Ankieta

Czy jesteś przeciwny spożywaniu alkoholu nad wodą?

Tak, jestem przeciwny całkowicie.
7 (15.2%)
W małych ilościach (piwo, dwa) nie stanowi problemu.
17 (37%)
Dopóki jest umiar nie mam nic przeciwko.
19 (41.3%)
Nie mam nic przeciwko.
3 (6.5%)
Nie mam zdania...
0 (0%)

Głosów w sumie: 43

Głosowanie skończone: 18.03.2016, 21:30

Autor Wątek: Alkohol a wędkarstwo...  (Przeczytany 12027 razy)

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Alkohol a wędkarstwo...
« dnia: 24.03.2015, 19:12 »
Zrobił się mały off top, więc wątek został przeniesiony tutaj


Poza tym Mały Rekin a Lucio to dwie zupełnie inne historie :) nie ma co ich porównywać do siebie.
Nie, no proszę. Nie wierzę, że nikt tego nie widzi. Nie mówimy tu o umiejętnościach i skuteczności, której niestety Małemu Rekinowi nie można odmówić. Powiem wprost jak ktoś tego nie widzi: chodzi o pewien rodzaj kultury osobistej i zachowania nad wodą. O nieustające balangi i o promowanie wizerunku wędkarz chlora, który najlepsze chwile nad wodą spędził przy zakrapianych imprezkach z kolesiami. Mnie taki wizerunek nie odpowiada. Nie chciałbym uczyć dzieciaków z filmików, na których wędkowanie zaczyna się od polania wódeczki rybom, kukurydzy i wszystkiemu co się da (to u Małego Rekina) u Lucia to chyba nie muszę wspominać (różne wyczyny Dawida i kompanów).
Adam

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #1 dnia: 24.03.2015, 19:24 »
Spokojnie Hanger, o tym już był temat na forum. Pamiętaj, że wedkarstwo to hobby. Chłopaki sobie lubią na rybkach wypić, bo robią to dla relaksu, a nie po to, by zdobyć złote kalesony. Ja wiem, że dla Ciebie wędkarstwo to pewnie sens życia, ale dla innych, to rybki są okazją do wspólnego spotkania z kumplami przy wódeczce, odpoczynek. Co w tym złego??  Każdy robi to, co lubi. Nie podoba się? Nie oglądaj. Prawo nie jest łamane.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #2 dnia: 24.03.2015, 19:30 »
Własciwie to chyba jest zakaz spożywania alkoholu nad wodą, tak samo jak palenia ognisk a od jakiegoś czasu chyba nawet palenia papierosów. Wyjątkiem są chyba tylko pola namiotowe i kempingowe.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Pozdrawiam
Marcin

johnny12

  • Gość
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #3 dnia: 24.03.2015, 19:34 »
Niestety polskie wędkarstwo w 80% to nocne balangi. Chlanie do upadłego to norma łowca pojechał z dawidkiem na ebro i każdy mógł zobaczyć co się działo. Dziś jak zbierałem śmieci flaszek nie brakowało. Mam żal do łowcy za to że promuje takie wędkarstwo a nie oto w jakim stylu łowi   

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #4 dnia: 24.03.2015, 19:39 »
Spokojnie Hanger, o tym już był temat na forum. Pamiętaj, że wedkarstwo to hobby. Chłopaki sobie lubią na rybkach wypić, bo robią to dla relaksu, a nie po to, by zdobyć złote kalesony. Ja wiem, że dla Ciebie wędkarstwo to pewnie sens życia, ale dla innych, to rybki są okazją do wspólnego spotkania z kumplami przy wódeczce, odpoczynek. Co w tym złego??  Każdy robi to, co lubi. Nie podoba się? Nie oglądaj. Prawo nie jest łamane.
Bigdom a co ma to wspólnego z tym czy wędkarstwo jest dla mnie sensem życia? Tyle samo ile picie alkoholu z wędkarstwem. Nie raz w przeszłości musiałem się wstydzić przed ludźmi w pracy jak mówiłem, że moim hobby jest wędkarstwo. Wszyscy mieli wyobrażenie dziada nad wodą kopcącego szlugi i ciągnącego berbeluchę. Wiem,że to się zmienia in plus ale tacy ludzie nie pomagają. A chyba większości z nas zależy na dobrym odbiorze wędkarstwa przez najbliższe otoczenie jak i media również.

P.S. 1 Nie mam nic przeciwko piciu nad wodą ale nie trzeba tego upubliczniać.
P.S. 2 Rzeczywiście Bigdom wędkarstwo jest dla mnie sensem życia i pomogło mi przetrwać wiele ciężkich momentów.

