Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 79169 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 528
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #420 dnia: 22.12.2020, 22:31 »
O wspomniane wcześniej rewelacyjne przynęty gumowe też nikt nie zapytał. Nikt ;)

Czy na tym forum rozmawia się jeszcze o wędkarstwie? Aha, mamy fazę napierdalanki, przepraszam...

Swędziały mnie palce kiedy przeczytałem pierwszym razem. Poproszę o namiary :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Jacek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 528
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #422 dnia: 22.12.2020, 23:05 »
Dziękuje, zgłębię temat.

Sandacze reagują na atraktory? W dodatku zrobione dla Jaxona? :P

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #423 dnia: 22.12.2020, 23:07 »
Atraktantami zwanymi potocznie atraktorami się nie przejmuj, wywietrzeją ;)
Jacek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 528
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #424 dnia: 22.12.2020, 23:09 »
Tys prawda :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #425 dnia: 23.12.2020, 10:15 »
W tym roku Drennan stwierdził, że w trudnych czasach ma w dupie filantropię i zrezygnował ze sponsoringu angielskiej kadry.

Muszę to sprostować :)

Sponsorowanie kadry skończyło się bodajże dwa lata temu, i było wynikiem pewnej scysji pomiędzy firmą a związkiem wędkarskim. Na ich adres ktoś wysłał pocztówkę (ktoś z kadry, nie wiadomo kto), z banalną informacją, aby przyjrzano się jak fundusze, jakie Drennan przeznacza na kadrę są dysponowane. Zrobiło się głośno, gazety rozdmuchały temat, firma zażądała wyjaśnień. Angling Trust odmówił cokolwiek wyjaśniać. Po 'wymianie ciosów' zdecydowano się na przerwanie fundowania kadry, kto wie, czy sam właściciel postanowił, że w takiej sytuacji postawiono go pod ścianą i nie ma wyjścia (AT odmówił udzielenia wyjasnień). A chodziło też o wybór ludzi do kadry. I tak po tylu latach sponsorowania Drennan się wycofał ze sponsoringu.

Nie było to więc spowodowane tym, że w trudnych czasach firma a w dupie filantropię, to fake news :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #426 dnia: 23.12.2020, 10:38 »

Pokazałeś swoje marzenia, jak chciałbyś żeby to wyglądało, ja Ci pokazałem, że rynek tak nie działa, że wędkarstwo to nie jedyna branża, która czerpie z Chin garściami, ze względu na tanią produkcję-i nikogo poza Tobą zdaje się to nie dziwić.

Co mi pokazałeś? Że rynek działa tak jak mówisz? Ja ci pokazałem jak rynek działa w UK, i jak dobrze jest to zorganizowane i połączone. Uważasz, ze masz rację? To uzasadnij to, bo ja nie widzę argumentów, a 'rynek sam się reguluje' to zwykłe hasło, bardzo banalne. Zobacz co robią firmy aby przywiązać klientów do siebie. Samsung już w latach 90-tych miał reklamy skierowane do dzieci, dzisiaj jest to potentat w wielu dziedzinach. McDonalds to samo, już dzieciaka programuje aby był jego klientem. To typowy przykład dbania o przyszłość. Więc co to za model biznesowy, w którym nie robisz zbyt wiele, gdy na horyzoncie zbierają czarne chmury? Czy ty rozumiesz w ogóle, że najbliższe 10 lat to będzie wielka transformacja w wędkarstwie, i jego popularność spadnie drastycznie? Mamy nie tylko problem z demografią, starzeniem się społeczeństwa, mała ilością młodych, mamy złe przepisy, brak dobrych wód, do tego ekolodzy mogą nam przyłożyć pistolet do głowy (patrz sprawia świątecznego karpia). Nie robi się obecnie praktycznie nic aby temu zapobiegać.

