Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 281645 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 164
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2145 dnia: 14.11.2020, 22:08 »
Panowie mam do Was pytanko odnośnie waszych łowów : Czy ktoś z Was wie jaka temperatura wody panuje na waszych łowiskach? Bawię się ostatnio deeperem, bo ryby brać nie chcą, więc sonduję dno i miejscówki i tak patrzę że woda przy powierzchni ma 10 stopni. Ktoś wie jak jest u Was?
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2146 dnia: 14.11.2020, 22:12 »
No ja się nie bawiłem, ale wydaje się być cholernie zimna. Tym bardziej, że głębokość łowiska to circa 2,5m i jest to woda nieosłonięta od wiatru. A na dodatek trzeba wziąć pod uwagę dość chłodne noce, ocierające się o przymrozki.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 913
  • Reputacja: 401
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2147 dnia: 14.11.2020, 22:14 »
9-10 stopni przy powierzchni.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2148 dnia: 15.11.2020, 18:13 »
Odwiedziłem dziś Przystanek Stawy cztery godziny łowienia dały dwie ryby, tylko dwie albo aż dwie.
Miałem jeszcze dwie spinki, w tym jedna to na pewno kolejny spory jesiotr. Ryby wyczekane i wypracowane na mój mix z pelletem coppens red halibut, przynęta dumbells drennan ananas i scopex. Brania zaczęły się jak słoneczko wyszło koło południa. Już myślałem że o kiju zejdę bo dwie pierwsze godziny nawet dotknięcia, ale koniec końców zadowolony jestem, jesiotr 122 cm, bardzo silny hol długi i emocjonujący, leszcz jak to leszcz kaczki na wodzie nim robiłem na żyłce 0,28 hehe.
 Na łowisku brania bardzo słabe w zasięgu wzroku widziałem 10 wędkarzy i z tego co zauważyłem tylko jeden karaś został złowiony.




Paweł

Offline barjab

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2149 dnia: 15.11.2020, 19:05 »
U mnie dzisiaj siadł jesiotr (na oko ponad 10 kg - karpióweczka elegancko dogięta) - niestety spiął się przy próbie zapakowania do podbieraka (ale hol zaliczony :P) i karpik w okolicach 2 kg. W porównaniu do dwóch ostatnich wypadów gdzie zaliczyłem blanka dzisiejsze wyjście bardzo udane.

Pozdrawiam

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2150 dnia: 15.11.2020, 19:22 »
Pięknie łowicie 👍

Paweł, ładny pinokio 💪👍
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 642
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2151 dnia: 15.11.2020, 19:55 »
Dziś dzień leszcza na Wiśle pod Krakowem :D W sumie 16 wyjętych, jeden spięty i sporo brań spóźnionych, nie
 zaciętych. Pracowity dzień, trzeba było im sporo towaru podać, żeby chciały brać. Mieszanie, przecieranie, ciągłe donęcanie, od czasu do czasu hol, czuję się jak po dniówce na budowie ;)



Artur

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2152 dnia: 15.11.2020, 20:03 »
Nie narzekaj Artur 😉😁 Ważne że połowione 👍💪
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 642
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2153 dnia: 15.11.2020, 20:04 »
Nie narzekam, lubię tak się zmęczyć od czasu do czasu. Przyjemniej się odpoczywa :)
Artur

Offline Hapek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2154 dnia: 16.11.2020, 19:45 »
Miałem nie wrzucać fotek z soboty bo w sumie nic ciekawego nie złowiłem. Miejscówka na Brzany była zajęta przez sumiarzy, więc poszedłem 150m  w górę rzeki, parę minut po tym jak się rozłożyłem to owi sumiarze  podpłyneli do mnie na pontonie i mówią że oni tu chcą zestawy zakładać i jeszcze najlepiej żebym przesiadł się tak ze 100m. WTF !! myślę o co  tu chodzi pytam ich czy w dół rzeki nie mogą się rozstawić i w ogóle po cholerę tak daleko wywożą, mówią że w dół rzeki już wywieźli ! :o . Czyli chłopaki chcieli pogrodzić dobre 500m brzegu, jakieś kijki powbijali na brzegu nie wiem czy to na tą zrywkę się tak łowi czy jak ale bez przesady 500m !!??. Oczywiście zlałem ich w kulturalny sposób.
Siedziałem od południa do 2 w nocy w sumie nic ciekawego nie złowiłem, małą Brzanę taka pod 50cm  i 3 leszcze 52-56cm, po północy zaczęło wiać w twarz dość nie przyjemnie więc się zawinąłem o 2.
 




Dzisiaj natomiast wybrałem się ze spiningiem na Sandacza...


Szkoda że jej nie zważyłem bo dosyć gruba :D
na 4' King Shada

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2155 dnia: 16.11.2020, 20:11 »
Bardzo ładny sandacz :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2156 dnia: 16.11.2020, 20:59 »
Też siedziałem w piątek od 15 do 7 rano. Chłodno już trochę w nocy, ale najgorsza mega wilgoć i mgła. Ludzie jednak nie odpuszczają, było obok kilku wędkarzy i to wszyscy w wieku tak 65+, w zasadzie ustawiłem się na ostatnim wolnym, sensownym miejscu.
Wynikowo słabo, wyholowałem cztery czy pięć leszczy. Największy ważony w koszu to tak około 2,1-2.2 kg, ale o czwartej nad ranem, gdy najzimniej, miałem coś grubego na kiju, mimo trzymanej nisko wędki, ryba nie podnosiła się od dna a potem poczułem jak napiera coraz mocniej w dół rzeki, zaczyna terkotać kołowrotek i spinka 😞 W ogóle ostatnie wyjazdy to bardzo delikatne brania i sporo spinek.
Pierwszy raz też na rybach grzałem mleko z miodem i masłem, takie jak w dzieciństwie na przeziębienie. Wpadło mi do głowy, tuż przed wyjściem z domu, fajnie rozgrzewa od środka jak jest w nocy już zimno rano 🙂 Świetne jest też grzane, bezalkoholowe piwo z goździkiem i dużą ilością miodu.
Jak nie spadnie poniżej zera, jeżdżę dalej. Jakoś nie umiem skończyć tego sezonu, ani w tym roku przestawić się na dłubanie pickerem na kanale.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2157 dnia: 17.11.2020, 14:30 »
Szacun za nockę w takim klimacie :)
Dzisiaj drugi dzień fajnej pogody, pracy nie za wiele, wiec postanowiłem spróbować sił.
Wybór padł na Borki, po drodze zahaczyłem o Michała, szkoda, że nie było więcej czasu na pogadanie.


Tak czy inaczej, w ciągu 4h, widziałem trzy spławy. Zero brań czy puknięć. Klasyk i metoda, chlebek tostowy, niestety wszystko bez rezultatu.
Wydaje mi się, że wybór płytkiego łowiska w tej porze roku to ryzyko.


Jeszcze mam z godzinkę.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2158 dnia: 17.11.2020, 16:37 »
Kurczaki, szkoda...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2159 dnia: 17.11.2020, 16:52 »
Dziś miałem przed południem chwilkę więc wziąłem spina i nad wodę, za szczupakiem. Po pewnym czasie mam branie na rippera 10cm.  Ryba muruje do dna, dziwne zachowanie jak na szczupłego, czyżby duży sandacz? Po wyjęciu ryby okazał się nią karp. Prawidłowo zacięty. Cała przynęta w pysku. Wędkujący w pobliżu widział całe zajście. Miał wagę więc zważyliśmy osobnika. Miał 2,80kg.