Autor Wątek: Warto obejrzeć  (Przeczytany 8137 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #45 dnia: 13.05.2019, 20:05 »
Cyt."
Trochę zbyt poetycko dla mnie z tymi "powiernikami dusz"

Jesteś z dużego miasta , przyjedź do mnie zobaczysz jak to wygłada.
Ludzie wchodzą czarnym w tyłek po całości.
Wyzysk wiernych jak był tak jest po wsiach w koło.
Kiedyś lud musiał iść w pole na ksiedzowe odrobić.
Dziś są obowiazkowe sprzatania kościoła, zbiórki na kwiaty, znicze ... etc.
A czarnym brzuchy rosną.

Jak Polska w zdłuż i w szesz tak każdy problem pedofilii zinterpretuje pod siebie.
Maciej, wcale nie trzeba jechać daleko. Historia z życia wzięta, okolice Wyszkowa, pod W-wą. Ludzie na co dzień pracujący w stolicy, na różnych stanowiskach, a w parafii księżulo ustanawia dyżury sprzątania kościoła. Kto się nie stawia - płaci daninkę na "środki czystości".
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 287
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #46 dnia: 13.05.2019, 20:11 »
Ja to zawsze powtarzam że mądrość nie idzie do końca w parze z wykształceniem w tych czasach.
Tomek

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #47 dnia: 13.05.2019, 20:46 »
Robdar napisał:
Cytuj
Moim zdaniem prawda jest taka że nie posprzątaliśmy kraju po komunie, kościół też tego nie zrobił a później wychodzą takie hece
że ksiądz pedofil i w dodatku T.W.
Takie jest i moje zdanie, osobiście uważam, że sporo ludzi trafiło do stanu duchownego  głównie po to by służyć władzy ludowej, będąc 5 kolumną komunistów w niezależnej instytucji jaką był w PRL Kościół. Obecnie takie ananaski psują opinię porządnym kapłanom. Popieram także zdanie Korasa o bardzo nachalnym promowaniu tego filmu.
    Jako były ministrant mogę mówić głównie o moim proboszczu, o którym mógłbym powiedzieć sporo negatywnych rzeczy, ale na pewno nie to, że był pedofilem.
 


Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 285
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #48 dnia: 13.05.2019, 22:07 »
Nie mam najmniejszych wątpliwości że kara dla pedofilów powinna być ostra i dożywotnia. Zawsze i wszędzie ograniczone zaufanie.

Mam teraz do was koledzy pytanie, bo jeśli intencją filmu była ochrona dzieci przed pedofilami, to jak sądzicie, doczekamy się drugiej części filmu o pedofilach w środowiskach lgbt czy nie?

Wszak wg raportu Regnerusa 31% dzieci wychowanych przez lesbijki i 25% wychowanych przez pederastów jest molestowanych.

Nie bronię tu księży pedofilów, trzeba ich pogonic na 7 wiatrów ale dzieci chciałbym chronić równie mocno przed pedofilami Lgbt.

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #49 dnia: 13.05.2019, 22:46 »
Mam teraz do was koledzy pytanie, bo jeśli intencją filmu była ochrona dzieci przed pedofilami, to jak sądzicie, doczekamy się drugiej części filmu o pedofilach w środowiskach lgbt czy nie?

Nie, intencją filmu było pokazanie tragedii ofiar tych pedofilów, którzy, ciesząc się specjalnymi względami dużej części społeczeństwa, robiąc wszystko jako organizacja, żeby się wzajemnie chronić. Państwo raczej dobrze sobie radzi ze "świeckimi" pedofilami, których nikt nie ukrywa, nie broni, nie tłumaczy. Historia pokazuje, że ofiary księży są zazwyczaj posądzane o rozwiązłość, o uwodzenie itp., tym samym je się obwinia, nie zwyrodnialców. Rodzice potrafią dopuścić się samosądu w przypadku nauczyciela, ale nigdy tego nie zrobią w przypadku księdza - często stają murem za oprawcą, dyskredytując ofiarę, a jej rodzinę skazują na ostracyzm - szczególnie w małych miejscowościach.

Ten film i jemu podobne pokazują, że jeśli ja czy Ty weźmiemy do domu małe dziewczynki i wsadzimy je do wanny, a później zaczniemy je myć, to społeczeństwo się oburzy, a my trafimy do więzienia - nikt nie będzie próbował nas bronić. Gdy natomiast zrobi to ksiądz, to były prokurator Piotrowicz zostanie jego obrońcą i będzie tłumaczył, że to dobry człowiek, który zatroszczył się o biedne, brudne dziewczynki z patologicznej rodziny, których we wsi nie brakuje (autentyczna historia). Po to powstał ten film, nie po to, żeby informować o istnieniu pedofilii - bo o tym każdy rozgarnięty człowiek wie.