I to jest dobre? Tak ma działać rynek? A skąd wziąć młodych wędkarzy? Jak ich ściągnąć? Rynek się sam reguluje wyobraź sobie, twórcy gier komputerowych, media społecznościowe i telewizja właśnie odbierają tu firmom wędkarskim klienta. Masz 'samoregulację'.  Oznacza ona niestety brak dopływu 'świeżej krwi'. W UK stają na głowie aby młodzi łowili, i jest to trudne zadanie. I im później się do tego zabierzemy, tym będzie to droższe i da gorsze wyniki. I to pokazuję, na przykładzie problemów jakie maja Angole. U nas też to widać, bo struktura wiekowa wędkarzy jest bardzo niekorzystna, pierwszy wyż demograficzny już jest dawno na emeryturze, drugi będzie za 10-15 lat. Oznacza to o wiele mniejsze kwoty jakie wędkarze będą wydawać, czyli będzie o wiele mniej sklepów, wiele firm zbankrutuje, bo popyt nie będzie się zwiększał raczej. Do tego to trend w całej Europie, więc trudno nadrobić to ekspansją na rynki innych krajów, bo tam też popyt będzie znacznie niższy, odwrotnie do podaży.


Więc argumentuj tutaj, bez frazesów. Kawa na ławę, argumenty przeciwko argumentom.
Lucjan

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 459
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #427 dnia: 23.12.2020, 11:03 »
Co mi pokazałeś? Że rynek działa tak jak mówisz? Ja ci pokazałem jak rynek działa w UK, i jak dobrze jest to zorganizowane i połączone.

Ja Ci pokazałem, że nie docierają do Ciebie argumenty, nie tylko moje...nawypisywałeś jak to Jaxon nic nie robi, co prawdą nie jest, nawypisywałeś jakie to złe, że ściągają z Chin, że kopiują-selektor Ci wytłumaczył, że po prostu tak jest i tak to działa. Dyskutujesz z twardymi faktami wplatając w to swoje marzenia, czyli tworzysz taki koncert życzeń, na zasadzie, że jakby było tak i tak, to by było super.
i w zasadzie każdy z nas ma takie marzenia, że coś by usprawnił, że chciałby by działało tak i tak-ale trzymajmy się też cały czas realiów. Skąd wziąć młodych wędkarzy? W ten sam sposób jak się wzięli wędkarze naszego pokolenia i pokolenia przed nami. W kołach działają szkółki i sporo dzieciaków jest, więc to jest konkretny argument, to się dzieje, to istnieje-Ty temu zaprzeczasz, więc jakich argumentów oczekujesz?
Co do wydawania pieniędzy na wędkarstwo-tutaj również nie masz racji, bo społeczeństwo w naszym kraju jest co raz bogatsze i  wydaje co raz więcej na hobby, widać to też na SiGu, ba, nawet jakieś utarczki (nie wiedzieć czemu) powstają, ale to są realia-powstaje co raz więcej nie tyle sklepów co salonów wędkarskich, gdzie na setkach metrów kw jest sam sprzęt wędkarski, jeszcze kilka lat temu wędkarstwo to był jakiś odłam w sportowym albo zoologicznym, teraz spiningiści zamawiają pontony z silnikami zaburtowymi za grube $$$. To jest właśnie odpowiedź rynku na zapotrzebowanie. To jest właśnie samoregulacja.
To są fakty, których nie zauważasz, albo nie chcesz zauważać, albo masz po prostu błędne dane którymi operujesz.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #428 dnia: 23.12.2020, 11:17 »
Nie pisz mi co ktoś napisał,, tyko przedstaw argumenty, ja pokazałem swoje. Bardzo rzeczowo.

Polacy są bogatsi, i oczywiście, że to obserwuję. Dlatego należy zaoferować im sprzęt wyższej klasy, nieprawdaż? Nie robią tego polskie firmy? Sprzeda więc więcej 'biznes zagraniczny', z Flagmanem włącznie. Ty zaś pitolisz o spiskach i promowaniu angielskich firm. Pokazałem, że te firmy wcale nie podbijały Polski, to polskie firmy - sklepy, same dystrybuują ich produkty, aby zaspokoić potrzeby polskiego konsumenta.

Więc dawaj argumenty. Bez cytowania, napisz je teraz. Twój poprzedni zneutralizowałem swoim, pokazując, że sami oddają pole firmom zagranicznym (trabię o tym od kilku lat). Łamią podstawową zasadę, aby bacznie obserwować konkurencję i nie dać się wyprzedzić. Oni się dają.

