Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 408362 razy)

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3465 dnia: 31.10.2018, 14:26 »
A tu taka ciekawostka. Ogłoszenie regulaminu na łowisku, na którym wędkował Wiesiek. Pochodzi ono bodaj z 2016 roku i wczoraj przysłał mi je kolega Michał.

Zwróćcie uwagę na punt o oklejaniu ołowiu zanętą i innych nowościach ;D
Jest też laska zanętowa :)


Wydaje mi się, że to jeszcze nie tak dawno było aktualne, bo pytałem kilka osób co tam łowili to zawsze mówili, że tylko spławik i żadnych koszyków itp. Jednak nie ma co dyskutować z takimi ludźmi bo dochodzi do głupich pomysłów jak zabranianie łowienia na pellet. Bo nie może być tak, że ktoś łowi więcej niż oni :D

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3466 dnia: 31.10.2018, 18:34 »
Płocie, płocie, płocie.
Sezon łowienia komercyjnych karpików dawno mam już za sobą. O tej porze roku moją uwagę przykuwa Odra i jesienne łowienie dużych grubych płoci. Dzisiaj wspólnie z Łukaszem wybraliśmy się ponownie zmierzyć z czerwonookimi pięknościami. Wytypowana miejscówka była zdecydowanie inna od ostatniej i sprawiła trochę kłopotu. W dniu dzisiejszym łowiliśmy w rynnie o głębokości 5-7m, która wychodziła gwałtowną skarpą w naszą stronę. Zestawy trzeba było lokować za skarpą i każdą rybę zdecydowanie prowadzić od razu na powierzchnię. Każde opóźnienie wiązało się z kotwiczeniem zestawu w skarpie, przetarciem zestawu czy zerwaniem przyponu. Wstępny plan zakładał ustawienie jednego zestawu przed skarpą na 10m, drugi zestaw lokowany był w rynnie za skarpą na 30-40 metrze. Szybko się okazało, że intensywność brań była tak duża, że wymusiła odłożenie jednej wędki. Po krótkiej analizie łowimy w rynnie i zostajemy na 40m. Przygotowana zanęta, to  Champion Wonder Yellow  dopalone białymi robakami, pinką i konopią. Do kul zanętowych użyliśmy zanęty Sensas 3000 Bremes w proporcjach 50/50 z gliną rzeczną. Zestawy proste ze skrętką i przyponami 1-1,2m z koszykami o gramaturze 84g. Niezastąpioną przynętą okazała się kukurydza wzbogacona jednym lub dwoma białymi robakami.
Odra ostatnio jest dla nas bardzo łaskawa. Takich pięknych płoci nie łowiliśmy już dawno. Dzisiejszy dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych. Mimo mocnego wiatru i wbrew pozorom wcale nie ciepłego dnia trzymaliśmy się jednak dzielnie. 😊
Pozdrawiam Bartek.


















Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3467 dnia: 31.10.2018, 19:26 »
:bravo: Bartek , pięęękne ryby :o :beer: :thumbup:
Pozdrawiam Darek

Offline janus_z

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 8
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3468 dnia: 31.10.2018, 19:46 »
Piękne płocie, gratulacje :D

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3469 dnia: 31.10.2018, 19:48 »
Niezłe rybska Bartek! I jaka ilość :bravo:
Paweł

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3470 dnia: 31.10.2018, 20:22 »
Super płociowanie! Ja próbowałem dwukrotnie jesiennego płociowania na jeziorach, ale kiepskie efekty. Nic powyżej 25 cm.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3471 dnia: 31.10.2018, 20:31 »
Dziękuję panowie :) Płocie wchodzą u nas jak złoto. Zastanawiam się tylko, kiedy przestaną tyle żreć ;D Na razie trzeba jechać bardzo grubo.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3472 dnia: 31.10.2018, 22:26 »
One nawet w zimie mogą dużo żreć :-)
Musimy je za to kochać :-)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 514
  • Reputacja: 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3473 dnia: 01.11.2018, 08:18 »
Piękne płocie :bravo: Ja przez cały rok na Wiśle może ze 2-3 złowiłem...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3474 dnia: 01.11.2018, 08:27 »
Bartek rozbiłeś "płociowy bank". :bravo:
"Pochwałka" :thumbup: dla Ciebie :P bez dwóch zdań.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3475 dnia: 01.11.2018, 08:55 »
No proszę ciężki zestaw:  koszyk 84g i pewnie szczytówka 3 oz  silny napór wody na żyłkę (10m głębokości i 40 m dystans), a płoć to rybka delikatna.  A jednak da się tak łowić płocie i to jak skutecznie.  Myślę że długie przypony zrobiły robotę. Do tego ta skarpa podwodna, zaczepy itd.  To wcale nie łatwe łowisko.  Bartek jesteś wielki.  :thumbup:
Szczerze gratuluję i zazdroszczę uciechy. :bravo:

