Autor Wątek: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?  (Przeczytany 18749 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #60 dnia: 10.01.2018, 20:29 »
Arek co blisko?
Tzn. że jak podniesiemy składkę to będzie oki. Chyba nie. Tzn na jaką wysokość?
Nie no, Marek. Piszę że blisko trafiłeś ze składką Myśliwych. :facepalm:
Arek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 704
  • Reputacja: 2001
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #61 dnia: 10.01.2018, 20:33 »
Nie zapominaj o pracach na rzecz koła i lasu. Michał? Oni nie zabierają zwierzyny. Jeśli chcą? Muszą zapłacić. Co masz Misiek dziś za pazuchą? Nie poznaję Ciebie. To nie PZW.
Ja doskonale wiem, że oni za mięso potem muszą zapłacić. Mam myśliwego w rodzinie.
Ale ten fakt pasuje do mojego światopoglądu jak najbardziej. Tak jak myśliwy płaci składki, żeby sobie strzelić, żeby uspokoić w sobie pierwotny instynkt łowcy, tak wędkarz powinien płacić składkę, żeby sobie połowić, uspokoić w sobie pierwotny instynkt łowcy. I jedno, i drugie hobby nie jest sposobem na zdobycie pożywienia. W przypadku myślistwa to się w ogóle finansowo nie opłaca i do tego jeszcze muszą za mięso dopłacać. W przypadku wędkarstwa to się tak bardzo opłaca, że gdy powstaje łowisko no-kill, brzegi pustoszeją. Tacy przedtem okupowali je "wędkarze".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 200
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #62 dnia: 10.01.2018, 20:38 »
Oni łowiąc - strzelają muszą uiścić opłatę.
Dodatkowo za członkostwo też.

a MY co za członkostwo 200 i za ryby 0000000000
Marek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #63 dnia: 10.01.2018, 20:42 »
Wiem Marku. Też uważam to za błąd. Ale wszędzie na świecie, niestety, to zajęcie dla ludu. Ogranicza je jedynie, cena dostępu do pewnych wód.
Arek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 200
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #64 dnia: 10.01.2018, 20:44 »
Nie zapominaj o pracach na rzecz koła i lasu. Michał? Oni nie zabierają zwierzyny. Jeśli chcą? Muszą zapłacić. Co masz Misiek dziś za pazuchą? Nie poznaję Ciebie. To nie PZW.
Ja doskonale wiem, że oni za mięso potem muszą zapłacić. Mam myśliwego w rodzinie.
Ale ten fakt pasuje do mojego światopoglądu jak najbardziej. Tak jak myśliwy płaci składki, żeby sobie strzelić, żeby uspokoić w sobie pierwotny instynkt łowcy, tak wędkarz powinien płacić składkę, żeby sobie połowić, uspokoić w sobie pierwotny instynkt łowcy. I jedno, i drugie hobby nie jest sposobem na zdobycie pożywienia. W przypadku myślistwa to się w ogóle finansowo nie opłaca i do tego jeszcze muszą za mięso dopłacać. W przypadku wędkarstwa to się tak bardzo opłaca, że gdy powstaje łowisko no-kill, brzegi pustoszeją. Tacy przedtem okupowali je "wędkarze".
Dlatego Michał może to nasze hobby ni jest dla wszystkich?
Marek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #65 dnia: 10.01.2018, 20:44 »
Niech myśliwi strzelają do nas, do wędkarzy, sprawa będzie rozwiązana.
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 704
  • Reputacja: 2001
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #66 dnia: 10.01.2018, 20:46 »
Nie zapominaj o pracach na rzecz koła i lasu. Michał? Oni nie zabierają zwierzyny. Jeśli chcą? Muszą zapłacić. Co masz Misiek dziś za pazuchą? Nie poznaję Ciebie. To nie PZW.
Ja doskonale wiem, że oni za mięso potem muszą zapłacić. Mam myśliwego w rodzinie.
Ale ten fakt pasuje do mojego światopoglądu jak najbardziej. Tak jak myśliwy płaci składki, żeby sobie strzelić, żeby uspokoić w sobie pierwotny instynkt łowcy, tak wędkarz powinien płacić składkę, żeby sobie połowić, uspokoić w sobie pierwotny instynkt łowcy. I jedno, i drugie hobby nie jest sposobem na zdobycie pożywienia. W przypadku myślistwa to się w ogóle finansowo nie opłaca i do tego jeszcze muszą za mięso dopłacać. W przypadku wędkarstwa to się tak bardzo opłaca, że gdy powstaje łowisko no-kill, brzegi pustoszeją. Tacy przedtem okupowali je "wędkarze".
Dlatego Michał może to nasze hobby ni jest dla wszystkich?
Nasze hobby jest dla tych, którym przyjemność sprawia łowienie ryb. A nie dla tych, którzy chodzą na ryby, żeby zamrażarkę zapchać, a jak ryb nie wolno zabierać, to w ich mniemaniu wprowadzono na zbiorniku zakaz wędkowania.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #67 dnia: 10.01.2018, 20:46 »
Niech myśliwi strzelają do nas, do wędkarzy, sprawa będzie rozwiązana.
Wiedziałem że sobie nie odpuścisz. :facepalm: ;)
Arek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 200
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #68 dnia: 10.01.2018, 20:54 »
W związku z tym, że tam jest broń palna to jest dużo obostrzeń, a u nas tez są haczyki, są ostre i się wbijają w ręce. Może to tez należy traktować jak broń :P.
Nie wiem co można by użyć, aby polepszyć nasz byt.
Myślę że jedno, uświadamianie, uświadamianie i karanie i KARANIE.