Nie pisz jaki jestem i co robię, dawaj argumenty :)

Lucjan

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 459
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #429 dnia: 23.12.2020, 11:35 »
Nie pisz mi co ktoś napisał,, tyko przedstaw argumenty, ja pokazałem swoje. Bardzo rzeczowo.
:)
Polacy są bogatsi, i oczywiście, że to obserwuję. Dlatego należy zaoferować im sprzęt wyższej klasy, nieprawdaż? Nie robią tego polskie firmy? Sprzeda więc więcej 'biznes zagraniczny', z Flagmanem włącznie. Ty zaś pitolisz o spiskach i promowaniu angielskich firm. Pokazałem, że te firmy wcale nie podbijały Polski, to polskie firmy - sklepy, same dystrybuują ich produkty, aby zaspokoić potrzeby polskiego konsumenta.
Pokaż mi gdzie pisałem o spiskach albo przeproś, bo znowu sobie pozwalasz. Chcesz dyskusji na argumenty, a Cię ponosi. Nie potrafisz zrozumieć, że niektóre firmy polskie z racji tego w jakim segmencie działają nigdy nie przeskoczą do premium-po prostu, zatem będą się rozwijać w obrębie swojego segmentu, inne firmy próbują z różnym skutkiem to uczynić, by wejść w rynek, np Mikado. Flagman wstrzelił się w nasz rynek bo znalazł sobie niszę-półka średnia niższa, ale z przyzwoitą jakością, wędziska z najwyższej półki nie są już tak popularne ze względu właśnie na segment działania. Zatem segment premium u polskich producentów nie istnieje, ale może to być przyczyna prosta-pomimo, że dochodowy w detalu, to absolutnie nieopłacalny w hurcie-nie dociera to do Ciebie, tylko cały czas punktujesz, że nie ma firmy w PL co by produkowała premium, a Polacy mogliby wtedy zarabiać. To teoria, a ja piszę o praktyce- po prostu zbyt mały rynek zbytu powoduje, że koszty wejścia są niewspółmierne do przyszłych zysków. Polacy mimo, że swego czasu produkowali auta nigdy na premium się nie porwali, ze względu na działanie rynku, ten do dziś jest niezmienny i zarezerwowany dla 3 koncernów.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #430 dnia: 23.12.2020, 12:06 »
O jakiej praktyce piszesz? Bo ja widzę jedną - odcinać kupony. Firma Leeda, odpowiednik Jaxona, stworzyła MAP-a, który wyszedł z ofertą dopasowaną do średniej i wyższej półki. Dało się? Dało. Więc skąd wiesz o tym, że to jest nieopłacalne? I co to za historie, że Flagman 'wstrzelił się w nasz rynek bo znalazł sobie niszę-półka średnia niższa'? Dlaczego nie wstrzeliło się tu Mikado na przykład? To ich rynek, który oni powinni monitorować i znać preferencje klienta, wyczuć, że jest taka nisza. A tak pewien sklep i i jego właściciel weszli jak w masło. Rozumiesz, że oni zabierają klientów polskim firmom?

Więc proszę o więcej argumentów. Motasz się w swoich. Szukasz usprawiedliwień. Pracowałemw handlu i wiem dokładnie co to znaczy walczyć o rynek i o konsumenta. Tu trzeba siać aby zbierać, cały czas, non stop. Do tego musisz patrzeć na konkurencję, i reagować na to jak sie ona zachowuje. Ja nie widzę wielkiej reakcji. Sa firmy jak Robinson, które robią coś więcej, Mikado też ma moc, robiło więcej. Oddało jednak sporo pola w ostatnich latach. A wstrzelili się dobrze w rynek dwa, trzy lata temu. Teraz jednak znów konkurencja im zabiera klientów.

Wkrótce okaże się, ze Flagman ma dobre koszyki, ja je kupiłem u Drapieżców do testów i mam o nich dobre zdanie. Pokazywała je Ania ostatnio, wiadomo tez ze dystrybutor również. Więc stracą sporo polskie firmy znowu. Guru swoje koszyki robi wiesz w jaki sposób? Drukarka 3D i kliku gości, poprawiających pomysły innych i robiących coś swojego. I już mają wielu klientów. A my bylismy bardzo mocni w koszykach, ale przestajemy.

