Pytanie jest krótkie, więc odpowiedź również: tak, liczba przelotek wędziska wpływa na odległość rzutu.
Tak jednak będzie wyłącznie przy założeniu, że blanki są takie same. Reszta rozważań jest czysto teoretyczna, ponieważ może dojść do porównania blanku, który jest uzbrojony w niewielką ilość przelotek, ale nie ma predyspozycji rzutowych, z takim, który ma potencjał rzutowy, ale jest uzbrojony w sposób dalece niesprzyjający tymże rzutom.
Generalnie jest tak, że dużą ilość przelotek stosujemy w przypadku zamierzonego najlepszego obciążenia blanku. Tak uzbrojony kij przeniesie większe obciążenia od takiego samego, ale uzbrojonego "oszczędnie", jednak będzie miał gorsze własności rzutowe od tego drugiego.
Innym problemem jest ilość i rozmieszczenie przelotek w kijach do metody odległościowej, ponieważ tutaj chodzi także o odsunięcie mokrej żyłki od blanku. W tym wypadku skromna ilość przelotek mogłaby powodować skracanie rzutów.
Temat jest bardzo szeroki, trzeba indywidualnie podchodzić do konkretnych wędzisk, jednak ilość przelotek ma (między innymi) wpływ na własności rzutowe wędzisk, to fakt niepodważalny.
Rozpatrując Twój przypadek, czyli porównanie kija Daiwa Windacast Method Feeder o długości 330 cm i wędziska Shimano Aernos Feeder o długości 335 cm, można z całą pewnością założyć, że odpowiedź na pytanie dadzą wyłącznie testy praktyczne. Innej możliwości nie widzę, bo jeszcze się taki mądry nie urodził
