Autor Wątek: Fiat Bravo  (Przeczytany 9492 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #30 dnia: 23.10.2015, 23:34 »
Co do MB masz rację. Ale znajdź niebożę godne uwagi :(
Arek

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #31 dnia: 24.10.2015, 00:12 »
Ja bym polecał tylko japońca.Miałem Hondę i byłem mega zadowolony.
Teraz od trzech lat mam Mazdę 3 sedan (2007) i jak na razie tylko leję paliwo.Samochód jak dla ciebie to tylko benzyna.
Mazdy w benzynie , silniki bez awaryjne (łańcuszek zamiast paska rozrządu), polecał bym mniej wypasione :D ,bo problemy
ewentualne są tylko z elektroniką.Sprowadzałbym tylko z Niemiec , bo w polskich komisach to aż strach kupowac.
Mnie sprowadzała firma , która wzięła za to tyle , co utargowała u niemca .Jak chcesz wiedziec więcej w temacie to możemy
pogadac na PW.
Zbyszek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #32 dnia: 24.10.2015, 20:23 »
Moim zdaniem mazdy to fajne auta, ale maja słabe blachy które lubi atakować rdza. No chyba że miałem pecha i tylko takie egzemplarze widzialem.
Jožin z bažin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #33 dnia: 24.10.2015, 20:24 »
Moim zdaniem mazdy to fajne auta, ale maja słabe blachy które lubi atakować rdza. No chyba że miałem pecha i tylko takie egzemplarze widzialem.
Nie miałeś. Mają niezmiernie cienkie blachy. No nie wiadomo jak nowsze modele.
Arek

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 099
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #34 dnia: 24.10.2015, 20:34 »
Mam dwa focusy combi. Jeden kupiłem we Francji. Auto rewelacja! Tankuję paliwo, jadę przez całą Europę (kilka razy) bez problemów. Druga sztuka kupiona  w Polsce. Porażka :'( Dobrze, że w rodzinie jest laweta... Wpompowałem w niego tyle kasy, że teraz muszę jeździć. Uważam, że nie ma reguły. Trzeba po prostu  dobrze trafić.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

cychu

  • Gość
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #35 dnia: 24.10.2015, 21:13 »
Ja bym polecił rozglądnąć się za skoda octavia,silnik jaki mogę ci polecić to 1.9 tdi kod silnika bkc lub następca bxe, unikac kodu bls ma filtr cząstek stałych ..



Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #36 dnia: 24.10.2015, 23:57 »
Dziękuję koledzy za propozycje, każda z nich rozważę i spróbuję  coś wybrać :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #37 dnia: 25.10.2015, 00:21 »
Jesli zdecydowałbyś się na troszke starszy rocznik, lub mniejszy silnik polecam volvo v50.  Od 2006r poza sprawami eksploatacyjnymi wymienilem tylko alternator. Zresztą moja wina, bo wystarczyloby tylko za wczasu podjechac do serwisu. Mam 150tyś przebiegu 2.0 dizel 136km na trasie pali 5 na 100. Genialne zawieszenie rodem z focusa. Autko w przyszlym roku konczy 10 lat a wyglada jak nowy. Poza rysami na lakerze (nic plci pieknej nie ujmujac - to zona prowadzila :) ) i lekko zurzytymi pokretlami od radia srodek jak nowy.

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #38 dnia: 25.10.2015, 01:48 »
Zastanawiam się jeszcze nad Mazdą 3 taka jak jeździ Luk.

Ja mam 6tkę i polecam Mazdę. Faktycznie blacha może mieć jakies problemy, ale reszta to rewelka. Filtr DPF wyciąłem, bo jeżdżąc po Londynie w korkach nie mam go jak przepalać, i nie miałem zamiaru ładować kasy w zabawy z oczyszczaniem (jak bym wiedział co to za ustrojstwo - kupiłbym benzyniaka).
Ogólnie jak pisał Dalglish - benzyna to teraz dobra opcja. Mam samochód cztery lata i nie mam raczej żadnych problemów, robię tylko serwisy i wymieniam opony lub żarówki. Chyba większość użytkowników Mazd jest zadowolona z jakości. Jednak co japoniec to japoniec.
Miałem Ople, Deawoo, Volvo, Fordy, Rovera - i dopiero przy Mazdzie poznałem urok bezstresowego korzystania z samochodu.