Więc nie pisz mi o tym, że polskie firmy czegoś nie mogą. Nie jesteśmy już na etapie produkcji garażowej, teraz firmy mają sporą moc. I skoro Flagman mógł, to znaczy, że i polskie firmy mogły. Obecnie  trwa moda na feedera, i zerknij czym łowia youtuberzy, ile tam jest polskiego sprzętu. Niewiele. Więc nie spodziewaj się, że będzie rosła im sprzedaż, bo teraz trwa zasiewanie, gdzie plony będa zbierać w dużej mierze właśnie firmy zagraniczne. Właśnie trzeba wykorzystać ten czas, aby nie zostać wyprzedzonym lub zdublowanym.

I jeszcze o tym, że polskie firmy nie mogą. Odpowiedz na pytanie, czemu kosz Jaxona ma dobre opinie i się dobrze sprzedaje? To jeden z niezbyt wielu produktów 'premium' jakie mają w ofercie. I co, nie ma na coś takiego zapotrzebowania? Czy rozumiesz, że sprzedaliby o wiele więcej, gdyby nie fatalna opinia o tej marce?

Lucjan

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 459
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #431 dnia: 23.12.2020, 12:46 »
O jakiej praktyce piszesz? Bo ja widzę jedną - odcinać kupony. Firma Leeda, odpowiednik Jaxona, stworzyła MAP-a, który wyszedł z ofertą dopasowaną do średniej i wyższej półki. Dało się? Dało. Więc skąd wiesz o tym, że to jest nieopłacalne? I co to za historie, że Flagman 'wstrzelił się w nasz rynek bo znalazł sobie niszę-półka średnia niższa'? Dlaczego nie wstrzeliło się tu Mikado na przykład? To ich rynek, który oni powinni monitorować i znać preferencje klienta, wyczuć, że jest taka nisza. A tak pewien sklep i i jego właściciel weszli jak w masło. Rozumiesz, że oni zabierają klientów polskim firmom?
A co to za historia, że Mikado się nie wstrzeliło? Czemu uważasz, że nie monitorują rynku? Helloł PRL skończył się dawno temu, konkurencja była, jest i będzie, tak samo towar zagraniczny i zagraniczne firmy sprzedające w PL. Rozumiesz, że tak jest w każdej branży? Czy to też za słaby argument?
Więc nie pisz mi o tym, że polskie firmy czegoś nie mogą.
Nie mogą, nie chcą-mają do tego prawo, które próbujesz im odebrać i narzucić swój tok myślenia. Więc może po prostu Lucjanie wypełnij Ty tę niszę, zamiast pouczać innych jak mają robić? Zobacz, Przemek nie poucza Stalomaxu, że powinien lepszy pellet robić, tylko sam działa. :)
Więc proszę o więcej argumentów. Motasz się w swoich. Szukasz usprawiedliwień. Pracowałem w handlu i wiem dokładnie co to znaczy walczyć o rynek i o konsumenta.

Ja się motam, ja podaję za mało argumentów...Nie Luk, argumentów padło aż nadto, tylko ich nie przyswajasz. Jako że dyskusja stała się jałowa, bo żaden argument nie trafia do Ciebie, to ja kończę, dodam tylko, że chyba wiem dlaczego już w tym handlu nie pracujesz-bo stoisz na bakier z prawem rynkowym i go nie chcesz pojąć tak samo jak argumentów innych aniżeli Twoje, ale stawiasz się w roli eksperta dziedzinowego, wchodząc z butami w kompetencje i decyzje firm, które mają się całkiem dobrze, pisząc wcześniej że przyczyniają się do kradzieży, że odcinają kupony, że nic nie robią-banały i frazesy które zarzucasz innym sam produkujesz w tym wątku na potęgę. Pisałem już-linia jest cienka.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #432 dnia: 23.12.2020, 13:45 »
A co to za historia, że Mikado się nie wstrzeliło? Czemu uważasz, że nie monitorują rynku? Helloł PRL skończył się dawno temu, konkurencja była, jest i będzie, tak samo towar zagraniczny i zagraniczne firmy sprzedające w PL. Rozumiesz, że tak jest w każdej branży? Czy to też za słaby argument?

