Autor Wątek: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m  (Przeczytany 4032 razy)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #15 dnia: 31.03.2019, 08:00 »
A może spróbuj przymierzyć się do daiwa yank bank . Tylko że ona jest dwuskładowa  czyli jakieś 190 cm długość transportowej. Ja jej nie mam ale kolega z klubu jej używał i fajnie się tym rzucało. Gdzieś na forum jest temat o tym kiju

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #16 dnia: 31.03.2019, 08:02 »
Właśnie że względów transportowych musi to być trój skład.
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #17 dnia: 31.03.2019, 08:18 »
A może Jaxon Genesis feeder .Z tego co czytam na forum kijki fajnie zrobione , nie są to paraboliki ale nie wiem czy na rzekę się nadają.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #18 dnia: 31.03.2019, 10:18 »
Używam MS Range Econ Feeder 3,60/80 (stara seria) oraz Jaxon Genesis Method Feeder 2,70/45.

Jaxon - żyłka 0,22, koszyk typu bullet 20 gram - powtarzalne rzuty na 35 metr (był jeszcze zapas).

MS Range - plecionka 0,10, przypon strzałowy 0,22, koszyk typu bullet 20 gram - rzuty powtarzalne na 50 metr (myślę, że spokojnie można rzucić 70 metrów).


Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #19 dnia: 31.03.2019, 11:33 »
Dzięki za odpowiedź. Znajdzie się na forum użytkownik wędki Browning Hyper Carp 360? Ewentualnie osoba, która miała go w ręku?
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Grzesiek1975

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prabuty
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #20 dnia: 31.03.2019, 14:00 »
Mam ten kijek o ciężarze wyrzutu do 100 gram, odkupiony od kumpla . jeszcze nim nie łowiłem, jeśli chodzi o odległość rzutu to trabucco sygnum supreme o cw do 75 gram radził sobie lepiej niż ten brawning . wędka bardziej delikatna niż trabucco o zaniżonym cw oczywiście jest to zdanie mojego kolegi który ten kijek używał dwa sezony ale masę kijów przerzucił i ma wiedzę.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #21 dnia: 31.03.2019, 14:54 »
Dobra oferta w Drapieżniku. Przelotki spore, startowa 20 mm. cw. 80 g
  Cresta Solith Medium-Heavy Feeder 3,6 m / 80 g

Edycja: Akcja wędki paraboliczna.

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wawrzyn

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #23 dnia: 31.03.2019, 16:40 »
Dobra oferta w Drapieżniku. Przelotki spore, startowa 20 mm. cw. 80 g
  Cresta Solith Medium-Heavy Feeder 3,6 m / 80 g

Edycja: Akcja wędki paraboliczna.
Dobra cena bo w Niemczech z wysyłką kosztuje 90€

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #24 dnia: 01.04.2019, 11:28 »
Dobra oferta w Drapieżniku. Przelotki spore, startowa 20 mm. cw. 80 g
  Cresta Solith Medium-Heavy Feeder 3,6 m / 80 g

Edycja: Akcja wędki paraboliczna.

Mam ten kij i nie powiedziałbym, że ma paraboliczne ugięcie. Dla mnie to raczej pół-parabolik. Ogólnie fajne wędzisko, a zapas mocy w dolniku, przy odpowiedniej technice rzutu, mógłby pozwolić na rzuty do 70m.
Marcin

Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #25 dnia: 01.04.2019, 22:49 »
Dobra oferta w Drapieżniku. Przelotki spore, startowa 20 mm. cw. 80 g
  Cresta Solith Medium-Heavy Feeder 3,6 m / 80 g

Edycja: Akcja wędki paraboliczna.

Mam ten kij i nie powiedziałbym, że ma paraboliczne ugięcie. Dla mnie to raczej pół-parabolik. Ogólnie fajne wędzisko, a zapas mocy w dolniku, przy odpowiedniej technice rzutu, mógłby pozwolić na rzuty do 70m.

Kolego a jak ten kij się zachowuje pod mniejszą rybą taką około 1kg? Nie ukrywam, że takie są głównym przyłowem na moich zbiornikach tylko nieraz dalej się odsuwają, stąd pomysł na taką wędkę.
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 050
  • Reputacja: 671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #26 dnia: 02.04.2019, 01:14 »
Koledzy do łowienia bardzo daleko mam wędkę 3,90 Browning King Feeder distance lecz nie łowi mi się nią komfortowo i chyba ja sprzedam. Potrzebuje wędki jak w tytule 3,60m. Mógłby ktoś może opisać te wędkę Browninga hyper carp method lub MS Range econ nx?

