Autor Wątek: Jaki kupić pierwszy parasol?  (Przeczytany 4592 razy)

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #15 dnia: 06.02.2019, 16:20 »
Ja od kilku lat używam parasola z Jaxona dokładnego modelu i średnicy nie pamiętam. Jest z pełnymi bokami i ma końcówkę wkręcaną w grunt co ułatwia montaż parasola. Ja się w nim mieszczę a jak dobrze poukładam graty to i druga osoba również. :P Używam go do zasiadek nocnych. Nieraz służy mi za parasol plażowy. :P
Do zasiadek gruntowych jest ok gorzej może być przy spławiku ze względu na średnicę czaszy. Choć w praktyce nie sprawdzałem. ;)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #16 dnia: 12.04.2019, 19:07 »
Mam pytanie dotyczące  parasola ;) czy one mają regulowaną wysokość? i czy każdy można pochylić w ''pionie'' chodzi mi o ochronę przed wiatrem - dziś zmarzłem jak przysłowiowy pies :facepalm: chociaż miałem kilka warstw na sobie , ale wiał północny zimny wiatr i rano był przygruntowy przymrozek  , na fotce jedna z moich miejscówek , jest niski stan wody , więc siedzę niżej jak zazwyczaj , te drzewka to głóg , jak ma liście to chroni przed lekkim deszczem . Potrzebował bym więc niskiego parasola którym mógł bym się osłonić od wiatru jak parawanem , dobrze by było żeby można ten parasol po wbiciu w ziemię i pochyleniu przywiązać też jakimś odciągiem 8) no i oczywiście nie musi być bardzo drogi :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #17 dnia: 13.04.2019, 09:02 »
Regulowana wysokość jest chyba w każdym - teleskopowa sztyca. A pod kątem można ustawiać czaszę nie we wszystkich. To jest wtedy napisane.
Sęk w tym, że jeśli masz podpórkę wkręcaną w ziemie i czaszy nie przytwierdzisz do ziemi, to w podpórce będzie ci ją wiatr przekręcał. Nie wiem, jak jest z takimi wbijanymi widelcami, ale czy śruba, którą przykręcasz sztycę w podpórce utrzyma taką siłę? Nie wiem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline DKapek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawid. Pozdrawiam z Irl.
    • Torn
  • Lokalizacja: Dublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #18 dnia: 13.04.2019, 18:23 »
Przerabiałem już 2 parasole różnych marek. Teraz stosuje Preston spacemaker umbrella, Końcówka sztycy jest z gwintem by łatwo parasol wkręcic do gruntu, ma również 3 śledzie i kątowe ustawienie w czaszy parasola. Do tego można dokupić mocowanie parasola z krzesłem etc. Dzięki czemu na pomoście można swobodnie i bezpiecznie siedzieć. Mam nadzieje, że tego parasole nie będę musiał wymieniać po roku użytkowania.


Offline Sylwek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • MethodHolic
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #19 dnia: 14.04.2019, 14:03 »
 Kiedyś widziałem film ze zlotu SIG i ktoś miał na nim czarny parasol trapera competition, spodobał mi się i od zeszłego roku używam go. Ogólnie sprawdza się, parasol ma regulowaną sztycę, podklejane szwy, regulację kąta oraz wbijaną końcówkę.
Cena też nie dobija bo można go dostać za 200zł. Nie miał co prawda okazji sprawdzić się w ulewę, może w tym roku go zaleję ;) . Jedyny minus jaki zauważyłem to brak pokrowca, wrzucając go do samochodu trzeba uważać żeby nie uszkodzić materiału na czaszy.

Offline Esdo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hrubieszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #20 dnia: 14.05.2019, 18:37 »
A czy używał ktoś może parasoli Monster Fishing  z bokami? Potrzebuję dużego parasola na kilkudniowe łowienie i zastanawiam się właśnie nad tą marką :rain:
Z wędkarskim pozdrowieniem,
Esdo 😉

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 055
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #21 dnia: 18.05.2019, 15:28 »
Podepnę się pod temat.
Może ma ktoś doświadczenie z parasolem Browning xitan match ? Albo w ogóle z parasolami Browninga ?