O jakim PRL-u mówisz? Ja mówię o kontroli rynku, co się odnosi do walki o niego, PRL ma z tym niewiele wspólnego. Jeśli Flagman wchodzi z ofertą idealnie wpisującą się w gusta polskiego wędkarza (nie czarujmy się, strzał w dychę), to oznacza to, że właśnie Mikado sprzeda mniej. Do tego ludzie przechodzą ze sprzętu tańszego na droższy, więc właśnie wielu zmieni produkty ichnie na te z Flagmana czy Prestona. I zanim wszedł Flagman już były sygnały aby się przestawić, już wtedy było wielu szukających czegoś lepszego.

Nie mogą, nie chcą-mają do tego prawo, które próbujesz im odebrać i narzucić swój tok myślenia. Więc może po prostu Lucjanie wypełnij Ty tę niszę, zamiast pouczać innych jak mają robić? Zobacz, Przemek nie poucza Stalomaxu, że powinien lepszy pellet robić, tylko sam działa. :)

Ja nikomu nic nie narzucam, to ich wybór. Jak mogę coś komuś narzucać? Kpisz czy żartujesz? :) Ja wskazuję na pewne tendencje rynku, których oni właśnie nie dostrzegają. I nie robię tego po to aby komuś dowalić, ale aby właśnie rodzime firmy były mocne i potrafiły reinwestować w wędkarstwo. Przecież to ty mi zarzucasz spiskowanie przeciwko polskim firmom na rzecz angielskich. A jest dokładnie na odwrót. Ja nie sugeruję, aby Mikado zaczęło robić wagglery jak Drennan, bo nie mają na to szans, chodzi o dopasowanie się do potrzeb wędkarza, słuchanie go. I nie tego, co chce aby wszystko było jak najtańsze, bo karta mu się musi zwrócić, ale właśnie tych, co są 'rozwojowi'. Bo za 10 lat mięsiarstwa będzie dużo, dużo mniej. W UK też zabierano dawniej ryby i przestano praktycznie całkowicie, za wyjątkiem pstrągów czy ryb morskich.

I nie pisz mi co ja mam robić ale argumentuj, bo wciąż tego nie robisz ale ściemniasz i wijesz się jak wąż. Stalomaxa zaś nie trzeba 'pouczać', bo robi dobry pellet, mam wciąż zapas ichniej morwy i sobie bardzo chwalę.

Ja się miotam, ja podaję za mało argumentów...Nie Luk, argumentów padło aż nadto, tylko ich nie przyswajasz. Jako że dyskusja stała się jałowa, bo żaden argument nie trafia do Ciebie, to ja kończę, dodam tylko, że chyba wiem dlaczego już w tym handlu nie pracujesz-bo stoisz na bakier z prawem rynkowym i go nie chcesz pojąć tak samo jak argumentów innych aniżeli Twoje, ale stawiasz się w roli eksperta dziedzinowego, wchodząc z butami w kompetencje i decyzje firm, które mają się całkiem dobrze, pisząc wcześniej że przyczyniają się do kradzieży, że odcinają kupony, że nic nie robią-banały i frazesy które zarzucasz innym sam produkujesz w tym wątku na potęgę. Pisałem już-linia jest cienka.


Po pierwsze jakie są twoje argumenty? Ja pokazuję jaki model wędkarstwa jest w UK, jakie to daje profity, wszystkim. Ty pokazujesz zaś, że w Polsce jest OK. Problem w tym, że nie jest. To wędkarze wywalczyli sobie tyle rzeczy w UK, rząd zaś dba o branżę wędkarską, bo to miliard funtów obrotu rocznie. U nas tego nie ma. Firmy nie wspierają wędkarzy, PZW jest w 'lesie', króluje zasada, że ma być tanio, 300 zeta składki rocznej za ponad 100 zbiorników to dla wielu zbyt wiele. Rząd zas o potrzebach wędkarzy nie ma bladego pojęcia. Jakie prawo rynku tu widzisz? I co, inne prawa rynku panują w UK?

