Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 282994 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 916
  • Reputacja: 404
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1335 dnia: 15.07.2020, 22:32 »
Na zestaw karpiowy miałeś problem z wyciągnięciem brzany?

Offline pianobeg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1336 dnia: 15.07.2020, 23:23 »
Dla wyjaśnienia - pisząc zestaw karpiowy miałem na myśli kołowrotek i wędkę - reszta klasyczny feeder. Nie miałem problemów jako takich, tylko piszę że silna i mocna ryba i pewnie delikatny zestaw by urwała - lecz to wszystko takie gadanie post factum.

Serdecznie pozdrawiam
– kiedy podebrałem tego karpia, woda w jeziorze opadła o pół metra! ;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 916
  • Reputacja: 404
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1337 dnia: 15.07.2020, 23:36 »
Aaa rozumiem, gratuluję ładna ryba.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 876
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1338 dnia: 16.07.2020, 08:15 »
Gratuluje takiej brzany, to naprawdę ładna sztuka i domyśłam się jak dała popalić :) :thumbup:

Co do reanimacji. Brzanę najlepiej po złowieniu zostawić w podbieraku w wodzie, aby złapała oddech, przygotować sobie wszystko do zdjęcia, i po kilku minutach można ją wyciagnąć. Po sesji zdjęciowej z powrotem do podbieraka, aby znów nabrała sił. I po 5,10 czy 20 minutach można zobaczyć jak sobie radzi. Wtedy możesz łowić ryby, nie myśląc o reanimacji  :)
Lucjan

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 540
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1339 dnia: 16.07.2020, 21:03 »
Przy okazji urlopu udało się zrealiować kilka wypraw wędkarskich na całkowicie nieznanym jeziorze ulokowanym blisko miejsca zakwaterowania. Wędkowanie było na slidera na małym mazurskim jeziorze, które praktycznie w 95% ma brzegi porośnięte drzewami, trzcinami i te miejsca są trudno dostępne do łowienia. Pozostała część są to miejsca dostępne do jeziora jedynie z prywatnych posesji. Z pierwszych zdobytych informacji wynikało, że jezioro jest opanowane przez krasnopióry (co później dobitnie się potwierdziło). Występują w nim także liny, leszcze, karasie czy okonie. Podczas łowień jako pierwsza zanęta została wykorzystana Lorpio Magnetic Black Roach Fine z dodatkiem kukurydzy oraz pinek. Następnie zanęta Traper Lin-Karaś z ochotką z dodatkiem ciętych kawałków dendroben oraz kukurydzy. Na haczyk dendrobena, a jak ryby zaczęły ładnie brać to sprawdziła się na haczyku kukurydza. Podsumowując przez kilka wędkowań udało się złowić kilkadziesiąt sztuk krasnopiór oraz dwa małe okonki. Zanęta Trapera sprowadzała w miejsce łowienia większe ryby niż zanęta Lorpio. Dopiero po upływie 1 godz. od zanęcenia ryby zaczynały się rozkręcać. Jednego dnia ryby brały bardzio ładnie, a następnego wcale. Niestety nie udało się złowić jakiegoś większego okazu.
Marcin

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 541
  • Reputacja: 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1340 dnia: 19.07.2020, 14:29 »
Dzisiaj poranek nad Wisłą. Lazłem przez jakieś niemożebne chaszcze, mokre, zanim dotarłem nad wodę byłem przemoczony do suchej nitki, jak po ulewie ;) Na szczęście upał załatwił sprawę suszenia. Woda opada po ostatnich przyborach, błoto, komary. Nastawiłem się na przepływankę. W zanętę wlazły certy konusy - największa 25 cm i kilka co najwyżej 15 cm. Dla urozmaicenia boleń przez pół godziny napitalał tuż pod brzegiem - jak pierwszy raz huknął dosłownie metr ode mnie, mało zawału nie dostałem :o

Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1341 dnia: 20.07.2020, 19:02 »
Mój nowy PB ;D
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 722
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1342 dnia: 20.07.2020, 19:05 »
Ładnie zassał :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 984
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1343 dnia: 20.07.2020, 19:52 »
Bravo Luk,Bravo Piotrek :bravo: :beer:,kapitalne brzany ;)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 540
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1344 dnia: 22.07.2020, 09:27 »
W miniony weekend udało się wybrać nad wodę polowić :fish: Od samego rana słoneczna pogoda, mały wiatr. Plan był taki, aby blisko brzegu łowić na technikę "laying on", a na dalszym dystansie na method feeder. Łowienie na "laying on" było z wykorzystaniem kukurydzy oraz pelletu kryl 8 mm na haczyk. W związku ze skupienien się głównie na łowieniu na method feeder kilka brań na "laying on" przegapiłem i jeden ze złowionych karpi na metodę podczas holowania zrobił wjazd w zestaw "laying on". Po tym złożyłem zestaw "laying on". Na "laying on" łowiłem przez 1/3 czasu wędkowania. Natomiast w porównaniu do poprzednich łowień na method feeder był to inny dzień, ponieważ oprócz dużych ryb brały także małe karpiki czy karasie wielkości dłoni co praktycznie nie zdarzało się wcześniej. Na włos pellet o smaku truskawki oraz kryla 8 mm sprawdził się. Do podajnika tylko sam pellet 2 mm bez zanęty. Dwie ryby zerwały się podczas holu. Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do wody. Na następne łowienie jest plan, aby zmieszać resztki pelletów 2 mm o różnych smakach (skretting, halibut, basic feed), zaaplikować je do podajnika i sprawdzić czy na taką kombinację będą brania.
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 023
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1345 dnia: 22.07.2020, 10:29 »
Brawo 👏👏👏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 907
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1346 dnia: 25.07.2020, 10:17 »
Siedzę na Trzydniakach. Póki co to na haczyku dwa krąpie. Oprócz tego kilka wskazań i od dwóch godzin kompletna cisza.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1347 dnia: 25.07.2020, 13:32 »
Dziś wybrałem się na łowisko Wodne Eldorado, nie mam daleko 30 km to często tam jestem. Miejsce zająłem w płytkim końcu łowiska obok śluzy którędy wpływa świeża woda. Nieopodal przepływa rzeka Iłżanka i woda z niej śluzą wpływa do zbiornika z z jednej strony a odpływem z drugiej wypływa, dzięki temu ryby są zdrowe i bardzo waleczne.
Zanętę zastosowałem MMM z Sonubites z małym dodatkiem peletu coppens jak i swoją mieszankę z mielonych peletów screttings coppens. Przynęty to kukurydza truskawka z Trapera i waftersy Ringerrsa. Kupiłem na próbę wafterrsy i dały kilka ładnych ryb w tym karpia 6,6 kg. Nie byłem przekonany do Ringersów ale dały kilka ładnych rybek , kukurydza truskawkowa z trapera też była skuteczna. Ryby dobrze żerowały i mocno się zapinały złowiłem 5 karpi 4-6,5 kg i kilka maluchów do kilograma, miałem tylko jedną spinkę.








 :fish:

Paweł

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 907
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1348 dnia: 25.07.2020, 14:25 »
Sesja zakończona. Na brzegu 6 krąpi, 2 spinki, kilka pudeł. Wnioski z tego wyjazdu: Brania w 80% na czekoladową pomarańczę z Sonu. Więcej brań było na dodatkowo potraktowany podajnik z pelletem - Ringers pomarańczowa czekolada w płynie.
Czas do domu.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 540
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1349 dnia: 25.07.2020, 20:33 »
Gratulacje panowie!

W dniu dzisiejszym aktywność ryb była "niemrawa" przez cały okres wędkowania jakby rybom nie chciało się "nic robić". Nawet obcierek było znaczenie mniej mniej niż ostatnio. Jak już brały to brały zarówno na pellet 2 mm Skretting czy basic feed Meusa w podajniku. Na haczyku lądowały się zarówno małe karasie czy karpiki jak i większe sztuki. Standardowo na włosie sprawdził się 8 mm pellet o smaku truskawki. Dwie ryby zerwały się podczas holowania. Pomimo mniejszej aktywności ryb udało się dziś złowić największego jak do tej pory karpia (nawet nie ma co go porównywać do wielkich sztuk prezenowanych tu na forum ;) ) złowionego na method feeder praktycznie przez samym zakończeniem łowienia.

Podczas kolejnego łowienia plan to "margin fishing".
Marcin