Co masz na myśli pod pojęciem bardzo dalekiego łowienia ?

Tak się składa,że na swoich zbiornikach pzw, w okresie maj-lipiec,gdy leszcz żeruje wybornie,również łowię na dystansie 55-65m.
O ile ten pierwszy jest jeszcze komfortowy,o tyle 65m jest już wyzwaniem,zwłaszcza przy średnim ,bocznym wietrze.
Nie znam Twoich umiejętności,ale jeżeli chcesz sięgać 70m regularnie,to mija się to z celem kupując wędzisko o długości 3.6m,ponieważ będzie to jego górny zakres dystansu ,a wręcz maxymalny i nie powtarzalny.
Posiadam cast mastera 3.6m 120g. Wędka jest bardzo rzutna,70m jest w zasięgu,ale nie łowię nią na takim dystansie,bo nie mam powtarzalnej celności poprzez bardzo siłowe rzuty,a wiadomo czym kończy się sesja w takim przypadku.
Optymalny dystans dla kija 3.6m,to 55m,zaś maxymalny 65m . Piszę to z uwagi na celność rzutu i komfort osiągania dystansu. 
Taka moja rada.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 278
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #27 dnia: 02.04.2019, 08:46 »
Koledzy do łowienia bardzo daleko mam wędkę 3,90 Browning King Feeder distance lecz nie łowi mi się nią komfortowo i chyba ja sprzedam. Potrzebuje wędki jak w tytule 3,60m. Mógłby ktoś może opisać te wędkę Browninga hyper carp method lub MS Range econ nx?

Co masz na myśli pod pojęciem bardzo dalekiego łowienia ?

Tak się składa,że na swoich zbiornikach pzw, w okresie maj-lipiec,gdy leszcz żeruje wybornie,również łowię na dystansie 55-65m.
O ile ten pierwszy jest jeszcze komfortowy,o tyle 65m jest już wyzwaniem,zwłaszcza przy średnim ,bocznym wietrze.
Nie znam Twoich umiejętności,ale jeżeli chcesz sięgać 70m regularnie,to mija się to z celem kupując wędzisko o długości 3.6m,ponieważ będzie to jego górny zakres dystansu ,a wręcz maxymalny i nie powtarzalny.
Posiadam cast mastera 3.6m 120g. Wędka jest bardzo rzutna,70m jest w zasięgu,ale nie łowię nią na takim dystansie,bo nie mam powtarzalnej celności poprzez bardzo siłowe rzuty,a wiadomo czym kończy się sesja w takim przypadku.
Optymalny dystans dla kija 3.6m,to 55m,zaś maxymalny 65m . Piszę to z uwagi na celność rzutu i komfort osiągania dystansu. 
Taka moja rada.

Nic dodać nic ująć. Komfort rzutu to raczej domena wedzisk 3,9 albo nawet 4,2. Wtedy mniej skupiamy się na sile a więcej uwagi można przyłożyć do celności. Nie każde wedzisko 3,90 zapewni nam powtarzalność, tutaj musiałby się wypowiedzieć kolega Tomek który siedzi w Węgierskich dystansowych kijkach
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 3,6 m średniego zasięgu - 70 m
« Odpowiedź #28 dnia: 02.04.2019, 09:48 »
Kolego a jak ten kij się zachowuje pod mniejszą rybą taką około 1kg? Nie ukrywam, że takie są głównym przyłowem na moich zbiornikach tylko nieraz dalej się odsuwają, stąd pomysł na taką wędkę.

Złowiłem nim kilka karpików z zarybienia (ok. 1-1,5 kg), nie jest to witka do łowienia małych ryb, ale i tak frajda z holu była. Nic większego na tym kiju chyba jeszcze nie miałem. Jeżeli chcesz regularnie łowić na dużych odległościach, to ja bym jednak skorzystał z rady kolegów i postawił na długość 3,9 m, ten kij występuje też w takiej wersji. Przy 3,6 m to nawet jak uda ci się oddawać tak dalekie rzuty, to będzie się to odbywało kosztem precyzji i powtarzalności. Chyba, że bardzo dobrze zarzucasz. Ja pod tym względem jestem przeciętniakiem.
Marcin