I nie piszę, że polskie firmy nic nie robią, nie przesadzaj. Nie wspierają rozwoju wędkarstwa tak mocno jak powinny, co będzie miało odbicie w ich obrotach za kilka lat. Dlatego nie piszesz nic o tym, że zbliżają się ciężkie szanse dla wędkarstwa, sprowadzasz wszystko do rynku, co się sam wyreguluje. Jakbyśmy mieli tyle młodzieży co 20 lat temu, nie zwracałbym na to uwagi. Ale my  stoimy na progu wielkich przemian. Za 10-15 lat będzie się o tym mówić bardzo często, o tym, ze wędkarze to głównie ludzie starzy, że nie ma komu pilnować wód, że komercje, sklepy i firmy padają, bo odbiorców jest o wiele mniej, zaś największą grupą są emeryci, którzy kupować dużo nie będą, a dzieciaka spotkac nad woda z wędką będzie bardzo ciężko. U mnie w szkole podstawowej, w mojej klasie co drugi chłopak łowił ryby. A dziś?

Więc pomyśl o grupie docelowej, o tym jakie warunki będą za 5 czy 10 lat. I nie pisz mi o frazesach, to normalne, że dbasz o rynek i o odbiorców. Inna sprawa, że reguła 'lepiej zapobiegać niż leczyć' jak najbardziej tu się wpisuje, ty chcesz pokazać dokładnie, ze jest inaczej, i że to rynek sam się wyreguluje. Tak, wyreguluje w ten sposób, że wędkarzy będzie bardzo mało. Do tego teraz już mamy transformację wędkarstwa, i jest wyraźne odejście od typowo mięsnego podejścia. Komercje pękają w szwach, podobnie jak wiele wód no kill, karpiarstwo jest na fali wznoszącej, i to bardzo mocnej, podobnie feeder i to co 'zachodnie'. Ja to doskonale widzę, jestem na tym forum od początku, wcześniej byłem na innych, jak na WMH. I widzę doskonale co się sprawdza,  jakie triumfy odnoszą sklepy jak Drapieżnik czy Trotka, czym wędkarze łowią.

I jeszcze jedno. Napisz  o Kacprze Góreckim. Gość wyskoczył jak guma z majtek, i w krótkim czasie zbudował prężną firmę. Potrafi doskonale ożywić chodzącego trupa jakim był wyczyn i związane z tym techniki łowienia. Inne podejście i jest całkiem inaczej. To właśnie przykład mądrego działania. Więc nie próbuj mnie łączyć ze złymi mocami, bo zapodałeś już niesamowite teorie spiskowe o brytyjskich firmach które wspieram kosztem polskich. On wszedł w rynek nie pokazując w sumie niczego nowego, za to zrobił to z głową. Da się? Da. I nie jest to oferta dla fanów mięsa bynajmniej. Pokazuje bardzo trudne techniki i się to przyjmuje, pomimo słabości PZW w tych sprawach. I uprzedzę twój słaby argument, ja nie twierdzę wcale, ze nie należy mieć w ofercie tanich rzeczy i podróbek. Trzeba dbac o rynek, jego cały przekrój. Jeżeli jest grupa wędkarzy co kupi sprzęt drogi, to powinno się mieć dla nich taką ofertę, kreować mody. Obecnie trendy i mody kreują własnie firmy zachodnie, polscy youtuberzy często to kopiują. Filmy Dawida Moski czy Siwego to dobre tego przykłady. Polscy wędkarze zachystują się wiedzą, i pędzą kupować. Gdyby mieli jeszcze więcej kasy, to w ogóle zrezygnują z tanich zamienników na rzecz czegoś, co jest dobre i sprawdzone. Niestety, zanosi się na to, ze w dużej mierze nie będzie to produkt polski.

Lucjan

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #433 dnia: 23.12.2020, 14:02 »
Ja tak dodam od siebie.

Nie zgodzę się, z tym że nie ma przyszłości i młodzi nie będą łowić. Wystarczy spojrzeć na YT ile subskrypcji ma ekpia od Rafisha, a oni tam targają duże ryby i zazwyczaj na komercjach, co też wpisuje się w to co kiedyś było pisane na forum. Mój syn ostatnio zaczął oglądać filmy innego sporo młodszego chłopaka. A tam 14-stka złowiona na czternaste urodziny na Krzyczkach. Z ciekawości spojrzałem co syn ogląda, bluzgu ani jednego, ryb sporo, karpiówki, elektronika. Subskrypcji coś ponad 40 tyś. U czternastoletniego dzieciaka. Do gazet też dzieci wysyłają rysunki i jest tam jakiś kącik dla dzieci.
Tuż obok mnie są dwa koła. W obu jest szkółka dla dzieci. Jak byłem z synem nad woda, to nawet mieliśmy propozycję, żeby się zapisać. Zdaje się, ze koła mają za to punkty na podstawie, których są potem rozliczane finansowo z okręgiem.
Będę młodzi łowić. Może niekoniecznie opłacać składki PZW albo szukać nielicznych okoni na takich Śniardwach, ale łowić będą i to duże ryby. Do tego właśnie idzie to w stronę feedera i karpiowania. A tu jest też sporo do wydania na towar co schodzi cały czas jak kulki, pellety, zanęty. Do tego graty biwakowe, łódki do wywózki. Jest na co wydać i na na czym zarabiać.

Do tego temat Jaxona, Mikado i reszty. Właśnie dlatego, że mamy tyle taniego sprzętu na rynku to się rozwijamy. Ja w wakacje spróbowałem okoni na boczny trok. Dla mnie inny świat, nigdy mnie to nie interesowało, ale kolega pokazał. Kupiłem Jaxona Grey Streama za 90 zł. Do tego żyłka 0,16, jakieś gumki i pudełko. I już sklep, hurtownia, firma zarobiła. Jakby trzeba było wyłożyć ze 300-400 na wakacyjną zabawkę to bym nie kupił.
Wystarczy też spojrzeć nad Wisłą i Narwią ile stoi w podpórkach feederów UV i Golden Bay, żeby zobaczyć czy taka polityka o jakiej było wyżej opłaca się w Mikado ;) Zresztą akurat w Mikado maja porządne kije. Kolega mi pokazał feedera do metody. Nie pamiętam nazwy serii, ale dolnik niewiele grubszy od długopisu, a chłopak ciągał tym ryby 10+. A to była wędka za chyba coś ponad 300 zł czyli raczej nie wysoka ani półka ani cena.

Przykład sprzętu z górnej półki to mamy doskonały w spinningu. Jakoś na początku XXI wieku był spory ruch w wędkach robionych na zamówienie. Wybór blanku, przelotek, omotek, dedykacja na dolniku. Jakoś nie widać, żeby ten temat mocno się rozwijał. Może jednak tymi wędkami ze sklepu da się łowić bez wydawania czterocyfrówki. Zresztą tu jest u naszych firm bardziej bogato jak w gruncie. Dragon ma słynną serię HM, Konger też na pewno ma kije spinnigowe w cenie pod tysiaka.

Co do zagranicznych firm. Ja jak mam coś kupić, to kupię nasze. Bo w takich firmach z każdej branży każdy z nas ma w rodzinie sekretarkę, księgową, informatyka albo ciecia. I w ten sposób wspieramy to co nasze, naszą gospodarkę i dajemy pracę sami sobie. I nie tylko ja tak uważam. Jakiś czas temu nieco wbrew sobie sam szczerze doradzałem koledze żeby kupił pickera Flagmana, bo cena była w Drapieżniku cos poniżej 200 zł a mi bardzo podobało się, że nie składa się idealnie na pół. Nawet nie dał mi dokończyć zdania, kupił Dragona. Właśnie z tego powodu :) Generalnie jak obserwuję nad wodą, a dużo też szwendam się bez łowienia. np z psem i trochę zaglądam do ludzi jak łowią to ja odnoszę wrażenie, że ta dajmy na to niższa i i średnio-niższa pólka w zupełności wystarcza zdecydowanej większości ludzi. Jeszcze tego Flagmana czy Tubertini to faktycznie nieraz widać, ale tak rzeczy droższych to raczej nie za bardzo.

Może za to z drugiej strony trochę inaczej jest w wielkich karpiach i sumach. Tu może faktycznie trzeba zainwestować, bo jak weźmie potwór, a pewnie brań nie ma za dużo to nie ma zmiłuj i wszystko musi być mega wytrzymałe, ale to moje gdybanie czy da się tanio czy nie, bo sam tak nie łowię.



"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 528
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #434 dnia: 23.12.2020, 14:18 »
Luk.
Czy pisałeś już do Jaxona albo Mikado na temat ich polityki biznesowej? Myślę że powinieneś przedstawić im swoją opinię. Pośmieją się przed Świętami :P