Autor Wątek: Wronczyn DiM  (Przeczytany 3111 razy)

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Wronczyn DiM
« dnia: 12.03.2016, 13:57 »
Panowie, właśnie natrafiłem na jezioro Wronczynskie DiM wchodzące w skład GR Bogucin. Jest to zbiornik umiejscowiony niedaleko zbiornika Jerzyn. Co mnie zszokowało, to cena całorocznego pozwolenia jaką pobiera GR BOgucin, a mianowicie 800 PLN lub dobówka 80 PLN. Zastanawiam się cóź takiego jest w tym jeziorze, że tyle kasy sobie wołają, ktoś może zna ten zbiornik. GR Bogucin ma opinię niszczyciela i tyle złego co naczytałem się o jeziorze Kowalskim i tym co z nim zrobili, to aż głowa boli.
Robert

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wronczyn DiM
« Odpowiedź #1 dnia: 12.03.2016, 15:24 »
Nie znam tego jeziora. Nie znam użytkownika. Nie znam rybostanu. Znam trochę życie. Mogę opierać się tylko na Twojej informacji. Więc nie stwierdzam, a pytam  :) Może jest tak, że operat wodno-prawny bądź umowa przewidują udostępnienie akwenu do publicznego użytku, w tym do wędkowania? Może wędkarze są bardzo upierdliwi, przeczuleni i zupełnie niepotrzebnie nerwowo reagują na fryzjerstwo użytkownika, czyli czesanie wody? Może ich lepiej spacyfikować przedrogimi opłatami? Mniej upierdusów, większa swawola? Nie wiem, pytam tylko  8)

Offline krisal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań/Pobiedziska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wronczyn DiM
« Odpowiedź #2 dnia: 12.03.2016, 15:34 »
Nie znam tego jeziora. Nie znam użytkownika. Nie znam rybostanu. Znam trochę życie. Mogę opierać się tylko na Twojej informacji. Więc nie stwierdzam, a pytam  :) Może jest tak, że operat wodno-prawny bądź umowa przewidują udostępnienie akwenu do publicznego użytku, w tym do wędkowania? Może wędkarze są bardzo upierdliwi, przeczuleni i zupełnie niepotrzebnie nerwowo reagują na fryzjerstwo użytkownika, czyli czesanie wody? Może ich lepiej spacyfikować przedrogimi opłatami? Mniej upierdusów, większa swawola? Nie wiem, pytam tylko  8)
Kolego trafiłeś w sedno sprawy. Jak na jeziora należące do Bogucina bardzo rybne wody. Swego czasu byłem tam częstym gościem, niestety ta cena skutecznie zniechęciła zdecydowaną większość wędkarzy tam łowiących. Miejscowi wędkują , a raczej kłusują na potęgę. Nikt im nie przeszkadza. Rybacy z sieciami to częsty widok na tych jeziorach.
Krzysztof

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wronczyn DiM
« Odpowiedź #3 dnia: 12.03.2016, 15:52 »
Czyli rozumiem, że jest tam ryba. Nie zamierzam płacić tyle kasy za możliwość wędkowania, tylko chciałem zrozumieć skąd taka różnica, bo na ogólnodostępne wody GR Bogucin pozwolenie kosztuje 120 PLN na sezon, a tylko na te dwa jeziora 800 PLN.
Może w przyszłym roku zrobią z tego komercję tak jak zna Jerzynie, blisko siebie są te jeziora...
Robert