Autor Wątek: Zawody - Śląsk??  (Przeczytany 15205 razy)

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #15 dnia: 14.07.2015, 12:07 »
Są może jakieś propozycje, czy to na wody PZW czy na komercję, bliżej centrum województwa? Powiedzmy coś w okolicy Katowic,Dąbrowy Górniczej ?

W mojej części województwa (Częstochowa) to chyba jedynie zbiornik Poraj przychodzi na myśl, Ostrowy totalnie bezrybne, można jeszcze pomyśleć o stawie Irydion w Złotym Potoku który zarządzany jest przez tamtejsze koło, w sumie można powiedzieć komercja - wstęp na dniówkę kosztuje 20zł, tylko że w cenie dwóch dyszek dostajemy na prawdę solidną populację karpia, amura, karasia, lina, płoci w porównaniu do innych wód wokół Cz-wy.






Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #16 dnia: 14.07.2015, 12:26 »
   Blisko Częstochowy polecam Wam Grodzisko, mnóstwo rybek i zadbane łowisko

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #17 dnia: 14.07.2015, 12:46 »
Ja myślę, że raczej komercje na początek bo większe szanse na ryby, łatwiej dogadać z właścicielem rezerwację linii brzegowej.

Myślę że można pomyśleć o kilku spotkaniach, np 1 raz koło częstochowy, 1 raz koło katowic, 1 raz na południu.

Z mojej strony polecam i myślę, że jest do dogadania z właścicielami łowienie na łowisku "Mokate" w Ustroniu (w ostatnim filmie Małego Rekina  - jest w temacie ciekawe filmy, od połowy filmu tam łowi)

Koło Katowic to chyba tylko łowisko w Mikołowie jest, innych komercyjnych nie znam, a o tym w Mikołowie tylko słyszałem.

Myślę, że żeby coś z tego było trzeba by się zacząć organizować i ustalić jakiś termin w sierpniu.

Pozdrawiam Michał

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #18 dnia: 23.02.2016, 20:56 »
Halo, Halo troszkę czasu minęło z tego co przeczytałem i żadnego spotkania chyba nie było :( Może coś na wczesną wiosnę :narybki: :beer: jeśli chodzi o komercję to znam fajne łowisku ( Rudziniec ) właściciel spoko mogę zagadać, ewentualnie na Kanał w Łabędach- Ktoś Chętny ?
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #19 dnia: 23.02.2016, 21:06 »
Ja proponuję łowisko obok Pszczyny w Ćwiklicach...nazywa sie foltyniok. Bez problemu cały stawek bedzie szlo wynajać na dzień :)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #20 dnia: 23.02.2016, 22:37 »
Ok, łowisko Rudziniec ( 3 stawy, zaplecze gastronomiczne, miejsce na ognisko, ławy stoły na zewnątrz oraz pod dachem ) Organizowane zawody np. Maver Carp , stawy obfitują w karpia, amura oraz jest karaś, lin, leszcz 
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Sfeeder94

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #21 dnia: 25.02.2016, 14:02 »
Re: Niedźwiedź

Tak Foltyniok, to świetne miejsce na zawody. W sezonie jeżeli nie mam zbyt dużo czasu na ryby jadę właśnie tam, stosunkowo nie trudno tam o rybę. Właściciel bardzo w porządku na pewno da się zorganizować takie zawody, sam brałem udział w zawodach tam organizowanych.
Gatunki: karp i amur (do 10 kg, przeważa handlówka), lin i karaś.

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #22 dnia: 25.02.2016, 14:38 »
Powitać kolegę z Pszczyny :) ja w tamtym roku byłem na Foltynioku 2 razy. Ogólnie nie przepadam za takimi wodami ale pod zawody staw ok.

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #23 dnia: 25.02.2016, 14:39 »
Swider

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #24 dnia: 25.02.2016, 14:57 »
Ok, łowisko Rudziniec ( 3 stawy, zaplecze gastronomiczne, miejsce na ognisko, ławy stoły na zewnątrz oraz pod dachem ) Organizowane zawody np. Maver Carp , stawy obfitują w karpia, amura oraz jest karaś, lin, leszcz

Rudziniec jest w porządku, jednak na dużym stawie połowią 20-22 osoby w miarę wygodnie i koniecznie nie dalej jak 15 metrów od brzegu. Ryb jest bardzo dużo. Startowałem tam często w zawodach i lubię tam łowić. Typowa komercja ale bardzo fajna. Jeśli chodzi o zawody to oczywiście jak zwykle na komercji - wygrywa ten co dobrze polosuje i potrafi to wykorzystać ewentualnie ktoś, kto dobrze zna zbiornik i zachowania ryb na tym stawie. Z tego co się orientuję, za zawody płaci się około 25 zł/os za łowienie.

Są dwa zbiorniki udostępnione do wędkowania. Jeden, ten większy to rybostan typowo komercyjny, górują karpie tzw. handlowe 1-3 kg, zdarzają się takie 4-5kg. Są też sporadycznie amury. Jest od zeszłego sezonu sporo karasia, pojawia się linek. Drugi staw - mniejszy - to ryby dużo większe, tam z reguły najczęściej łowi się takie sztuki powyżej 3 kg, średnia to 5-6 kg.

Można zawody zrobić na obu zbiornikach (robiąc na przykład 3 sektory na dużym i 2 sektory na małym).
Grzegorz

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #25 dnia: 25.02.2016, 15:39 »
Gdzie znajduje się ten rudzieniec?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #26 dnia: 25.02.2016, 17:18 »
Rudziniec Polecam również, rozmawiałem z właścicielem ma plan żeby połączyć oba zbiorniki zostawiając tylko małą wysepkę ale póki co są 2 zbiorniki. Myślę że mogę załatwić zawody taniej ale to jeśli zbierze się grupa min 10 osób ( zresztą pewnie dużo więcej chętnych nie będzie ) Zawody fedeerowe jak dla mnie max. 16-18 osób
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #27 dnia: 25.02.2016, 19:43 »
Grzegorz

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #28 dnia: 26.02.2016, 11:49 »
Dobrym miejscem może też być Bąków - staw koło drogi (trasa Żory - Skoczów). Widziałem tam nieraz tyczkarzy łowiących duże ilości karpi handlowych i czasem większe sztuki wchodziły. Dobry feederowiec też połapie.
;)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zawody - Śląsk??
« Odpowiedź #29 dnia: 26.02.2016, 12:45 »
Jeśli chodzi o Bąków to łowiłem tam bardzo dawno temu. Mam kumpla, który ma tam dobre układy z właścicielem.
Grzegorz