Autor Wątek: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder  (Przeczytany 36972 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #285 dnia: 25.02.2019, 17:20 »
Tak samo z zanętami z mączką rybną , jak Ci sędzia udowodni , że takowa masz w wiadrze ??? po zapachu czy smaku?

Będzie miał wykrywacz mączki rybnej, taki mały licznik Geigera, który zacznie pikać jak w miksie będzie mączka, im jej więcej tym sygnał bardziej ciągły :D :D :D
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #286 dnia: 26.02.2019, 08:19 »
Wczoraj poczytałem troszkę o Angolach na MŚ. Podobno po pierwszym dniu czuli się dość pewnie (mieli trzecie miejsce), postanowili następnego spróbować zaatakować na maksa, i postawili na odławianie większej ryby. Ta jednak nie 'współpracowała' i spadli na czwarte w klasyfikacji generalnej. Dean Barlow, prowadzący Angoli, wziął winę na swoje barki, ryzykowna strategia pozbawiła ich miejsca na pudle.

Tak więc nie jest łatwo być szefem kadry. Anglicy mieli spore apetyty lecz nie załapali się na pudło, jest niedosyt.

Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 407
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #287 dnia: 26.02.2019, 08:33 »
Parę lat temu było mi dane wygrać u mnie w kole cykl gran pri gruntowe. Po roku odpuściłem sobie tą gałąź , i podążyłem inna drogą.
Ten temat nie jest dla mnie i tyle. Lecz z uwagą czytam co piszecie i jak dla mnie te przepisy budzą tyle nie domówień że szok.
Jak to teraz w polityce jest modne organizator powinien podejść po gospodarsku czy li 8) :P
Dostarcza każdemu startującemu zawodnikowi :
2 kg zanęty
2 wędki uzbrojone
przynety

i do roboty
Z kąd finansowanie prosta sprawa przetarg na dostarczenie w formie użyczenia i reklamy na cały rok kadry . Problem by sie sam rozwiązał....

A na poważnie to ciężki temat za dużo jest wypadkowych na sukces by to wszystko ująć i a przede wszystkim aby wszystkim pasowało z tąd tyle niepokoi z regulaminem.
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #288 dnia: 26.02.2019, 09:01 »
Po Drugie karpie w RPA to były dzikie ryby nie znające smaku mączek łowiono je tam głównie na zanęty kukurydziane robaki i kukurydzę

Czyli Francuzi na treningach nie ściemniali ;)

Na treningu Francuzi podobnie jak Anglicy łowili same wigilijne karpiki i amurki, czasem jakiś sumik się trafił. Widziałem, że spora ilość kukurydzy od sponsora reprezentacji szła do wody + np. Sensas 3000 Gialla, czy też Sensas Specimen Sweetcorn 3000.



Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #290 dnia: 27.02.2019, 22:48 »
Gdzieś czytałem, że potraciliśmy sporo ryb przez zbyt "sztywne" zestawy. Ryby po prostu spinały się.
Gdyby wykluczyć ten fakt, to miejsca byłyby dużo lepsze.

Ponoć można było nęcić karpiówkami? ???

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #291 dnia: 27.02.2019, 23:00 »
Gdzieś czytałem, że potraciliśmy sporo ryb przez zbyt "sztywne" zestawy. Ryby po prostu spinały się.
Gdyby wykluczyć ten fakt, to miejsca byłyby dużo lepsze.

Ponoć można było nęcić karpiówkami? ???
Można było necic karpiowkami, sprzęt za sztywny ale bida bo każdy z zawodników mógł zabrać ze sobą tylko 4 kije >:(
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #292 dnia: 28.02.2019, 08:48 »

Można było necic karpiowkami, sprzęt za sztywny ale bida bo każdy z zawodników mógł zabrać ze sobą tylko 4 kije >:(

Takie są niestety uroki imprez w RPA. Tam trzeba lecieć i transport jest drogi. Większość ekip nie brała 'wszystkiego' jak to zwykle bywa i musieli się ograniczać bardzo mocno.
Lucjan

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #293 dnia: 28.02.2019, 20:08 »
Video z mistrzostw. Drużyna Białorusi.

