Autor Wątek: Bezpieczny klips a ochrona środowiska  (Przeczytany 1452 razy)

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Bezpieczny klips a ochrona środowiska
« dnia: 23.02.2017, 13:37 »
Witam,

Panowie jakoś mnie tknęło ostatnio po obejrzeniu filmu który wrzucę w wątku, czy ten bezpieczny klips to naprawdę coś dobrego dla ryb i wody w której wędkujemy. 
Wiem, że dla wędkarza to super sprawa, walka bez ciężarka i bezpośredni kontakt z rybą, oczywiście w grę wchodzi również wypięcie ciężarka który ugrzęźnie w zaczepie lub bezpośrednio po braniu itd... itp..

Tylko w filmie pada zdanie, że czasami wchodzi na zestaw 15 kleni i wszystkie wypinają ciężarek (50 min filmu), czyli gdy ten ma 100 gramów na jednej zasiadce zostawimy na dnie rzeki 1,5 kilograma ołowiu  ???

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Czy stosując bezpieczny klips nie przyczyniamy się do jeszcze większego zanieczyszczenia i tak przecież nie krystalicznych polskich wód?

Film służy mi tylko przykładowo, wiem że podobnie jest zapewne na wodach stojących.



Marcin

Kadłubek

  • Gość
Odp: Bezpieczny klips a ochrona środowiska
« Odpowiedź #1 dnia: 23.02.2017, 14:49 »
Popularne staje się używanie kamieni na gumce.
Środowisko nie cierpi, portfel też. Gorzej tylko z zarzucaniem.

Offline Koczownik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość i Roztocze
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bezpieczny klips a ochrona środowiska
« Odpowiedź #2 dnia: 23.02.2017, 14:52 »
Mnie bardziej dziwi, że Łunia Jewropejska zakazała sprzedawania w jej obrębie nawet sprzętu elektronicznego, który w cynie zawiera ołów - taka jest uważająca. Tymczasem wędkarzom i myśliwym pozwala się wrzucać ołów w dowolnych ilościach do środowiska. ???
Tomek

Kadłubek

  • Gość
Odp: Bezpieczny klips a ochrona środowiska
« Odpowiedź #3 dnia: 23.02.2017, 15:18 »
Mnie bardziej dziwi, że Łunia Jewropejska zakazała sprzedawania w jej obrębie nawet sprzętu elektronicznego, który w cynie zawiera ołów - taka jest uważająca. Tymczasem wędkarzom i myśliwym pozwala się wrzucać ołów w dowolnych ilościach do środowiska. ???
Bo nie ma lobby (raczej lobby z $) które by się tym zajęło.
W UK (chyba) jest zakaz stosowania ołowiu ze względy na ptactwo wodne.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Bezpieczny klips a ochrona środowiska
« Odpowiedź #4 dnia: 23.02.2017, 17:34 »
ESP jest takie, że z niego byle ryba i ciężarek się wypina i dlatego nie używam ESP klipsów.
Natomiast wszystkie inne moim zdaniem są OK czyli przy normalnym braniu ciężarek się nie odpina ale w zielsku itp. bez problemu się wypina.
JK