Pozdrawiam
Adam

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #5 dnia: 24.03.2015, 19:41 »
Kurcze Panowie, to w takim razie jest problem. Na zlot Gienek chce wziąć rum, ja (o ile mi się uda przybyć) chcę zabrać skrzynkę własnego piwa. Chłopaki też zapowiadają, że z gołymi rękami nie przybędą. To co teraz??
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

elvis77

  • Gość
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #6 dnia: 24.03.2015, 19:49 »
Ja tam nie mam problemu. Wyłącze telefon,żeby nie korciło nagrywać. I wszystkie inne też się wyłączy o kamerkach nie wspomnę.   Będziemy pić na filmie

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 388
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #7 dnia: 24.03.2015, 19:49 »
Maciek

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #8 dnia: 24.03.2015, 20:07 »
Kurcze Panowie, to w takim razie jest problem. Na zlot Gienek chce wziąć rum, ja (o ile mi się uda przybyć) chcę zabrać skrzynkę własnego piwa. Chłopaki też zapowiadają, że z gołymi rękami nie przybędą. To co teraz??
No właśnie. Co teraz? Ja jako osoba niepijąca (mój drugi coming out obok braku FB 8)) nie to, że obawiam się ale jestem pewien, że byłbym dyskryminowany na takim zlocie. Mimo, że szanuję bardzo ludzi z tego forum a niektórych podziwiam to wiem, że nadal w naszym kraju nie ma tolerancji i zrozumienia dla ludzi niepijących (mimo oficjalnych deklaracji). A chętnie bym pojechał, zabrał żonę, dzieci (w tym jedno z autyzmem). No ale jak czytam, że niektórzy najchętniej wędek by nie zabierali... Mimo wszystko życzę wszystkim dobrej zabawy i ja to rozumiem, że większość ma takie potrzeby, naprawdę.
Adam

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #9 dnia: 24.03.2015, 20:15 »
Hanger, czy aby nie przesadzasz trochę? Postaraj się wyłapać ironiczny ton tych wypowiedzi :) Zlot wędkarzy, to nie juwenalia :) Zresztą te nasze wpisy są nie na temat, tak BTW.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #10 dnia: 24.03.2015, 20:20 »
Nie przesadzam. Żyje parę latek na tym świecie i swoje wiem. Ale masz 100% rację, że odbiegliśmy od tematu. Pora zakończyć te wątki okołoboczne 8).
Adam

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #11 dnia: 24.03.2015, 20:28 »
FTR nie słuchajcie ich oni tak zawsze :P,trzymamy kciuki za pozytywny rozwój.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #12 dnia: 24.03.2015, 20:29 »
To ja jeszcze na szybko dodam, że bardzo dobrze Cię rozumiem bo sam jestem osobą niepijącą (ewentualnie od święta) i niepalącą na dodatek i nad wodą często czuję się trochę zniesmaczony tym co się dzieje. Pomijam fakt, że mój najlepszy kumpel od wędkowania często głosi, że jak wędkarz piwa nie wypije to najwyżej złapie ni chu*a, bo go lubię a i wiochy nie robi. Sprząta po sobie i nie pije do urwania filmu.
A co do zlotu to cóż... impreza integracyjna, ale wątpię, żeby sie z tego żulernia zrobiła, ja na bank jadę tam powędkować i z pewnością wiele się nauczyć.
Pozdrawiam
Marcin

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #13 dnia: 24.03.2015, 20:30 »
Nie przesadzam. Żyje parę latek na tym świecie i swoje wiem. Ale masz 100% rację, że odbiegliśmy od tematu. Pora zakończyć te wątki okołoboczne 8).
Jestem pewien, że na zlocie będzie bardzo kulturalnie O:) wieczorny poczęstunek nie przerodzi się w alkoholową libacje .Przynależność do społeczności Spławik i Grunt zobowiązuje do zachowań na odpowiednim poziomie.
Pozdrawiam
Jacek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 388
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Alkohol
« Odpowiedź #14 dnia: 24.03.2015, 20:36 »
Nie przesadzam. Żyje parę latek na tym świecie i swoje wiem. Ale masz 100% rację, że odbiegliśmy od tematu. Pora zakończyć te wątki okołoboczne 8).
Jestem pewien, że na zlocie będzie bardzo kulturalnie O:) wieczorny poczęstunek nie przerodzi się w alkoholową libacje .Przynależność do społeczności Spławik i Grunt zobowiązuje do zachowań na odpowiednim poziomie.

oby nie było za grubo bo poziom moze być gruntu jak za bardzo przypalimy :P :thumbup: :beer:
Maciek