Autor Wątek: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką  (Przeczytany 3188 razy)

Offline deST

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 45
Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« dnia: 05.07.2016, 22:48 »
Witam,

podczas ostatniego weekendu zacząłem używać tych przyponów i nie doczepiłbym się do nich wcale (94 % wyjętych rybek), ale po jednej sesji pękły 3 gumki, a dzisiaj po drugiej rybie .
Czy używaliście tych przyponów i mieliście podobny problem?

Pozdrawiam

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #1 dnia: 05.07.2016, 22:56 »
Ja w zasadzie o tym nie miałem pisać, ani zakładać nowego wątku ;)

Z Matrixa nie mam kompletnie nic, oprócz tych gotowych przyponów, które z resztą niedawno trawiły w moje ręce. Z uwagi na to, że czasami dorzucam sobie do "koszyka gotowce", to i tym razem chciałem wypróbować", co to jest" :P

Podczas już pierwszej sesji przy nakładaniu przynęty na gumkę rozwiązał się węzeł tuż za gumką, i to dwukrotnie jeden za drugim. Później już jakoś delikatnie nakładałem i jakoś się udało. Podczas tej samej sesji wyholowałem 2 karpiki i miałem 1 spinkę. Później się przerzuciłem na inne przypony z innymi przynętami.
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #2 dnia: 08.07.2016, 21:03 »
:-X :-X :-X dzisiaj kolejna sesja nad wodą , i znowu nie wypał z tymi gotowcami od Matrixa :-X :-X :-X Chciałem wcześniej przygotować sobie już gotowy przypon który jest zakończony gumką , na gumkę założyłem pellet 8 mm Ringersa , i wszystko było by ok , jakby nie to że po chwili odruchowo sprawdzam jeszcze raz gotowy przypon z przynętą a tam zonk ??? gumka pękła "sama w sobie" :-X :-X :-X

Prawdopodobnie te gotowe przypony z gumką bardziej pasują na przynętę 4 - 6 mm niż na 8 mm .

Pewnie wiele osób je sobie chwali i używa , ja jednak odradzam zakup .
Z poważaniem Marcin

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #3 dnia: 08.07.2016, 21:09 »
Cytuj
Podczas już pierwszej sesji przy nakładaniu przynęty na gumkę rozwiązał się węzeł tuż za gumką, i to dwukrotnie jeden za drugim. Później już jakoś delikatnie nakładałem i jakoś się udało. Podczas tej samej sesji wyholowałem 2 karpiki i miałem 1 spinkę. Później się przerzuciłem na inne przypony z innymi przynętami.

  Nie wiem dlaczego znów sięgnąłeś po te przypony, skoro miałeś wtope za pierwszym razem ?

 Jeśli tylko po to aby opowiedzieć Nam jaki to bubel, założę temat " buble ze stajni Matrix" :) wyżyjesz się do woli ;)

 p.s. też miałem taką partie tych przyponów ( pewnie gdzieś w sklepie przelezały i wcześniej na magazynie w Belgi) podobną sytuację miałem ze 2 lata temu z PRC 1

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #4 dnia: 08.07.2016, 21:13 »
Bo Matrix jest beee.... sorry za offa ale nie spotkałem jeszcze się z producentem co nie zaliczył jakiejś wtopy , sam używam często tego i jeszcze problemu nie spotkałem ( może za mało łowię )

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #5 dnia: 08.07.2016, 21:21 »
  Bardzo dobrze,że mówi się o błędach, bublach... powiem więcej raz nawet w tych przyponach wyprostowało mi haczyk !!!!!

  generalnie od jakiegoś czasu , nie używam gotowych przyponów ( czy to z Matrixa, Drennana, Guru ) wtopiłem kilka razy na każdym z gotowych przyponów ( to gumki pękały - MATRIX, PRESTON, to węzły puszczały - GURU, PRESTON, to prostowałem haki - MATRIX, DRENNAN ) i teraz od dłuższego czasu robię samodzielnie przypony :)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #6 dnia: 08.07.2016, 22:04 »
Gumki są zrobione z lateksu. Niewiele trzeba by je osłabić na własne życzenie - ot, niech poleżą sobie na słońcu w torbie przy tych 30+ które nie są czymś dziwnym latem
Osobiście używam i tych i innych - i kilka zniszczyłem na własne życzenie za bardzo rozciągają gumkę przy zakładaniu przynęty
Pilnujcie wlaściwego przechowywania i na pewno będzie po problemie
Pozdrawiam - Gienek

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #7 dnia: 08.07.2016, 22:07 »
Gumki są zrobione z lateksu. Niewiele trzeba by je osłabić na własne życzenie - ot, niech poleżą sobie na słońcu w torbie przy tych 30+ które nie są czymś dziwnym latem
Osobiście używam i tych i innych - i kilka zniszczyłem na własne życzenie za bardzo rozciągają gumkę przy zakładaniu przynęty
Pilnujcie wlaściwego przechowywania i na pewno będzie po problemie

 Bardzo cenna uwaga ! :thumbup:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #8 dnia: 09.07.2016, 08:13 »
Problemem jest opakowanie. Guru pakuje podobnie gotowce jak Matrix, i jeżeli poleżą na słońcu, może być problem (przypony są odsłonięte). Bez kitu - ale mam gotowce z Drennana w paczkach co mają 2,3 lata, i wszystko gra. Oni pakują haki lepiej (opakowanie i osobne koperty z folii). Preston - im nie ufam, tam wpadki są fabryczne, od rozwiązujących się przyponów, po pękającą żyłkę, dziwnie długie włosy... A każdy przypon jest w osobnej kopercie :-\

W ogóle Matrix i Guru mogliby zmienić sposób pakowania, bo taki zestaw jest nieporęczny, nie mieści się w szufladzie kosza. Nie jestem fanem przekłądania przyponów do pudełka, bo tracą na wytrzymałości. Po kilku miesiącach można tracić karpie 4-5 kilo, sama żyłkai tak nie jest bardzo mocna, dlatego osobiście preferuję przechowywanie przyponów w zamkniętych szczelnie opakowaniach.

Co do samych Matrixów, to ja szczerze polecam te z gumką, do zakładania białych. Używając rozwieracza, można założyć nawet dwa robaki, i się nie wyswobodzą (najlepiej 3-4). Bo gumka faktycznie jest do mniejszych przynęt. Warto spróbować tego patentu - chociażby do różnych adaptacji, np. jak jest zimno. Mi te przypony przypadły do gustu, mają swoje zastosowanie. Gumka w takich Drennanach jest do większych przynęt, i jak jeden biały ucieknie, to inne tez dadzą dyla, z Matrixa nie.
Lucjan

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #9 dnia: 09.07.2016, 15:06 »
Szkoda że wcześniej nikt nic nie pisał o tych gotowcach z Matrixa , to bym się powstrzymał przed zakupem. Zostało mi jeszcze kilka sztuk więc na pewno napiszę jak się sprawdzają/sprawdzili nad wodą . A wy już sami ocenicie czy je zakupić czy nie .

Z poważaniem Marcin

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Method Hair Rigs - problem z gumką
« Odpowiedź #10 dnia: 09.07.2016, 15:11 »
Szkoda że wcześniej nikt nic nie pisał o tych gotowcach z Matrixa , to bym się powstrzymał przed zakupem. Zostało mi jeszcze kilka sztuk więc na pewno napiszę jak się sprawdzają/sprawdzili nad wodą . A wy już sami ocenicie czy je zakupić czy nie .

  Jeśli są z tej samej paczki to raczej wiadomo co będzie :) Matrix jest beee...