Autor Wątek: Firma Fujishi  (Przeczytany 10433 razy)

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #30 dnia: 03.12.2018, 18:39 »
      Koń
  ......"Mogłeś jeszcze nie zauważyć tego, jak działa u nas dział recenzje i prezentacje. Wątki zakładają tam użytkownicy, nie dlatego, że są producentem sprzętu i zależy im na jego sprzedaży. Duch tego działu to przedstawienie innym użytkownikom danego kołowrotka, wędki, czy innego akcesorium - tak, aby można było zdobyć o nim informacje, których producenci nie udzielają, wyrazić swoją opinię na temat tego sprzętu, i polecić go lub odradzić. Tworzy to swoistą bazę wiedzy, dzięki której później łatwiej jest się odnaleźć w mnogości sprzętu na rynku, i dopasować zakupy do swoich potrzeb"

Ups, pewnie przeoczyłem dział recenzji i prezentacji, o ja niedobry, oczywiście jak bedzie kilku kolegów zaiteresowanych takim sprzętem to oczywiście spróbuje ten sprzęt opisać, choć widzę, że jest dużo osób które zwyczajnie kpią z tego co firma ta prezentuje. Proponuje, oczywiście jeżeli jest taka możliwość, obejrzeć i wziąć do ręki a wtedy, możemy merytorycznie porozmawiać o spostrzeżeniach, wadach i zaletach.

Chętnie merytorycznie podyskutuję, ale na potrzeby tejże dyskusji nie wyłożę 1000 PLN na feedera firmy o której nic nie wiem. Wbrew pozorom na zdjęciach dużo można dostrzec. Nie wiem jak koledzy, ale jestem zainteresowany modelem SHOGUN SHTF Turbo Feeder  3,65m. Chętnie bym się czegoś więcej o niej dowiedział. Jakieś zdjęcia dokładniejsze niż na stronie sklepu mile widziane.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #31 dnia: 03.12.2018, 19:00 »
Może my faktycznie mamy zryte berety przez tą propagandę czołowych firm wędkarskich i dlatego nie zauważyliśmy do tej pory tej prawdziwej perełki na rynku wędkarskim jaką jest firma Fuitsu.Na stronie sklepu sprzęt tego,wierzę na słowo,japońskiego kopciuszka,prezentuje się naprawdę bardzo okazale.Przecież muszą to być kije japonskie,skoro kosztują tak od 600zl - 1000 zł...Wczoraj po recenzji na tym forum,napaliłem się na tą Daiwa Turnament,ale po tym jak dzisiaj po raz pierwszy w życiu usłyszałem o Fuitsu i zobaczyłem te zdjęcia feederów jakie są w ofercie tej firmy,na stronie polskiego dystrybutora,to ja nie wiem czy nie odpuszczę sobie tej Daiwy na rzecz tego Shoguna od Fuitsu. :D. Dlatego przyłączam się do prośby innych kolegów z tego forum o zaprezentowanie jakiś realnych zdjęć sprzętu tej nieodkrytej do tej pory,nie tylko w naszym kraju marki. A kołowrotki Fuitsu to naprawdę jakaś rewelacja musi być,zważywszy na wygląd,opis i cenę. :)

Offline toked

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #32 dnia: 03.12.2018, 21:54 »
Może my faktycznie mamy zryte berety przez tą propagandę czołowych firm wędkarskich i dlatego nie zauważyliśmy do tej pory tej prawdziwej perełki na rynku wędkarskim jaką jest firma Fuitsu.Na stronie sklepu sprzęt tego,wierzę na słowo,japońskiego kopciuszka,prezentuje się naprawdę bardzo okazale.Przecież muszą to być kije japonskie,skoro kosztują tak od 600zl - 1000 zł...Wczoraj po recenzji na tym forum,napaliłem się na tą Daiwa Turnament,ale po tym jak dzisiaj po raz pierwszy w życiu usłyszałem o Fuitsu i zobaczyłem te zdjęcia feederów jakie są w ofercie tej firmy,na stronie polskiego dystrybutora,to ja nie wiem czy nie odpuszczę sobie tej Daiwy na rzecz tego Shoguna od Fuitsu. :D. Dlatego przyłączam się do prośby innych kolegów z tego forum o zaprezentowanie jakiś realnych zdjęć sprzętu tej nieodkrytej do tej pory,nie tylko w naszym kraju marki. A kołowrotki Fuitsu to naprawdę jakaś rewelacja musi być,zważywszy na wygląd,opis i cenę. :)


