Autor Wątek: Kulki Balansujące Diffusion  (Przeczytany 7918 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #15 dnia: 09.10.2016, 17:26 »
Marcin, a czy sukces kangusków leży w tym, że są takie dobre, czy że są podwieszone 10 cm nad dnem?  Ja nie neguję, że są momenty lub przynęty które działają lepiej podwieszone wyżej. Nie słyszałem jednak o tym, aby podwieszanie przynęt dawało więcej brań niż używanie ich w normalny sposób, za wyjątkiem pewnych sytuacji.

Napisz coś o tej przynęcie. Łowiłeś na jedno ziarno? Kilka? Zakładane na hak bezpośrednio?
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #16 dnia: 09.10.2016, 17:44 »
Luk, w poprzednim poście Marcin pisał, jak zakłada ;)

Marcin, ale łowisz tak na metodę? Czy dajesz normalny koszyczek z długim przyponem i śrucinką np. 10 centymetrów przed haczykiem?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline klimakg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #17 dnia: 09.10.2016, 17:47 »
A co do koszyka,  mielisz te kangusy czy idą całe, masz jakiś swój patent na skład?
C&R

Offline marcinm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 4
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #18 dnia: 09.10.2016, 17:49 »
Kanguski stosuję od ponad 25 lat i wiem że i podwieszenie ( przypon 7 - 10 cm nad koszykiem , sprężyną ) i specyfika tej przynęty daje dwa w jednym. Zakładam i jedno i dwa ziarna wyselekcjonowane z partii, którą posiadam na łowisku. Kanguski są nasączone - oblane miodem i to też działa pozytywnie na ilość brań. Wiem jedno, że leszcze przy odpowiednim nęceniu, odpowiednim wabieniu zanęty z koszyka pobierają kanguski lepiej, częściej, intensywniej od przynęt zbalansowanych, leżących na dnie, które dzisiaj oferują nam znane firmy i to z przewagą nocnych połowów oczywiście mówiąc o leszczach. Liny i karasie to w dzień.
PS. Przy okazji, że Lucjanie jesteś aktywny w tej chwili pozdrawiam Cię serdecznie, życzę wielu sukcesów prywatnych i na polu wędkarstwa.
PS2. Obejrzałem wszystkie twoje filmy, a część z nich kilkukrotnie i/lub część powtarzałem wielokrotnie, aby przyswoić wiedzę jaką opisujesz krok po kroku .

Offline marcinm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 4
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #19 dnia: 09.10.2016, 17:51 »
Kanguski są tylko na haczyk i nigdy nie dodawałem ich do zanęty. Chyba że podczas selekcji przy zakładaniu na haczyk te słabsze lądują w zanęcie .

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 415
  • Reputacja: 816
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #20 dnia: 09.10.2016, 17:53 »
PS. w razie pytań jestem otwarty na dyskusję i opowiem co i jak . Pozdrawiam Marcin

Ja również łowię naprzemiennie przynętami pop-up oraz tonącymi i wyniki też mam naprzemienne ;D Jeśli masz ochotę to napisz tę książkę na łamach Tego forum z korzyścią dla potomnych :P Dawaj, dawaj a będzie :thumbup: (no dobra :thumbup: :thumbup:) :-*
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline marcinm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 4
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #21 dnia: 09.10.2016, 18:00 »
Do tej pory żadna podwieszana przynęta pop-up od znanych i mniej znanych firm nie dała rady wygrać z kanguskami, a przypomnę, że pisałem też o ryżu preparowanym i popcornie :D
Dzięki za odzew i pytania i powiem wam szczerze, że mocno hamuję się przed opisywaniem Wam ilości brań i ryb, które złowiłem na ,, pływaki ,, .

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #22 dnia: 09.10.2016, 18:05 »
Czy windująca zanęta w koszyku będzie w tym przypadku skuteczniejsza?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline marcinm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 4
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #23 dnia: 09.10.2016, 18:31 »
To zależy od zbiornika, pory roku i rybek, na które się nastawimy. Zawsze staram się, aby zanęta pracowała w pewnej odległości od dna i wolę, aby ta praca była spowodowana przez niedowilżenie zanęty niż dodatek słonecznika , konopi lub czegoś zbliżonego pracą. Choć muszę powiedzieć, że w miesiącach sierpień - grudzień w okresie pełni księżyca wywindowanie zanęty i spławy ryb w nocy w łowisku są najlepszym okresem brań. Lubię łowić w pełni księżyca kiedy słyszę i widzę spławy ryb w moim łowisku. To jest sygnał na 100% bankowych brań. W takim okresie podbicie zanęty konopią i słonecznikiem jest wręcz wskazane bo czuję że ryby pływają i żerują w całej głębokości wody.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #24 dnia: 10.10.2016, 22:22 »
Dzięki za cenną odpowiedź :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kulki Balansujące Diffusion
« Odpowiedź #25 dnia: 10.10.2016, 22:51 »
W pełni u mnie biorą tylko duże ryby (karpie), a jak pełnia się skończy to nic dużego nie weźmie :)
Aczkolwiek osobiście nie zauważyłem różnicy co do spławów i ilości brań - u mnie to nie ma znaczenia.