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #294 dnia: 28.02.2019, 22:21 »
Gdzieś czytałem, że potraciliśmy sporo ryb przez zbyt "sztywne" zestawy. Ryby po prostu spinały się.
Gdyby wykluczyć ten fakt, to miejsca byłyby dużo lepsze.

Ponoć można było nęcić karpiówkami? ???
Można było necic karpiowkami, sprzęt za sztywny ale bida bo każdy z zawodników mógł zabrać ze sobą tylko 4 kije >:(
Punkty robili Ci, którzy stosowali feeder gumy.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #295 dnia: 01.03.2019, 00:32 »
Gdzieś czytałem, że potraciliśmy sporo ryb przez zbyt "sztywne" zestawy. Ryby po prostu spinały się.
Gdyby wykluczyć ten fakt, to miejsca byłyby dużo lepsze.

Ponoć można było nęcić karpiówkami? ???
Można było necic karpiowkami, sprzęt za sztywny ale bida bo każdy z zawodników mógł zabrać ze sobą tylko 4 kije >:(
Punkty robili Ci, którzy stosowali feeder gumy.
A ja słyszałem, że zabrali po 10 kijków.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #296 dnia: 01.03.2019, 06:35 »
Ja zrozumiałem to tak, że na stanowisku można było mieć 4 kije.

Wysłane z mojego M3E przy użyciu Tapatalka

Paweł.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #297 dnia: 01.03.2019, 09:58 »
Ja wiem tylko tyle, co mi Janusz na dzień przed wylotem powiedział. Ile w tym prawdy? Nie mam podstaw twierdzić, że kłamał.
Podsumowując, to wbrew pozorom bardzo udany występ. Nie liczyłem na pudło, choć bardzo chłopakom życzyłem. Najważniejsze jest doświadczenie, które podczas zawodów zebrali. To zaowocuje następnym razem. Szkoda, że nie mają chłopaki gdzie ćwiczyć, bo trening na różnych zbiornikach, z różnym rybostanem, dużo daje, a u nas jak jest podobna woda, to nie ma podobnych ryb. Ewidętnie było widać, spadek odławianych ryb względem treningów, co nie dziwi, bo treningi trwały kupę czasu, a i niejedną zawody były przed feederiwymi.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #298 dnia: 01.03.2019, 10:50 »
Podsumowując, to wbrew pozorom bardzo udany występ. Nie liczyłem na pudło, choć bardzo chłopakom życzyłem. Najważniejsze jest doświadczenie, które podczas zawodów zebrali. To zaowocuje następnym razem. Szkoda, że nie mają chłopaki gdzie ćwiczyć

Bardzo udany występ? Ale pod jakim względem? Bo 17 miejsce na 20 drużyn to ten tego ;)
Doświadczenia zaowocują, gdy Ci sami ludzie pojadą na podobne łowiska - a pewnie nieprędko to nastąpi.
Ćwiczyć to mają gdzie (Wojtek) - tylko czy ćwiczą? Nadal przecież duży procent wędkarzy łowiska specjalne nazywa "burdelami", "wannami z karpiami" itp i szerokim łukiem omija takie łowiska...
Feeder sportowy to młoda dyscyplina w naszym kraju. Trzymamy kciuki za następne występy i tyle :).
I oby jak najmniej ograniczeń z różnych powodów mieli ludzie, którzy reprezentują nasz kraj bo to nie jest ani normalne, ani mobilizujące a wręcz frustrujące i trudno o wyniki w takich warunkach.

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #299 dnia: 01.03.2019, 11:23 »
Doświadczenie organizacyjne od strony zaplecza, jak to powinno wyglądać na pewno zdobyli. Ale pod względem łowienia w 100% zadam się z Krzyśkiem. Tu potrzeba systematycznego obłowienia. Bo nawet to doświadczenie jakie zdobyli w łowieniu trzeba gdzieś trenować aby były tego efekty.