Film pokazuje tę niemoc, to skazanie na życie w winie, tę niemożność uzyskania sprawiedliwości tam, gdzie ona powinna być dostępna dla każdego.
Jacek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #50 dnia: 13.05.2019, 22:55 »
No, ale w czym jest problem. Obecnie zarówno TVP jak i prywatne telewizje promujące w Polsce ruch pro-life mają tyle kasy, że bez problemu nagrają taki reportaż. A nawet jak nie mają takiej kasy to przecież miliony Polaków z chęcią się dołożą do powstania takiego filmu. Siekielski bez problemu zebrał kasę na serwisie patronite.pl  Wystarczy tylko chcieć. Przecież nagrał on najzwyklejszy reportaż. Wątpię aby zrobił to TVN, któremu nie na rękę byłoby drążenie tego tematu z uwagi na swoich odbiorców. No, ale jest przecież jeszcze np. TVP, Republika. Dlatego nie widzę w tym problemu, aby ktoś nagrał jakiś ciekawy reportaż łącznie z wywiadem z Regnerusem :beer:


 

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #51 dnia: 13.05.2019, 23:00 »
Bardzo dobrze jest opisany problem pedofilii wśród księży w filmie, Spotlight.
 Były prowadzone badania na ten temat. Niedojrzałość emocjonalna, seksualna (choć pewnie to wiecie).
W innych filmach dokumentalnych też się ten ten wątek pojawiał. Wypowiedzi seksuologów itp.
 Filmów jest sporo, nie każdy ma ochotę i odwagę oglądać o tej przypadłości.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #52 dnia: 13.05.2019, 23:06 »
Nie mam najmniejszych wątpliwości że kara dla pedofilów powinna być ostra i dożywotnia. Zawsze i wszędzie ograniczone zaufanie.

Mam teraz do was koledzy pytanie, bo jeśli intencją filmu była ochrona dzieci przed pedofilami, to jak sądzicie, doczekamy się drugiej części filmu o pedofilach w środowiskach lgbt czy nie?

Wszak wg raportu Regnerusa 31% dzieci wychowanych przez lesbijki i 25% wychowanych przez pederastów jest molestowanych.

Nie bronię tu księży pedofilów, trzeba ich pogonic na 7 wiatrów ale dzieci chciałbym chronić równie mocno przed pedofilami Lgbt.

Następny film braci Sekielskich będzie o SKOKACH i obawiam się, że PiS zawyje po tym filmie...

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #53 dnia: 13.05.2019, 23:14 »
Na Spotlight byłem w kinie. Dobry film. Stonowany. Żadna nagonka. Spodziewałem się właśnie jakiejś totalnej nagonki, a film był naprawdę wyważony.

Kiedyś miałem sporo zajęć z profesorem B. Hołystem. Opowiadał takie tam różne rzeczy również co do przestępczości seksualnej. I do tej pory pamiętam, jak opowiadał nam o tym, że Polsce brakuje w ogóle osób specjalizujących się w sprawach pedofilii, że nikt się tym nie chce zajmować naukowo, bo nieźle ryje to głowę ;) Jestem ciekawy, czy przez lata coś się zmieniło w tym zakresie, bo jak widać problem jest duży i trzeba sobie jakoś z nim poradzić.

Kolejna kwestia, to ewentualna odsiadka takiej osoby. Obecnie są wiezienia w Polsce w których jak pedofil ma kasę to normalnie jest grypsującym i nikt mu z tego tytułu nie robi problemów. W jednym z ZK w Polsce jest gość, który ma na głowie wytatuowaną twarz płaczącego dziecka. Czy coś mu się dzieje złego w więzieniu. Nie. Jakby mu coś się stało, to od razu z wizytą wpadłby RPO i wszyscy strażnicy straciliby pracę. Taka jest rzeczywistość.     

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #54 dnia: 13.05.2019, 23:18 »
Na Spotlight byłem w kinie. Dobry film. Stonowany. Żadna nagonka. Spodziewałem się właśnie jakiejś totalnej nagonki, a film był naprawdę wyważony.

Kiedyś miałem sporo zajęć z profesorem B. Hołystem. Opowiadał takie tam różne rzeczy również co do przestępczości seksualnej. I do tej pory pamiętam, jak opowiadał nam o tym, że Polsce brakuje w ogóle osób specjalizujących się w sprawach pedofilii, że nikt się tym nie chce zajmować naukowo, bo nieźle ryje to głowę ;) Jestem ciekawy, czy przez lata coś się zmieniło w tym zakresie, bo jak widać problem jest duży i trzeba sobie jakoś z nim poradzić.

Kolejna kwestia, to ewentualna odsiadka takiej osoby. Obecnie są wiezienia w Polsce w których jak pedofil ma kasę to normalnie jest grypsującym i nikt mu z tego tytułu nie robi problemów. W jednym z ZK w Polsce jest gość, który ma na głowie wytatuowaną twarz płaczącego dziecka. Czy coś mu się dzieje złego w więzieniu. Nie. Jakby mu coś się stało, to od razu z wizytą wpadłby RPO i wszyscy strażnicy straciliby pracę. Taka jest rzeczywistość.     

