Autor Wątek: Metoda powierzchniowa jak zacząć  (Przeczytany 106 razy)

Offline Arkow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 3
Metoda powierzchniowa jak zacząć
« dnia: Dzisiaj o 11:58 »
Witam wszystkich.

Na ostatniej wyprawie w piękną słoneczną niedziele wybrałem się na stosunkowo trudną dla mnie komercje.Byłem na niej 3-4 razy jednak po za pięknymi płociami na bąbke i pellet waggler nie trafiłem nigdy karpa😏Próbowałem też na kulki proteinowe którymi nęciłem w innym miejscu.Podobnie było na ostatniej zasiadce gdzie zacząłem tradycyjnie na methode i pellet waggler.Poźniej slow sink i tak około 6h.
Zdziwienie moje było gdy po przeciwnej stronie stawu młody chłopak trafił 2 karpie coś tam w trakcie zerwał🤔Podobnie w późniejszych popołudniowych godzinach trafiał karpie jego opiekun.Zauważyłem,że łowili na chyba metode powierzchniową z tym,że młody szukał ryb po całym stawie spacerując z wędką a opiekun pozostał w jednym miejscu,nęcił i czekał.
Zacząłem zagłębiać temat i zakupiłem bolt machine.Z tego co zauważyłem czegoś takiego używali owi wędkarze.

Pytanie moje czy bez takiego bolt machine dało by się łowić na odległosci 15-20m zarzucając tylko samą pływającą kulkę 15mm?Pod koniec dnia próbiwałem w ten sposób,ale bez efektu.
Zdążyłem wyczytać,że do takiej metody na haczyk sprawdza się psia karma która nie tonie?Czy zakładać ją normalnie na gumkę?
Czy do takiej metody nęcić też np taką pływającą psią karmą plus tonący pellet.Oczywiście mam tutaj na myśli popołudniową czy poranną bezwietrzną pogode :D
Jakieś wasze doświadczenia odnośnie przynęt i nęcenia w tej zupełnie nowej dla mnie metodzie?
Z góry dzięki


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 775
  • Reputacja: 2009
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda powierzchniowa jak zacząć
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 12:26 »
Hejka. Przeniosłem wątek do spławika, bo pod PW bardziej podchodzi niż pod cokolwiek innego. Na pewno nie pod wyniki nad wodą ;)

Ja myślę, że najlepiej byłoby postrzelać taką karą chwilę i zobaczyć, czy ryby w ogóle to zbierają. Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na to łowić z powierzchni. Można zastosować wtedy coś takiego: https://www.skleprekinek.pl/sbirulino/8112-sbirulino-plywajace-20g-5900113211131.html
Krwawy Michał

Purple Life Matters