Na środkowej Wiśle niestety płoci jest mało za to krąpiki dłoniaki są wszędzie w duzych ilościach.  Prześladują  skutecznie i  trzeba rezygnować z robaków i zakładać twarde przynęty >:O
Wiesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 831
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3476 dnia: 01.11.2018, 09:04 »
Spotkałem się z podobnymi zasadami na jednym ze śląskich łowisk należących do pewnego Stowarzyszenia.
Spędziłem tam jeden dzień w towarzystwie miejscowego - bardzo dobrego wędkarza.
To w ogóle ciekawa woda dla typowego polskiego wędkarza a i dla "nietypowego".

1. zarybiają sporo.
2. ryby zabierają.
3. a i tak ryb mają dużo, łowią i raczej nie narzekają.

Czyli: jedzą ciastka i maja ciastka. ;)
Jak Oni to robią?

Zarybiają odpowiednio do tego ile zabierają. Coś, czego brakuje w PZW. To przez operaty i brak kontroli źle się określa ilość ryb jaka powinna trafiać do wody lub też jakie są tam limity. Do tego jeżeli z 200 osób opłaca taka wodę, to 100 zeta od każdego oznacza, że na zarybienia jest 80% tej kwoty (uśrednijmy), a więc jest z 16 tysięcy na rybę. A więc można jej kupić bardzo dużo, w tym i większą. W wodzie PZW natomiast operat blokuje wiele rzeczy, na przykład ile i czym można zarybić. Sam związek zaś często nie ma kasy aby zarybiać mocniej.

Wyobraźmy sobie, że taką Odrę w danym obwodzie trzeba dodatkowo zarybić po dwóch latach suszy. Wyszłoby, że związek musi wyskoczyć w danym okręgu z kwotami rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Skąd? Ludzi ubywa, wpływy coraz mniejsze, a opłacać prezesów, zastępców, sekretarki i resztę towarzystwa trzeba, musi być na siedziby, diety. Dlatego tradycyjnie obrywa 'środowisko'.
Lucjan

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3477 dnia: 01.11.2018, 09:09 »
Bartku zazdroszczę takiego wędkowania :bravo: :thumbup:  U nas w tym sezonie na Odrze trudno złowić cokolwiek. W sobotę spróbujemy swoich sił z Mariuszem, na nowym dla mnie odcinku. Fajnie by było wejść w kontakt z takimi płociami :)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3478 dnia: 01.11.2018, 09:18 »
Bartek gratulacje :bravo: do płotek mam jakiś sentyment , to pierwsza ryba jaką kiedykolwiek złowiłem i od niej zaczęła się moja przygoda :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 831
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3479 dnia: 01.11.2018, 09:26 »
Brawo Bartek! To się nazywa urządzić płociowe łowy! :bravo: :bravo: :bravo: Ależ piękna ta Odra u Was, jeszcze gdyby była brzana... :)

Ja wreszcie wyskoczyłem na Trent, posiedzieć do północy. Pogoda ostatnio nie rozpieszcza, wieje i jest zimno, nocą temperatura obniża się do zera stopni już, mroźno. Tym razem było cieplej, całe 7 stopni, po prostu upał :) Łowiłem z jednym zestawem z kulkami proteinowymi, drugim z białymi. Tym razem postanowiłem spróbować użyć sztucznych białych robaków, to znaczy jednego, robiąc alignera. Wpadły dwie brzany, 70 i 77 cm oraz kleń 54 cm. Niestety, jako, ze było bardzo ślisko po ostatnim wysokim przypływie, wywinąłem orła na kamieniach podczas holu jednej z brzan. I się połamałem :( Mój big pit Crosscast 5500 po kontakcie z kamieniem złamał korbę. Straty muszą być :)






Kleń wszedł na kulkę a brzany na białe. Mam ostatnio problem z tym, że białe mi szybko padają na haku, być może jakieś małe rybki mi je obgryzają lub sklep ma jakieś dziwne odmiany, nie radzące sobie dłużej w wodzie :) Dlatego użycie imitacji ma duży sens! Kupuję więc wersje tonące wkrótce i będę kombinował z dwoma lub trzema sztucznymi białasami na haku. Jestem pewny, że idę dobrym tropem :)

Użyłem również, z braku czasu na zrobienie własnej mieszanki, zanęty Dynamite'a pod brzany, serowo-czosnkowej. 6 funtów za taki sobie miks. Chłopaki do zanęty dodali pelletów halibutowych 2, 4 i 6 mm, dowalili jakiegoś smrodu. Czy to działa? Tyłka nie urywa, na pewno jednak śmierdzi mocno :)

Lucjan