Autor Wątek: Woda Zera  (Przeczytany 1256 razy)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 15
Woda Zera
« dnia: 24.10.2022, 20:54 »
Dobry Wieczór Koleżanki i Koledzy mam pytanie jak to wygląda że tam gdzie wędkuje nie ma żadnego Stowarzyszenia a nic żadnych papierów czyli tak zwana Woda Zero czy ktoś jak tam będzie Wędkował bez owej karty co wszystko jest fikcyjne może dostać mandat czy coś w tym stylu?? Poproszę o pomoc gdzie muszę się pytać i kogo Będę Bardzo Wdzięczny Pozdrawiam Sławomir Syguła

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #1 dnia: 24.10.2022, 21:00 »
Najlepiej zasięgnąć wiedzy u właściciela wody czy to stowarzyszenie czy to osoba prywatna... Taka osoba określi czy trzeba uiścić opłatę, wymagane dokumenty (karta wędkarska itp)
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 15
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #2 dnia: 24.10.2022, 21:06 »
Niby woda gmina a nie ma żadnego Stowarzyszenia na papierze wszystko niby po koleżeńsku a najlepiej że owa woda Działki są prywatnych osób Mam kartę wędkarską na to wychodzi że można łowić bez opłaty skoro z nikim się nie rozliczamy 

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #3 dnia: 24.10.2022, 21:15 »
W najgorszym przypadku właściciel działki/terenu z wodą może Ciebie wyprosić. Jak będzie bardziej opryskliwy to wywalić (wraz z wiązankami w tle) nie wspominając jak trafi się nadgorliwy to kto wie może i policja na miejsce wezwana zostanie.
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #4 dnia: 24.10.2022, 21:21 »
Woda bez właściciela. Karta wędkarska i 1.5 metra przestrzeni między działką a wodą. Jeśli jest państwowa, gminna, czy inna samorządowa.
Marcin

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 15
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #5 dnia: 24.10.2022, 21:24 »
Pono Policja nie może wlepić żadnego mandatu. A te woda należy do wodociągów jędrzejów ponoć ale nie ma żadnego stowrzyszenia tylko po koleżeńsku

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 15
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #6 dnia: 24.10.2022, 21:54 »
Może Wody Polskie lub PZW mi coś powie już Sam nie wiem

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #7 dnia: 25.10.2022, 03:36 »
W teorii mandat możesz dostać nawet na własnym stawie ;)
Więc w to, że Policja nie może to bym nie wierzył.

Offline mietox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #8 dnia: 25.10.2022, 08:10 »
Podstawą prawną uprawiania amatorskiego połowu ryb jest: "Ustawa o rybactwie śródlądowym" zapisy od art. 7.1. do art. 13. Krótko streszczając gdziekolwiek byś nie wędkował wymagana jest obowiązkowo karta wędkarska, dodatkowo jeżeli połów odbywa się na wodach wchodzących w obwód rybacki wymagane jest posiadanie zezwolenia(papierowe lub elektroniczne). W przypadku pozostałych wód na których nie został ustanowiony obwód rybacki np. prywatne stawy, wyrobiska itp. wystarczy sama karta wędkarska i zezwolenie właściciela wody.
Reasumując na wszystkich wodach powierzchniowych na terenie Polski potrzebna jest karta wędkarska, a w przypadku gdy na wodach ustanowiony jest obwód rybacki dodatkowo zezwolenie uprawnionego do rybactwa.   

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 60
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #9 dnia: 25.10.2022, 11:18 »
Pono Policja nie może wlepić żadnego mandatu.
Poczytaj sobie o akcjach Społecznej Straży Rybackiej w dowolnym rejonie polski i zobacz kogo wzywają i kto wystawia mandaty i do jakich przepisów się stosują.
Swojego czasu jak z chłopakami opiekowaliśmy się gminną wodą(nie mieliśmy żadnej umowy z gminą) to normalnie mieliśmy ugadane z komendantem żeby patrol przynajmniej raz na 2-3 dni zajechał nad wodę.
 

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 15
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #10 dnia: 25.10.2022, 20:36 »
Woda niby gmina a nie ma stowarzyszenia Prawnego a ten zalew nie jest wykupiony od właścieli działek. Dziś Rozmawiałem z Wody Polskie i Pan powiedział że jeśli nie ma stowarzyszenia prawnego czyli może każdy wędkować a kartę pzw mam opłaconą

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #11 dnia: 25.10.2022, 21:29 »
Na wodach "niczyich" można łowić, mając kartę wędkarską. Opłaconą masz legitymację członkowską PZW ;) Więc mógłbyś tam łowić nawet bez tej opłaty uiszczonej, bo to nie jest woda PZW.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 15
Odp: Woda Zera
« Odpowiedź #12 dnia: 25.10.2022, 21:39 »
Ciekawe co powiedzą jak tak im powiem a w razie czego jest coś takiego jak Urząd Skarbowy skoro nic nie jest prawnie