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #22 dnia: 18.05.2019, 17:00 »
Przez chwilę miałem Browninga Xitan Mega Match. Przyjechał uszkodzony i musiałem odesłać.
 Obecnie mam Radicala i materiał w Radicalu jest cieńszy niż w Browningu.
Zapamiętałem materiał z Browninga, był gruby, dobrze uszyty.(szycie w szachownicę).
 Jak wszystkie parasole mają taki mocny materiał to dobrze.
Więcej  nie podpowiem, ponieważ nie użyłem w deszczu itd...
 Jak znajdę fotki to mogę podesłać.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 055
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #23 dnia: 18.05.2019, 17:13 »
Przez chwilę miałem Browninga Xitan Mega Match. Przyjechał uszkodzony i musiałem odesłać.
 Obecnie mam Radicala i materiał w Radicalu jest cieńszy niż w Browningu.
Zapamiętałem materiał z Browninga, był gruby, dobrze uszyty.(szycie w szachownicę).
 Jak wszystkie parasole mają taki mocny materiał to dobrze.
Więcej  nie podpowiem, ponieważ nie użyłem w deszczu itd...
 Jak znajdę fotki to mogę podesłać.

A czy sztyca była aluminiowa,czy kwasówka ?
Parasol miał  uchwyt do wkręcania w ziemię ? Świder ?
Poważnie myślę o kupnie. Stelarz faktycznie wyglądał na mocny ?

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #24 dnia: 18.05.2019, 17:43 »
Michał, różnica jest w Mega a Match. Nie posiadał świdra i rurka to była raczej nierdzewka, to nie było byle co. ;) Mega, nie miał możliwości zmiany kąta nachylenia(opis na stronach wprowadzały w błąd) a z tego co kiedyś szukałem "Match" ma taką możliwość bo miałem wybór, Match czy Mega.
 Samo poszycie i stelaż prętów parasola konkretne.Jest ciężki.
 Jest kilka filmów i opisów "Match-a", zwykłych użytkowników - są zadowoleni. Poszukaj.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 055
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #25 dnia: 18.05.2019, 17:53 »
Michał, różnica jest w Mega a Match. Nie posiadał świdra i rurka to była raczej nierdzewka, to nie było byle co. ;) Mega, nie miał możliwości zmiany kąta nachylenia(opis na stronach wprowadzały w błąd) a z tego co kiedyś szukałem "Match" ma taką możliwość bo miałem wybór, Match czy Mega.
 Samo poszycie i stelaż prętów parasola konkretne.Jest ciężki.
 Jest kilka filmów i opisów "Match-a", zwykłych użytkowników - są zadowoleni. Poszukaj.

Właśnie zauważyłem rozbieżności.
Filmów nie moge odszukać,albo nie umiem.
Dziękuję serdecznie i pochwala ma się rozumieć.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #26 dnia: 18.05.2019, 18:07 »
Acha... W Mega, powinny być dołączone mocowania do podpórek - u mnie ich brakowało. >:(
 Był to też powód aby odesłać parasol.
 Na dzień dzisiejszy, wybrałbym Matcha - tylko pamiętaj, są dwie wersje Matcha. Dobrze poszukaj.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 055
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #27 dnia: 18.05.2019, 18:11 »
Acha... W Mega, powinny być dołączone mocowania do podpórek - u mnie ich brakowało. >:(
 Był to też powód aby odesłać parasol.
Mnie akurat interesuje wersja match. Długość składu wchodzi w gre.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #28 dnia: 18.05.2019, 18:19 »
Przestań cytować - mamy konwersację. :P ;D Jak ktoś się podłączy to można przytoczyć pytanie i odpowiedź do odpowiedniej osoby. :)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kupić pierwszy parasol?
« Odpowiedź #29 dnia: 18.05.2019, 18:39 »
Jeśli chodzi o parasol Browninga Xitan Match to w stosunku do klasycznego modelu parasola zmieniono nieco kształt czaszy oraz rozmieszczenie szkieletu z włókna węglowego. Dzięki temu oraz możliwości nachylenia czaszy można go również oprzeć o grunt tworząc osłonę od wiatru, zacinającego deszczu lub słońca. Całość zyskuje dzięki temu na uniwersalności bo można go stosować zarówno jak tradycyjny "pionowy" parasol, jak i osłonę opartą o podłoże.

Ale najważniejsze to szkielet jest zrobiony z solidnego włókna węglowego przez co parasol jest lekki , i waga oscyluje w granicach 2 kg!! No i ma pokrowiec w komplecie , a sama rura jest dość masywna . Moim zdaniem wart jest uwagi , a i cena też nie odstrasza coś ok 200-220 zł . Fajnie też wygląda Traper Com. , jest też w podobnych pieniążkach ale zdaje się że więcej waży przez co jest zrobiony z czego innego.
Z poważaniem Marcin