Autor Wątek: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej  (Przeczytany 19970 razy)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #120 dnia: 01.03.2018, 13:09 »
Te wynagrodzenie  dla inteligentów sportowych to wychodzi średnio  8 870  PLN miesięcznie ?
Czy ja to dobrze policzyłem ?
Bo komentować nie mam siły  ....

Chub

  • Gość
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #121 dnia: 01.03.2018, 13:10 »
Może to proste i naiwne ale ja pomijając te wszystkie IRŚ,PZW,Kotwiców i całą resztę, która się tu przewija a na końcu w każdym
temacie to wszystko i tak  = brak ryb.
Więc zrobiłbym tak;

Robimy grubą kreskę.

PZW zarybia jeziora każdą rybą nie tylko karpiem.
Za wodę A,B,C odpowiada koło X, za wodę D,E,F odpowiada koło Z itd
Wszystkie wody stojące ogrodzić siatką ze stróżówką.
W każdym kole przymusowe prace społeczne, nie pracujesz na rzecz koła-wody nie łowisz(prace przy ogrodzeniu,budowa pomostów ,sprzątanie, itp).
Nie bałbym się, że ludzi odejdą bo np. jakoś  jak rosną mandaty za przekroczenie prędkości to ludzie nie przestają jeździć będą kurwić,marudzić ale pojadą!
Ktoś powie ale hola hola a, gdzie tu osoby, które nie mogą pracować fizycznie?
I tu wracamy do stróżówki taka osoba siedzi tam i wydaje np klucze do wejścia na łowisko. (może oglądać na kanapie tv to może i siedzieć w stróżówce...) Wiadomo,  żeby nie było nie chodzi o inwalidów itp.
Rzeki nie ogrodzimy ale dzielimy ją też na odcinki za  ten i ten odpowiada koło to i tamto.
Jak koło sobie nie radzi woda przechodzi w ręce innego koła.
Wiem za proste...

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #122 dnia: 01.03.2018, 13:14 »
Link ten co ja znalazłem
https://bip.msit.gov.pl/download/2/6177/BIPPolskiZwiazekWedkarskisprawozdanieza2014r.pdf
Str 35/36 lub 43/ 44 - wyjaśnienia do sprawozdania.
No właśnie 2 tabelki wyjaśnień ale kto tam pracuje, na jakich stanowiskach ? - można się domyślać lub dotrzeć do dokumentów źródłowych. W działalnosci wydawniczej - 6 osób więc wydawnictwo chyba w ramach ZG, W działalności rolniczej - 38 osób więc chyba tez podlega jakiś ośrodek zarybieniowy, hodowlany, rybacki - tylko tak się domyślam, bo nie wiem :).

Key-kr tu masz całość sprawozdania. Co do liczenia to nie mam teraz zbytnio czasu :(, ale jak basp28 słusznie zauważył ze sprawozdania wynika, że ŚREDNIA pensja w działalności statutowej (czyli też w sportowej) to 5.640,54 zł

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #123 dnia: 01.03.2018, 13:14 »
Te wynagrodzenie  dla inteligentów sportowych to wychodzi średnio  8 870  PLN miesięcznie ?
Czy ja to dobrze policzyłem ?
Bo komentować nie mam siły  ....
Wychodzi mi ok 6,700 na miesiąc, wynagrodzenia / średnie zatrudnienie / 12 m-cy. Czy to dużo czy mało - to są pełne wynagrodzenia czyli całość roczna (ok 80 tys zł / rok), tak jak na piT-cie za cały rok z premiami, 13, 14stkami i innymi duperelkami :)
Z jednej strony to jest Warszawa, z drugiej strony to 2014 rok, wg mnie to żadna straszna kwota, ale to każdy sam osądzi i porówna.
PS to jest kwota brutto, czyli "na rękę" wychodzi ok 56 tys. rocznie (około 1/3 kradnie państwo) - ok 4,7 tys. miesięcznie

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #124 dnia: 01.03.2018, 13:17 »
Ze sprawozdania finansowego:

Średnie miesięczne wynagrodzenie : 4.114,09 zł
-   w działalności statutowej 5.640,54 zł
-   w działalności rybackiej 3.032,12 zł
-   w działalności gospodarczej 4.954,70 zł

Jak na 2014r. to całkiem ładne sumy :beer:



Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #125 dnia: 01.03.2018, 13:22 »
Chodziło mi ,  że  to sporo powyżej średniej krajowej .
W związku jednak etat to nie praca społeczna :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #126 dnia: 01.03.2018, 13:29 »

Społecznie za własne pieniądze to robią ludzie pokroju matchlessa. Czym jesteś wyżej tam sytuacja się zmienia i się dba o siebie oraz swoich znajomych.

Wchodzą np. takie rzeczy jak te z punktu 2.2)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #127 dnia: 01.03.2018, 13:33 »
Pożyczki mieszkaniowe :o ??? >:O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #128 dnia: 01.03.2018, 13:39 »
Ale tu jesteśmy już krok od poważnych spraw.
Te pieniądze na wynagrodzenia *2 np  skusiło by już poważne grono profesjonalistów do  pracy w związku.
Ale na to prawdopodobnie nie ma tam zgody , bo albo by poszli na wojnę z dogmatami IRŚ albo ...


Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #129 dnia: 01.03.2018, 17:26 »
Pożyczki mieszkaniowe :o ??? >:O

Na ile potrafię czytać te bilanse otwarcia etc.. , to są na plusie - chłopaki spłacają szybciej pożyczki niż powinni, chyba że wyp... ileś tam osób z roboty, które spłaciły całość należności.

Nie martwi mnie, że WW jest pod krechą. Umiera i tyle. Tego się nie da czytać. Szkoda tylko, że wraz z tytułem pójdzie w piach tyle wcześniejszych, wspaniałych artykułów, wspaniałych ludzi, którzy pisali nie z potrzeby lansu, ale z potrzeby duszy. Zostanie papier. Zbierajcie WW!

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #130 dnia: 01.03.2018, 17:44 »
Pożyczki mieszkaniowe :o ??? >:O

Na ile potrafię czytać te bilanse otwarcia etc.. , to są na plusie - chłopaki spłacają szybciej pożyczki niż powinni, chyba że wyp... ileś tam osób z roboty, które spłaciły całość należności.


Bilans to stan na dzień. BO - to ile było pożyczek na 31,12,2013 - 1,2mln, BZ to stan pożyczek na koniec okresu - 1,3 mln - w ciągu roku wzrosły pożyczki o 100 tys. zł. :) - zaokrąglam oczywiście.

Czy te pożyczki mieszkaniowe to coś poważnego ? - 90 % firm mających korzenie w Komunie miało coś takiego jak fundusz mieszkaniowy  (np. kopalnie), pożyczki mieszkaniowe zazwyczaj były nieoprocentowane.
Co więcej, obecnie firmy, żeby zatrzymać przyciągnąć/pracowników, często oferują coś takiego jak pożyczki mieszkaniowe lub nawet ekstra kase za przeprowadzkę.
Kwestie moralne tego czy powinno to być czy nie - każdy rozstrzygnie sam, na 99 % nie jest to nic nienormalnego w naszym kraju i nic czym mogłaby się zainteresować prokuratura na dłużej.
 

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #131 dnia: 01.03.2018, 17:57 »
Pożyczki mieszkaniowe :o ??? >:O

Nie martwi mnie, że WW jest pod krechą. Umiera i tyle. Tego się nie da czytać. Szkoda tylko, że wraz z tytułem pójdzie w piach tyle wcześniejszych, wspaniałych artykułów, wspaniałych ludzi, którzy pisali nie z potrzeby lansu, ale z potrzeby duszy. Zostanie papier. Zbierajcie WW!
Nie wiem po czym wnosisz że WW jest na minusie - nie wiem jak to znalazłeś, ja lubię WW i niekiedy kupuje, żeby  poczytać, denerwuje mnie tylko ilość reklam ale to jest wszędzie.

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #132 dnia: 01.03.2018, 18:09 »
Pożyczki mieszkaniowe :o ??? >:O

Na ile potrafię czytać te bilanse otwarcia etc.. , to są na plusie - chłopaki spłacają szybciej pożyczki niż powinni, chyba że wyp... ileś tam osób z roboty, które spłaciły całość należności.



Bilans to stan na dzień. BO - to ile było pożyczek na 31,12,2013 - 1,2mln, BZ to stan pożyczek na koniec okresu - 1,3 mln - w ciągu roku wzrosły pożyczki o 100 tys. zł. :) - zaokrąglam oczywiście.

Czy te pożyczki mieszkaniowe to coś poważnego ? - 90 % firm mających korzenie w Komunie miało coś takiego jak fundusz mieszkaniowy  (np. kopalnie), pożyczki mieszkaniowe zazwyczaj były nieoprocentowane.
Co więcej, obecnie firmy, żeby zatrzymać przyciągnąć/pracowników, często oferują coś takiego jak pożyczki mieszkaniowe lub nawet ekstra kase za przeprowadzkę.
Kwestie moralne tego czy powinno to być czy nie - każdy rozstrzygnie sam, na 99 % nie jest to nic nienormalnego w naszym kraju i nic czym mogłaby się zainteresować prokuratura na dłużej.
 
Tak to prawda w wielu firmach udziela się pracownikom niskooprocentowanych pożyczek mieszkaniowych.Ale PZW nie jest firmą tylko stowarzyszeniem w którym wpłaty członków powinny być przeznaczone na realizację celów statutowych. A w statucie ani słowa o takich pożyczkach.
Andrzej Lisowski

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #133 dnia: 01.03.2018, 18:16 »
:thumbup: PZW to stowarzyszenie, które jedynie dodatkowo prowadzi działalność gospodarczą i środki mają być przeznaczone na cele statutowe. Nie mylcie stowarzyszenia z przedsiębiorstwem, które udziela pożyczki specjaliście - co by go ściągnąć z drugiego końca Polski lub Europy do danego miasta - do stowarzyszenia ludzi łowiących ryby wędką, bo chyba komuś się coś w głowach pomieszało, z tym czym ma być PZW.     

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #134 dnia: 01.03.2018, 18:18 »
Każdy oceni  sam czy powinny być pożyczki czy nie, wg Ciebie nie - ok Twoje zdanie.