 Jeżeli uda mi się dostosować wielkość zdjęć, żeby wchodziła i była widoczna to niebawem wrzucę, niestety próbowałem i mimo zmniejszania każde zostało odrzucone. :(

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #33 dnia: 03.12.2018, 22:00 »
Jeżeli Windows, to klikasz w obraz otwórz za pomocą Windows Live Photo Gallery/ u góry - edytowanie organizowanie lub udostępnianie.
Następnie u góry edytuj / zmniejsz rozmiar. I czasem trzeba zmniejszyć do 640x480, aby plik miał max. 350 kb.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 052
  • Reputacja: 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #34 dnia: 03.12.2018, 22:16 »
Może my faktycznie mamy zryte berety przez tą propagandę czołowych firm wędkarskich i dlatego nie zauważyliśmy do tej pory tej prawdziwej perełki na rynku wędkarskim jaką jest firma Fuitsu.Na stronie sklepu sprzęt tego,wierzę na słowo,japońskiego kopciuszka,prezentuje się naprawdę bardzo okazale.Przecież muszą to być kije japonskie,skoro kosztują tak od 600zl - 1000 zł...Wczoraj po recenzji na tym forum,napaliłem się na tą Daiwa Turnament,ale po tym jak dzisiaj po raz pierwszy w życiu usłyszałem o Fuitsu i zobaczyłem te zdjęcia feederów jakie są w ofercie tej firmy,na stronie polskiego dystrybutora,to ja nie wiem czy nie odpuszczę sobie tej Daiwy na rzecz tego Shoguna od Fuitsu. :D. Dlatego przyłączam się do prośby innych kolegów z tego forum o zaprezentowanie jakiś realnych zdjęć sprzętu tej nieodkrytej do tej pory,nie tylko w naszym kraju marki. A kołowrotki Fuitsu to naprawdę jakaś rewelacja musi być,zważywszy na wygląd,opis i cenę. :)

 Jeżeli uda mi się dostosować wielkość zdjęć, żeby wchodziła i była widoczna to niebawem wrzucę, niestety próbowałem i mimo zmniejszania każde zostało odrzucone. :(
Otwórz sobie zdjęcia za pomocą painta (po kliknięciu prawym przyciskiem myszki), w paincie w prawym górnym rogu wybierz opcje zmień rozmiar, kliknij na pixele wpisz 1000 i gotowe, zdjęcie przejdzie.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #35 dnia: 03.12.2018, 22:53 »
Ups, pewnie przeoczyłem dział recenzji i prezentacji, o ja niedobry, oczywiście jak bedzie kilku kolegów zaiteresowanych takim sprzętem to oczywiście spróbuje ten sprzęt opisać, choć widzę, że jest dużo osób które zwyczajnie kpią z tego co firma ta prezentuje. Proponuje, oczywiście jeżeli jest taka możliwość, obejrzeć i wziąć do ręki a wtedy, możemy merytorycznie porozmawiać o spostrzeżeniach, wadach i zaletach.

Jeśli prezentacja wypadnie dobrze i zostanę przekonany, to aż zamówię taki kijek, żeby go zobaczyć osobiście. Podaj tylko proszę możliwie jak najwięcej szczegółów, nawet suche dane mogą wiele powiedzieć z czym ma się do czynienia.

