Autor Wątek: Jak podejść karpia na feedera?  (Przeczytany 997 razy)

Offline Bobsoon89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
Jak podejść karpia na feedera?
« dnia: 12.07.2020, 10:40 »
Witam, mam w okolicy małe prywatne łowisko na którym celem są większe karpie, nie są to giganty, a sztuki takie koło 50 cm, chociaż nie wiadomo co się tam kryje, bo swego czasu nawet amura 10 kg wyciągnęli. Łowisko to nieduże stawy 100- 150 m2, głębokość 50- 150 cm łowię na spławik albo z gruntu, czasami podnęcę kukurydzą z ręki,ale chyba nie przynosi to efektów, na hak ciasto, kuku lub robaki, łowię dużo karasi albo karpików takich do 30 cm, czasami coś większego, ale te największe nie dają się skusić, czasami wgl ciężko z braniami, ryby były dawniej karmione zwrotami z piekarni, nie wiem czy dalej są, ale jak rzucam chleb to jak wpłynie stado to się chcą zabić, dobrze sprawdzało się łowienie na skórkę od chleba, na gruncie, jednak jest problem z rozmakaniem chleba. Teraz pytanie, jak podejść większe karpie, czym zanęcić, czy metoda i pellet sprawdzi się na łowisku gdzie nikt tak nie łowi i wgl prawie nikt nie używa zanęty, czy mogę łowić na metodę  feederem do 90 g?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak podejść karpia na feedera?
« Odpowiedź #1 dnia: 12.07.2020, 11:20 »
Wrzuć tam metodę ze sprawdzą i opisywana tutaj 1000x mieszanką MMM + Skretting/Coppens/AA.
Na forum znajdziesz również opisy łowienia na pellet waggler.
Skoro karpie się zabijają, gdy wrzucisz im chleb, to łów z powierzchni na skórkę stosując np. tzw. sbirulino.

Generalnie pytasz o rzecz, o której jest większość tematów na tym forum.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak podejść karpia na feedera?
« Odpowiedź #2 dnia: 12.07.2020, 11:26 »
Możesz łowić feederem do 90g i spokojnie dasz radę.

Jedna wędka metoda z 2 ziarenkami kuku, a druga to kula wodna i chleb na haku.
 
Jesli chcesz dłużej zabawić na stawie to możesz systematycznie nęcic kuku + chleb na powierzchnie.

Co do podajnika to skupiłbym się narazie na samym mixie zanętowym plus ew. 20% pelletu w ramach eksperymentu.

Ciężko powiedzieć czy faktycznie ryby 'nie nauczyły się pelletu/kulek'. Ja mam odmienne doświadczenia i ryba reagowała super na współczesne 'wynalazki'

Z perspektywy czasu zobaczyłbym czy na 2 ziarna kuku wchodzą małe sztuki. Wtedy może 3 ziarenka?

Spróbuj też kulki 14mm tonace w zapachu i kolorze dna w łowisku. Może okazać się że ryby będą dobrze reagować i świetnie poselekcjonujesz większe sztuki kulką.

Suma summarum nie musisz się pchać w metodę. Jest to tylko jeden że sposobów. Spróbuj od tego, co Cię kręci i masz to w miarę dopracowane:)

*p.s z nęceniem kuku też ostrożnie jeśli nie znasz przybliżonej populacji kuku. Znajdź ew. wypłycenie w ktoym będziesz widział dobrze dni łowiska. Rzuć pół kg kukurydzy i zobacz kiedy zniknie :)

Offline Bobsoon89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
Odp: Jak podejść karpia na feedera?
« Odpowiedź #3 dnia: 12.07.2020, 11:50 »

Skoro karpie się zabijają, gdy wrzucisz im chleb, to łów z powierzchni na skórkę stosując np. tzw. sbirulino.

Próbowałem tak, że dawałem spławik zaraz pod nim obciążenie, żeby to chociaż parę metrów poleciało, a na koniec haczyk i chleb, jednak to dość uciążliwe bo albo się lubi poplątać w locie albo jak jest falka na stawie to spławik ściąga do tego chlebka, albo drobnica dopycha chlebek do spławika i tak w kółko hehe, ale jak przyjdą karpie,  to coś się udało złowić, jednak zauważyłem że nie bardzo chcą atakować pojedyncze kawałki chleba, jak jest ich kilkanaście, drobnica zaczyna cmokać i wtedy się robi zamieszanie nad wodą, jednak często doskakują do chlebka i nie udaje im się zassać, a po drugie muszę rzucić dużo kawałków zanim dopadną ten mój, na kilka godzin łowienia musiałbym kilka bochenów wrzucić :D

Offline Bobsoon89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
Odp: Jak podejść karpia na feedera?
« Odpowiedź #4 dnia: 12.07.2020, 11:52 »


*p.s z nęceniem kuku też ostrożnie jeśli nie znasz przybliżonej populacji kuku. Znajdź ew. wypłycenie w ktoym będziesz widział dobrze dni łowiska. Rzuć pół kg kukurydzy i zobacz kiedy zniknie :)

Mówisz o pół kg kuku, a ja wrzucam pół dużej puszki i czasami po odrobinie dorzucam :facepalm: tylko wtedy łowiłem na spłąwik i przynta nad dnem, może powinienem na dnie położyć przegruntowany spławik, albo z gruntu próbowac, ogólnie wolę metodę gruntowa

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak podejść karpia na feedera?
« Odpowiedź #5 dnia: 12.07.2020, 12:03 »
Pół kg czegokolwiek dla karpiowatego powyżej 5kg to nic praktycznie. Kwestia czy pobierają taki pokarm:)