Są wersje bez filtra cząstek stałych, to też dobra opcja (do 2007 bodajże). I jeszcze jedno - samochód z Polski to może być pułapka, przekręcanie liczników i kombinowanie to podstawa u polskich handlarzy samochodami. Też myślałbym o aucie z Niemiec jak już.
Lucjan

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #39 dnia: 25.10.2015, 03:51 »
Jeżeli chodzi o  blachę to w starych wersjach japońców Toyota , Honda czy Mazda zawsze tylne nadkola to był
najsłabszy element. Teraz w mojej Mazdzie znalazłem pierwsze oznaki  rdzy w klapie bagażnika przy napisach MAZDA.
Uważam że w cenach porównywalnych dziesięcioletnie japońce bija inne samochody na głowę .
Silnik benzynowy = zero kłopotów i tylko koszty paliwa
silnik diesla = świece żarowe,filtry cząsteczek , pasek rozrządu i od czasu konieczośc dłuższych tras.
Tylko benzyna :D.
Zbyszek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #40 dnia: 25.10.2015, 06:14 »
Ok ale ja codziennie jednostajnie będę robił po kilkadziesiąt kilometrów trasa Tuszyn- Łódź. Praca dom itd plus co weekend  wyprawy na rybki do 60 km.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #41 dnia: 25.10.2015, 06:16 »
Przy peugeocie 1.4 hdi średnio miesięcznie wydaje 500-600 zł na paliwo.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #42 dnia: 25.10.2015, 07:06 »
Wczoraj w czasie pracy w terenie trafiłem pięknego Golfa II GT.
Oglądam sobie auto i przychodzi właściciel. Od razu temat się rozkręcił :)
Okazało się że auto kupił dzień wcześniej. Zdecydowanie nie planował kupna samochodu, ale jak trafił tego Golfika, to wziął bez zastanowienia.
Piękna sztuka. Czarny z szyberdachem, silnik 1,8, Przebieg 160tys !! :) I zdecydowanie wyglądał na ten przebieg.
Cały w oryginale. Noo, jedynie drzwi kierowcy miały małą wgniotkę i chyba trochę szpachlu. Ale auto prezentowało się rewelacyjnie. I gość zapewniał że rewelacyjnie się prowadzi. Nie wybity, nic nie stuka, nie puka...
I dodaje: A jeszcze za te pieniądze...
Pytam - Za trójkę udało się wyrwać?
Odp: Tysiąc pięćset :)


Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #43 dnia: 25.10.2015, 07:22 »
Ja jeżdże Fordem focusem 1.6 benz.rocznik 06. w ciągu dwóch lat zrobiłem jakieś 80000tyś km. auto bezawaryjne.jedyne co sprzęgło wymieniłem,docisk pękł.ale to normalne w każdym aucie.koszt serwisowania taniocha.spalanie w trasie 6-7 litrów.miałem kiedyś kilka diselków owszem stare 1.9tdi super jednostka,miałem audi a6. 2.0tdi 07.totalna poracha.po tym aucie zdecydowałem na benzyne i nie żałuje,bo troszkę więcej może spali ale koszty serwisowania są wiele tańsze i mniej problemów ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fiat Bravo
« Odpowiedź #44 dnia: 25.10.2015, 11:59 »
Ja w tamtym roku kupiłem Polo 1,4 z 99 roku. Ciekawostka taka że autko kupione w polskim VW , tam też serwisowane i stało  zamknięte w garażu przez .......12 lat ( pierwszy właściciel zmarł).
Oczywiście wszystkie elementy gumowe i płyny wymieniłem i sprawuje się super (choć drażni mnie prymityw tego autka).
W chwil zakupu przebieg 47 tys. - teraz 81 tys.
Pozdrawiam - Gienek