Offline toked

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #36 dnia: 03.12.2018, 23:21 »
Ups, pewnie przeoczyłem dział recenzji i prezentacji, o ja niedobry, oczywiście jak bedzie kilku kolegów zaiteresowanych takim sprzętem to oczywiście spróbuje ten sprzęt opisać, choć widzę, że jest dużo osób które zwyczajnie kpią z tego co firma ta prezentuje. Proponuje, oczywiście jeżeli jest taka możliwość, obejrzeć i wziąć do ręki a wtedy, możemy merytorycznie porozmawiać o spostrzeżeniach, wadach i zaletach.

Jeśli prezentacja wypadnie dobrze i zostanę przekonany, to aż zamówię taki kijek, żeby go zobaczyć osobiście. Podaj tylko proszę możliwie jak najwięcej szczegółów, nawet suche dane mogą wiele powiedzieć z czym ma się do czynienia.

Spoko, jak tylko rozkminie wrzucanie zdjęć to postaram się pokazać co to za kijek.

Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #37 dnia: 04.12.2018, 15:48 »
"Witam,

Przedstawiam fakty w sprawie zmiany nazwy i wyjaśnię wątpliwości niektórych forumowiczów.Otóż Urząd Patentowy przyjął i opatentował naszą markę Fujitsu. Jednak po pewnym czasie nasza firma napotkała problem ze strony firmy Fujitsu-simens (*Siemens!). W związku z tym zdecydowaliśmy dobrowolnie zaprzestać dalszego używania marki Fujitsu i zarejestrowaliśmy markę Fujishi pod którą pracujemy obecnie.Nie ma to absolutnie żadnego związku ze schodzeniem na tzw. ''tańszy sprzęt''. Oferujemy produkty drogie, najwyższej jakości produkowane w Japonii, średnie pochodzące z Korei i ekonomiczne wytwarzane w Chinach. Jednak jakość nawet tych tańszych już dystansuje konkurencję i nie jest masówką. Można łatwo zauważyć z wypowiedzi użytkowników tego sprzętu(również inne fora internetowe), że osoby które zakupiły na przykład jedną naszą wędkę wiedzą że można polegać na tym sprzęcie i chętnie dokonują kolejnych zakupów. Jeśli chodzi o braki lub niewystarczającą ilość informacji o firmie lub produktach w sieci, to bardzo przepraszamy. Jesteśmy małą rodzinną firmą. Firmę założył mój tata w 1995 roku i nigdy nie stawialiśmy na wielką reklamę i masową produkcję ale na jakość i zadowolenie klienta.

Zapraszam na naszą nową stronę www.sklep.fujishi.pl

Strona nie jest jeszcze ukończona ale w pełni funkcjonuje.

Strona jest na bieżąco rozbudowywana i w najbliższym czasie proszę spodziewać się wiele ciekawych nowości, szczególnie w dziale wędki spinning i feeder.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Paweł Staszewski (Fujishi)."

---

Trochę się na tym znam i trochę jestem w temacie... Możesz mi podać nr dokumentu, pod którym został zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP Wasz znak "fujitsu"?

Bo zgodnie z obowiązującym prawem od baaardzo wielu lat UPRP nie miał prawa tego zrobić...

:)
Jarek


Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #38 dnia: 04.12.2018, 15:56 »
Firma założona w 1995 roku, po interwencji UPPL zaniechała używania firmy Fujitsu, czyli nazwy japońskiej firmy założonej 1935 roku...
Jarek


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #39 dnia: 04.12.2018, 16:05 »
"Przedstawiam fakty w sprawie zmiany nazwy i wyjaśnię wątpliwości niektórych forumowiczów.Otóż Urząd Patentowy przyjął i opatentował naszą markę Fujitsu"

Na bank Urząd Patentowy "przyjął i opatentował" ;D ;D ;D ;D ;D :facepalm:. Tak w ogóle to poplułem ze śmiechu monitor z wpisów w tym temacie. Dalej nie mam zamiaru się wypowiadać, biorąc pod uwagę chamskie żerowanie na cudzej marce i renomie.