To jest przykre, że własnych członków uważamy za ... złych.
Moim zdaniem chyba ten związek jest zły, że dopuszcza takie postępowanie, czyli łamanie regulaminu.
Marek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #69 dnia: 10.01.2018, 21:00 »

To wcale nie jest tak, że myśliwi wybierają sobie elitę.

Tu jednak muszę się zgodzić z Enzo i Arunio. Do kół o których istnieniu mam pojęcie, pierwszy lepszy gość z ulicy się nie dostanie. Tu jest cały przekrój społeczeństwa od robotnika do lokalnej władzy, ale każdy tu musi wnieść jakąś wartość dodaną ;)

Może inaczej, aby zostać myśliwym, musisz prezentować pewien poziom, trzeba naprawdę wiele zrobić aby móc strzelać, należy odbębnić swoje. Aby zostać wędkarzem nie trzeba robić nic. Sam egzamin na kartę wędkarską jest głupi, bo uczy się ludzi nie tego dlaczego trzeba robić to i tamto, ale jakie są okresy, przepisy... Tu powinno się jak u myśliwych lub u Niemców wymóc aby wędkarz posiadał odpowiednią wiedzę, z zakresu przyrody, jej ochrony, rozrodu ryb (jak ważne są tarliska), odpowiedzialności, umiejętności posługiwania się ze złowioną rybą. Samo postępowanie ze szczupakiem to obraz nędzy i rozpaczy. Ta najcenniejsza z ryb jest najnormalniej w świecie zabijana w Polsce w dużym procencie przez niewłaściwe obchodzenie się z nią. Samo PZW mogłoby wiele zrobić by rybę tę chronić, a tu taki wstyd i ugór...

Panowie, tu nie chodzi o to aby wędkarz wiele płacił, ale aby posiadał odpowiednią wiedzę i się nią legitymował nad wodą. A my mamy do czynienia często z ludźmi na poziomie człowieka pierwotnego. To właśnie może wymóc PZW, ale z jakiegoś powodu się tego nie robi. Sam egzamin na kartę wędkarską jak i karta to farsa i peerelowski idiotyzm. Teraz to okazja dla ludzi w kole przytulić 15 zeta, dla nas wędkarzy dokument który trzeba mieć. Według mnie powinien być zastąpiony roczną licencją, płatną, z której kasa szłaby na PSR. No ale dziadki w kole nie miałyby kogo egzaminowac... :facepalm:
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #70 dnia: 10.01.2018, 21:06 »
Luk :facepalm: Co z tobą stary druhu :facepalm: Proszę. Hamuj się, choć odrobinę. ???
Arek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #71 dnia: 10.01.2018, 21:17 »
Jeżeli chodzi o składki w łowiectwie to się dowiem, jakie są.
Składka na PZŁ 357 zł + składka członkowska do koła np.  tysiąc złotych rocznie + wpisowe do koła np. 2 tysiące złotych + kwota za tusze zwierzęcia np. bażant 10 zł. Kumpel mi właśnie napisał, że u niego wpisowe jest to 10-cio krotna wartość składki rocznej na PZŁ, czyli ponad 3 koła.
Zobaczcie ile Lasy Państwowe zarabiają na odstrzałach http://www.brynek.katowice.lasy.gov.pl/oferta-lowiecka/-/asset_publisher/1M8a/content/oferta-lowiecka/pop_up?_101_INSTANCE_1M8a_viewMode=print

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 200
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #72 dnia: 10.01.2018, 21:21 »
Arek Lucjan dobrze mówi.
Jak wychowamy siebie aby przestrzegać przepisy będzie dobrze.

Oni maja trochę rygorystyczne przepisy. Może Nasze też co niektóre takie powinny być.

Ale czy podnoszenie represji coś da? Chyba nić? Edukacja, Edukacja i Kara, Kara.
Marek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #73 dnia: 10.01.2018, 21:29 »
Słow się czepiam, a nie sensu wypowiedzi.
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #74 dnia: 10.01.2018, 21:30 »
Jeżeli chodzi o składki w łowiectwie to się dowiem, jakie są.
Składka na PZŁ 357 zł + składka członkowska do koła np.  tysiąc złotych rocznie + wpisowe do koła np. 2 tysiące złotych + kwota za tusze zwierzęcia np. bażant 10 zł. Kumpel mi właśnie napisał, że u niego wpisowe jest to 10-cio krotna wartość składki rocznej na PZŁ, czyli ponad 3 koła.
Zobaczcie ile Lasy Państwowe zarabiają na odstrzałach http://www.brynek.katowice.lasy.gov.pl/oferta-lowiecka/-/asset_publisher/1M8a/content/oferta-lowiecka/pop_up?_101_INSTANCE_1M8a_viewMode=print
Czytajcie. Mam podobne info.
Arek