Słyszałem, że są problemy nawet na poziomie akademickim bo nikt nie chce zajmować się tym tematem....

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #55 dnia: 13.05.2019, 23:24 »
Pewnie nadal tak jest, no bo co sobie wpiszesz w CV, że publikowałeś badania nad pedofilami ;) Jest to problem z którym Polska się dopiero zmierzy, bo na razie to łapie się gości głównie w darknecie, no i gości liczących na łatwy seks z nielatami poznanymi na różnego rodzaju czatach. Dlatego rodzicie powinni szczególnie zwracać uwagę na to co robią ich dzieci w internecie, bo naprawdę pomysły zboków na zainteresowanie swoją osobą są nieograniczone.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #56 dnia: 13.05.2019, 23:28 »
To może, pamiętasz reportaż o człowieku, który dostał 25 lat. ;) z przed 2-ch lat bodajże....
 Ktoś skrzywdził jego dziecko - wyrwał chwasta.
To jak to się ma do drugiej strony, która sobie jak w/w przez Ciebie sposób bytuje.
 Zaraz powstanie burza charakterów. Jedni powiedzą do piachu a inni, że niech odsiaduje (leczyć)
Jedni zachowają moralność inni nie lub cholera wie co ... nie jesteśmy od sądzenia(prawo karne).( choć prywatnie mam własny osąd. ;) )
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #57 dnia: 13.05.2019, 23:30 »


Zaczęło się. Co tam upokarzane ofiary, winni są twórcy filmu! > https://wiadomosci.wp.pl/tylko-nie-mow-nikomu-i-pedofilia-w-kosciele-jacek-saryusz-wolski-wydumany-problem-6380564988307585a.

"Zjawisko pedofilii dotyczy Kościoła w sensie procentowo-promilowym w mniejszym stopniu niż wszystkich innych kategorii zawodowych i społecznych - stwierdził Jacek Saryusz-Wolski. Europoseł PiS uznał, że to >problem wydumany, wymyślony specjalnie po to, żeby jątrzyć<".

Jak słyszę, że w innych grupach społecznych jest więcej pedofilów niż wśród duchownych, to mnie skręca. Tam nie ma być ani jednego, o którym wiadomo! Z policjantami jest podobnie? Tam też będą tolerowani przestępcy, skoro są oni wszędzie? Tu nie chodzi o to, że tych pedofilów jest stosunkowo niewielu, chodzi o ich ochronę, zmowę milczenia i odwrócenie ataku!

Wiesz, sobie sprawdziłem. W Polsce jest 103309 policjantów. Mało tego, poszukałem u źródeł: na stan z 2014r w Polsce jest 31000 księży. A teraz inna grupa społeczna: w Polsce jest 645000 wędkarzy. Statystycznie biorąc...
Ba nieoficjalnie szacuje się, że wędkarzy jest około 2000000. Nie wiem jak nieoficjalnie szacuje się księży...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #58 dnia: 13.05.2019, 23:37 »
Nieoficjalnie , Wojsko Polskie nie wie ilu ma kapelanów.
 Była wzmianka chyba ze 3-4 dni temu. Coś w tym temacie, tylko dokładnie nie czytałem i nie chcę wprowadzać w błąd czy to była jednostka czy ogół.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #59 dnia: 13.05.2019, 23:40 »


Zaczęło się. Co tam upokarzane ofiary, winni są twórcy filmu! > https://wiadomosci.wp.pl/tylko-nie-mow-nikomu-i-pedofilia-w-kosciele-jacek-saryusz-wolski-wydumany-problem-6380564988307585a.

"Zjawisko pedofilii dotyczy Kościoła w sensie procentowo-promilowym w mniejszym stopniu niż wszystkich innych kategorii zawodowych i społecznych - stwierdził Jacek Saryusz-Wolski. Europoseł PiS uznał, że to >problem wydumany, wymyślony specjalnie po to, żeby jątrzyć<".

Jak słyszę, że w innych grupach społecznych jest więcej pedofilów niż wśród duchownych, to mnie skręca. Tam nie ma być ani jednego, o którym wiadomo! Z policjantami jest podobnie? Tam też będą tolerowani przestępcy, skoro są oni wszędzie? Tu nie chodzi o to, że tych pedofilów jest stosunkowo niewielu, chodzi o ich ochronę, zmowę milczenia i odwrócenie ataku!

Wiesz, sobie sprawdziłem. W Polsce jest 103309 policjantów. Mało tego, poszukałem u źródeł: na stan z 2014r w Polsce jest 31000 księży. A teraz inna grupa społeczna: w Polsce jest 645000 wędkarzy. Statystycznie biorąc...
Ba nieoficjalnie szacuje się, że wędkarzy jest około 2000000. Nie wiem jak nieoficjalnie szacuje się księży...


Nie wiedziałem, że na trzech policjantów przypada jeden ksiądz. Szok.
Jacek