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #40 dnia: 04.12.2018, 16:30 »
"Witam,

Przedstawiam fakty w sprawie zmiany nazwy i wyjaśnię wątpliwości niektórych forumowiczów.Otóż Urząd Patentowy przyjął i opatentował naszą markę Fujitsu. Jednak po pewnym czasie nasza firma napotkała problem ze strony firmy Fujitsu-simens (*Siemens!). W związku z tym zdecydowaliśmy dobrowolnie zaprzestać dalszego używania marki Fujitsu i zarejestrowaliśmy markę Fujishi

---

Trochę się na tym znam i trochę jestem w temacie... Możesz mi podać nr dokumentu, pod którym został zarejestrowany Wasz znak "fujitsu"?

Bo zgodnie z obowiązującym prawem od baaardzo wielu lat nie miał prawa tego zrobić...

:)

Cóż ... można powiedzieć że mam informację z pierwszej ręki, początki Fujitsu to rok 1935, firma Siemens owszem dołączyła (joint venture), ale długo nie było czegoś takiego jak Fujitsu - Siemens, ba Siemens stał się częścią nowej nazwy po połączeniu sił, więcej tu: https://www.britannica.com/topic/Fujitsu-Limited

Fujitsu miała pecha jeżeli chodzi o rozpoznawalność, Fuji i Fujitsu przecież to to samo :facepalm: Stworzono markę Fujitsu-Siemens pewnie żeby to zmienić, do tej pory u niemca produkowane są (bardziej składane) kompy, lapki, serwery i jeszcze ciut ... teraz wszystko pod marką Fujitsu, Siemens został definitywnie pożegnany. Tak jak pisze rek974, firma Fujitsu istnieje na polskim rynku od lat, w Łodzi od 10ciu ... nie jestem ekspertem, ale marki się nie patentuje tylko zastrzega.

Mamy tu do czynienia z Januszami biznesu, przykleimy nalypkę Fujitsu, nikt się nie zorientuje ... no nie udało się, niech będzie Fujishi, close enough :facepalm:

Szkoda bo może faktycznie chińczyk montuje zacne kijaszki warte swojej ceny, a Janusz pach, jeden strzał w stopę i kolano...

To pisałem ja, Wiśnia, z mojego lapka Fujitsu Lifebook E Series :-)

EDIT: Mam nadzieję, że żaden Janusz nie poczuł się urażony :-)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #41 dnia: 04.12.2018, 16:48 »
Ja się nie wypowiadam w tym temacie z uwagi na to, że sprawdziłem tych gości i okazuje się, że znam osobę, która dokonywała w ich imieniu zgłoszenia słowno-graficznego znaku towarowego "Fujishi". Dlatego mogę ustalić jak to w rzeczywistości było. Jednak wystarczy zobaczyć w bazie EUIPO, że znak ten jest mocno "inspirowany" zastrzeżonymi znakami Fujitsu.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #42 dnia: 04.12.2018, 16:50 »
Swoją drogą, jak można nadać wędkarskiej firmie tak kiczowato sugerującą pochodzenie nazwę? W tym wypadku lepiej sprawdziłoby się "Seppuku". Seppuku Fishing Polska - to brzmi dumnie!
Jacek

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #43 dnia: 04.12.2018, 16:52 »
Swoją drogą, jak można nadać wędkarskiej firmie tak kiczowato sugerującą pochodzenie nazwę? W tym wypadku lepiej sprawdziłoby się "Seppuku". Seppuku Fishing Polska - to brzmi dumnie!

Zawsze mieliśmy chrapkę na drugą Japonię, proponuje zarejestrować klapki Kabuto :P

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Fujishi
« Odpowiedź #44 dnia: 04.12.2018, 16:55 »