zakładam kran w domu czy na działce, to wiem, że będzie ciekło na gwincie. Nawet szczupaka metrówkę plus 10% wyjąłem za kapotę... :facepalm:

Jak widzisz, jubilerem nie jestem. Dziękuję serdecznie za radę :thumbup:, ale nie skorzystam. W pewnym wieku człowiek staje się świadomy własnych ograniczeń  :facepalm: