Autor Wątek: Czym jeździmy na ryby?  (Przeczytany 36297 razy)

Offline Jacorek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #465 dnia: 14.01.2021, 00:37 »
Od wiosny Land Rover Discovery V, i już nic mnie nie zatrzyma.... nawet metr wody..:)

To dedyk do fish travelingu?;)
Gratki.
Nie dedyk, ale niezła terenówka której nie zatrzyma żadne błoto, koleiny czy mała rzeczka. Dodatkowo bagażnik o pojemności 2,5 metra sześciennego.
Wcześniej miałem Renault crosovera i 3 razy mnie wyciągali z błota. Teraz ja będę mógł komuś kto się zakopie pomóc. W mojej okolicy łowisk komercyjnych jest jak na lekarstwo, więc pozostają łowiska z utrudnionym dojazdem, czyli bez napędu na cztery koła ani rusz. I dlatego się cieszę że mogę dojechać na każdą miejscówkę....

Offline lendzik

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 3
  • Ulubione metody: feeder
« Odpowiedź #466 dnia: 14.01.2021, 07:13 »
Ja od kilku lat użytkuję  Peugota Partnera 2007r 1,6 hdi w wersji "Indiana",  która wyróżnia się w stosunku do zwykłych dostawczaków powiększeniem o 15 mm prześwitu, zastosowaniem płyty stalowych do ochrony silnika i podwozia, samoblokującym mechanizmem różnicowym, który dostarcza więcej momentu na koło o lepszej przyczepności (do 75:25), zmienione zawieszenie na wersję „dla trudnych warunków jazdy”.
Wjeżdżam praktycznie wszędzie gdzie zwykła osobówka już nie da rady - oczywiście nie jest to 4x4 ale i tak dzielnie sobie radzi w błocie.
Duży bagażnik i tryb "economy" do oszczędzania energii z aku - kiedy zapomnimy zamknąć drzwi lub klapę system po chwili rozłącza dopływ energii do światełek, podświetleń itd (super opcja)
Założyłem do Niego większe opony ( dębica navigator z bieżnikiem jak w oponach terenowych ;) )więc prześwit jeszcze się powiększył o kolejne 10mm ( finalnie w najniższym punkcie jest około 17cm)
Koszt napraw minimalny bo nic się nie psuje, zużycie paliwa na poziomie 5l/100km - tylko jeździć :)

Offline Mosteque

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja: 1209
  • MFT
  • Ulubione metody: method feeder
« Odpowiedź #467 dnia: 14.01.2021, 08:11 »
Bardzo ciekawa propozycja :thumbup:
Krwawy Michał

Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz.
Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm.