Autor Wątek: Mikado Ultraviolet Method Feeder vs Mikado Black Stone Big Fish Method Feeder  (Przeczytany 2495 razy)

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Witam. Szukam wędki, która ma zastąpić nietrafiony zakup jakim był Mikado Black Stone Commercial Method Feeder. Okazał się zbyt miękki, oraz niezbyt celny (zapewne to też moja wina).
Zastanawiam się nad dwoma wędkami jak w tytule. Wersje 330 cm w dwuskładzie, cw. 80-90 g. Szukam kija, który da frajdę przy holu nawet mniejszych ryb, ale da radę też sztukom ok. 10 kg. Zależy mi też na jak najdalszych rzutach. O ile  Ultraviolet jest już dokładnie opisany i sprawdzony, to o Big Fish nie ma zbyt wiele informacji. Który kij będzie lepszym wyborem według was?

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
W tym filmie masz porównanie ugięcia Black Stone Commercial i UV Method.


A tu kije Mikado w akcji


Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
W drugim filmie inny kij trzyma, a o innym mówi. Którymi kijami w końcu łowią - nie wiem.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 987
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Mikon, widziałem na necie filmik, jak kolega na Mikado UV Method Feeder 3,3 m wyciągnął bez problemu karpika 12 kg ;) Super akcja kijka. UV to sprawdzone kije, o Big Fishu nie wiem nic.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Nie boję się o duże sztuki, tylko chcę mieć frajdę z holu tych mniejszych. Jak możesz , to podlinkuj filmik.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Ten widziałem. Myślałem ze chodzi o jakiś inny.

Offline arturinne

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Też zastanawiam się na kijem do metody. W 90% łowię ryby nie większe niż 1 kg, 5% to 3 kg+, czasami na komercji trafi się może coś w okolicach 10 kg. Myślałem nad UV 90 g ale to wędka z zapasem mocy. Obawiam się, że ryb do około 1 kg nie będzie na niej czuć. Bardzo fajna wydaje się Okuma Ceymar, ma 2 wersje, do 80 g i do 60 g. Bawiłem się nią w Fishing Mart, ma bardzo ładne ugięcie. Myślałem na początku o wersji 80 g... Ale późnej zdałem sobie sprawę, że nie łowię większymi podajnikami niż 40 g. Zacząłem zastanawiać się więc nad wersją 60 g, ale boję się, że na komercji będzie ona za miękka, i nie będzie nadawać się do ryb w okolicach 7-10 kg. Prawda jest taka, że nie ma wędki uniwersalnej, najlepiej było by mieć obydwie wersję. Co powiecie?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Ja bym się nie zastanawiał tylko wziął UV albo Excellence. Mam obydwa kije i wiem, że nawet karasia fajnie czuć na wędce. Jeżeli ktoś się nastawia na drobnicę, i chce długo się bawić, to polecam pickera. Moim zdaniem UV bądź Excellence są uniwersalnymi wędkami, godnymi polecenia. Sezon się kończy, więc może lepiej poczekać na nowości na 2019.

Offline freeman67

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
A jak Robinson Stinger przy nich wygląda? Macie porównanie?

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Aaaaaaa tam,
Założę osobny temat :P
Pozdrawiam

Robert